ATP Šibenik - razno

Autor Tomek, Studeni 23, 2007, 14:07:28

lions

Danas u 13:30 nije prometovao autobus za Zaton - Raslina.

Razvoj situacije:
-putnici su postali nestrpljivi i pričali međusobno kako je to prestrašno da svaki drugi dan autobus kasni
-došao je prometnik i rekao da ne znaju zašto kasni
-jedna gospođa je rekla kako je vidjela "maloprije" da je autobus iz Rasline došao u grad i dovezao djecu (ne zna jel taj trebao ići ponovno u Raslinu)
-druga gospođa je pitala djelatnicu na informacijama gdje je taj vozač koji je trebao voziti tu liniju
-djelatnica se ogradila od odgovornosti i uputila gospođu na prvi kat kolodvora u upravu ATP-a
-gospođa je otišla gore u upravu
-prometnik je rekao djelatnici na informacijama da najavi autobus za Raslinu u 14:00 jer "ovaj neće ni doći"



TAM

#706
Evo ja sam svoj dio posla obavio, sada je red na moderatorima da obave svoj posao.  ;)
Moj prijedlog je da se stavi iznad Aabenraa.

10 - Mercedes Benz O405N2 1999.

420 --> ŠI-971-FL
424 --> ŠI-974-FL
806 --> ŠI-969-FL
808 --> ŠI-970-FL
809 --> ŠI-967-FL
812 --> ŠI-972-FL
813 --> ŠI-968-FL
815 --> ŠI-966-FL
816 --> ŠI-973-FL
817 --> ŠI-975-FL

Uglavnom da sada sam se vozio u 3 mercedesa i jako sam razočaran očekivao sam puno više. Pa više mjesta ima u s starom Krkinom TAM-u. MAN Eurobus je bog i batina za njih. Treća vrata im nisu u funkciji samo stoje kao ukras. Trenutno veliki broj ovih mercedesa je stavljeno na lokalni prijevoz.
Danas sam se jako iznenadio kada sam vidio da su praženovog Mercedes Tourisma poslali za Split. Pa zar oni nemaju nimalo srama i stida? Kako su to mogli poslati pa taj autobus je uništen do besvijesti, ali zato je Pražen učinio pravu stvar i uzeo si natrag Renalut Iliade (ŠI 900-DJ) cijeli bijeli stoji kraj stanice za tehnički pregled.
Dani ponosa i slave!
    

bagatin22

Danas autobus na liniji Njivice-Razine-Njivice nije prometovao iz Njivica vec samo Razine-trznica-Razine.Odgovor iz ATP-a:'A ne vozi ne znamo zasto,cekajte na pijaci'.  >hammer<

Dreamwalker

Citat: TAM  u Travanj 23, 2014, 15:09:14

Uglavnom da sada sam se vozio u 3 mercedesa i jako sam razočaran očekivao sam puno više. Pa više mjesta ima u s starom Krkinom TAM-u. MAN Eurobus je bog i batina za njih. Treća vrata im nisu u funkciji samo stoje kao ukras. Trenutno veliki broj ovih mercedesa je stavljeno na lokalni prijevoz.


Ne bih se složio. Mercedesi O405(G)N2 imaju 3. vrata programirana tako da se otvaraju na privolu, tj. samo kada putnik stisne tipkalo. Kad su bili novi, vozači su upoznavali putnike s tom opcijom, ali i do dan danas se nerijetko mogu čuti razni sveci i članovi obitelji vozaču jer "ne otvara vrata" iako vozač s tim nema veze.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

TAM

Citat: Dreamwalker  u Travanj 23, 2014, 17:21:27
Ne bih se složio. Mercedesi O405(G)N2 imaju 3. vrata programirana tako da se otvaraju na privolu, tj. samo kada putnik stisne tipkalo. Kad su bili novi, vozači su upoznavali putnike s tom opcijom, ali i do dan danas se nerijetko mogu čuti razni sveci i članovi obitelji vozaču jer "ne otvara vrata" iako vozač s tim nema veze.
Tako je. Vidio sam to tipkalo provao sam tu tipku, ali ne funkcionira. Šibenski meštri su napravili da se ta vrata ne mogu otvoriti ni kada se okrene ona ručka u slučaju opasnosti. Ta vrata stoje samo kao ukras kao što sam rekao.
Dani ponosa i slave!
    

Teutonic

Mene je šofer osobno zamolio da dok on leti kroz Vodice pogledam i pritisnem neku od tipki tamo kod vrata jer se ne otvaraju (tj jedna tipka je zapela) sve sam ih uzudarao i ispritiskao i ništa :/

MAN19464

da probam ja odgovorit.
tipka kod vozača nefunkcionira ako je isključena stanična tj ako je tipka not aus povučena prema gore, u tom slučaju da bi se otvarala 3.vrata treba povuči staničnu i onda dati odobrenje putnicima za otvaranje 3.vrata, a ako je tipka not aus stisnuta onda netreba povlačit staničnu več se sama aktivira na tipku odobrenja.
jedam veliki problem je što je senzor nagazni na zadnjoj stepenici tek kad 5 sekundi niko ne gazi po njoj onda se vrata sama zatvore,al ako se ispod stepenice raskopčaju žice onda senzor neradi i vrata se zatvaraju bez obzira sto još ljudi izlaze i tada nekoga pritisnu i odmah se vrate, tada majstor mora leči ispod te stepenice i složit te žice kako treba da bi opet funkcionirao senzor.
najlakše je vozaču provjeriti ispravnost tako da stisne odobrenje ode do 3.vrata  pritisne tipkalo da se vrata otvore stane na zadnju stepenicu i ako se vrata nepokušaju zatvorit nakon više od 15 sekundi onda je sve ispravno a ako ga stisnu vrata onda nevalja.

MAN19464

probaj mu to prepisat i dat jel nije ih nitko educirao o tome i proradit če dok svi to prokuže

Teutonic

Koja je tipka da se vrata sama otvore,ona crvena ili ona bijela gdje ima slika vrata na stupu pored vrata ( ::| )

maxkuki

#714
Bijela,crvene(STOP) su da obavijesti vozača da netko želi izaći na sljedećoj stanici. ;)

EDIT: 100 post  8-8 8-8 ;D

MAN19464

tako je.
na 816 crvene nerade a bijela na kojoj su vrata nacrtana i koja sluze za to radi

Teutonic

Hvala,rijetko taj bus vozi na mojoj liniji ali kad budem reći ću šoferu.

MAN19464

ok, ako imaš još pitanja samo reci ako znam odgovorit cu vrlo rado.

zlepur1

#718
Citat: tramvajac 92  u Travanj 24, 2014, 09:28:24
Jučer, oko 1900

I nek mi sad neko reče da ovi u ATP-u zdravo rezoniraju.Opalinka uglavnm vozi prigradske linije i školsku dicu.Objektivno nije za toliki dug put kako zbog komfoa, tako i zbog sveopćeg stanja.
Očito su  naumili obnoviti sve linije koje su postavili kao sezonske čak i više od toga, ali nemaju dovoljan broj kvalitetnih autobusa.Međutim sinoć su iz Zagreba došla dva bili volvo i regio sa motivima Šibenika i to odlično sređena.
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.

lions

Jučer ujutro oko 7 je ta Temsa Opalin isla iz Šibenika u Zadar, a neku đačku liniju je vozio sivi Volvo 9900... vidio sam na pijaci u Šibeniku kad je došao, ne znam odakle.