AP Imotski / Autoherc Metković - razno

Autor manoplan, Siječanj 29, 2008, 20:17:32

brzi

ZG 0002 CB , Neoplan Transliner, od Croatibusa, danas vozi liniju od AP Imotski za Dortmund, a još jedan(ZG 509 VL) je kao što se može vidjeti u slikama Croatia Busa, vozio i liniju iz Imotskog u Split  :-\

Tomek

Zanimljivo!! Dok autobusi CB-a voze linije Imotskog, na njihovim linijama ovih dana viđeni autobusi Auto Saraje, AP Varaždina i ATP Šibenika..

stipe15

Koji je šibenski vozia CB -ovu liniju??

brzi

što se tiče Higera, čuo sam da je jednom auspuh otišao, pa je sad itekako prepoznatljiv(  ;D ), a vozači se tuže na položaj volana, ustvari vozačevo okruženje, jer čovjek od cca 1.80m udara koljenima u volan i ručice za žmigavac :P



maky

Citat: Tomek  u Prosinac 07, 2008, 22:44:11
Nego, danas se u Zagrebu pojavio Neoplan Jetliner od Imoćana potpuno obnovljen, bijele boje sa natpisom Autopoduzeće Imotski i velikim Z naravno između te dvije riječi.. Izgubio je one valove koje svi ostali busevi imaju..
Nije mi jasno kog su mu vraga stavili masku od Starlinera. Zar ne shvaćaju da bi mu bolje stajala originalna maska od Jetlinera, bila bi fenomentastična, a svi živi mijenjaju te maske. Da je imat bar malo stila...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

manoplan

#37
Danas vidio MB O 404 (IM 642 R) od Autopoduzeća Imotski u ''novoj'' shemi : Autopoduzeće Z (;Dvk 8)) Imotski. Čini mi se da ništa nije obnavljano već je samo pobijelio i dobio natpis.

elvis

vec nekoliko dana ne vidjam njihov autobus u Sarajevu,pa sam danas pitao jednog vozaca sta je s njima,i kaze mi da su dobili 6 mjeseci zabrane rada na toj liniji jer su kupili putnike ispred Aquarelle-a,i to im je vec drugi put,nekad prije su "odsluzili" 3 mjeseca


ist

To se događa u mnogim bivšim gastarbajterskim krajevima. Livnjaci su također reducirali linije za Njemačku, ništa neobično

Tomek

Mislim da najvažnija stvar u članku nije napisana: avioni, naime avioni za Njemačku su puni tokom cijele godine, a budući da su razlike u cijeni između autobusa i aviona sve manje sve više ljudi leti.

Tlimfocit

ma sve mi je to jasno al nekako te su linije bile dio folklora...i za vozaće i za putnike i za ugostitelje di su busevi stajali... no to je čista računica putnika da mu je bolje ić avionom a ne busom... i logično je da se linija ukine... ali (neznam govorim li točno) mislim da svi oni koji rade nekakve organizacijske poslove u našim firmama koje propadaju (AP, Croatia i sl.) su krivi za ovo.... jer nije bit u tome da se drži nerentabilna linija već je bit u tome da se ona ukine, ali istodobno da se nađe nova linija koja potencijalno donosi zaradu... a ne se bazirat na linijama od prije 100 godina koje se drže na klimavim nogama... i baš je ta nesposobnost, inertnost i lijenost jedan od razloga šta se ovo sve događa.... i naravno doći će neka druga firma koja ima ekonomsku moć da eksperimentira sa linijama i koja sebi može dopustit uvođenje linije pa ako se pokaže dobrom zadržat će je a ako ne ukinit će je (primjerice Globtour ili neka strana firma)....
ali sve je to zakon ponude i potražnje i zakon tržišta...opstaju sposobni....
naravno, tu treba dodati i razne lopovluke i slične svinjarije....
a svima nama će bit žaj kad buevi Croatia busa i AP-a završe po ciloj Hrvatskoj, kad se preko natpisa CROATIA BUS i AP IMOTSKI nalipe naljepnice raznih malih prijevoznika, kad vozaći ostanu bez posla kojeg su dobro obavljali godinama i kad se jednostavno izgubi nešto vrijedno...ali za nekih 50ak godina nitko se neće ni sjećati toga već će doći neke nove firme (možda opstane i koja sadašnja)....

busfan

Citat: Tomek  u Ožujak 06, 2009, 17:19:02
Mislim da najvažnija stvar u članku nije napisana: avioni, naime avioni za Njemačku su puni tokom cijele godine, a budući da su razlike u cijeni između autobusa i aviona sve manje sve više ljudi leti.

Ja pratim te medjunarodne linije i ima svega tu pomalo, ljudi koji putuju ovamo je sve manje, ali iz daljih gradova, npr. Dortmund, Köln sve vise putuju jeftinim letovima. Mozda se odrze linije kao za Wien, München

Samo jedna stvar mi nikako nije jasna kako se isplati tim niskobudzetnim avio prevoznicima da voze za te cijene, koliko kosta avion, koliko trosi, itd... ???
Ko zna mozda oni prije odustanu nego autobuski prevoznici

Ali bas mi je zao kad cujem ovo, oduvjek sam sanjao da kupim autobus i vozim za Njemacku :(

maky

Nekidan sam vidio starijeg Jetlinera na liniji iz Imotskog na ulazu u Split. Naravno, vozio je s otvorenim prednjim vratima jer je klima očito u defektu  :P

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!