ATRON u autobusima

Autor intruder, Prosinac 02, 2007, 10:46:21

intruder

Zanima me kako radi Atron u autobusima, bolje ili lošije nego u tramvajima, kakva su iskustva vozača?

tomobrad

Citat: intruder  u Prosinac 02, 2007, 10:46:21
Zanima me kako radi Atron u autobusima, bolje ili lošije nego u tramvajima, kakva su iskustva vozača?

Radi bolje u tramvajima jer su sve stanice točno izmjerene, a i većina vozača najavljuje, dok se u autobusima rijetko čuje najava, a stanice nisu baš izmjerene kako treba...

A ako misliš na rad, kao kad radi ili je pokvaren pa neradi, mislim da je isto i u tramvajima i u autobusima.

NL 313

Ne mora biti da rijetko radi, jučer je u 29 na liniji 116 radila savršeno, podosta glasno i malo živcirajuće zbog toliko glasnoće...
NL 313 i NG 313 su najbolji zagrebački busevi
Ali zadarski novi citari su također među najboljima kod nas

Ivan

Citat: NL 313  u Prosinac 02, 2007, 12:38:18
Ne mora biti da rijetko radi, jučer je u 29 na liniji 116 radila savršeno, podosta glasno i malo živcirajuće zbog toliko glasnoće...
Slažem se, pa nije da rijetko rade, barem ne strašno puno rjeđe nego u tramvajima... Iako i dalje sa Atronima ima problema, u zadnje vrijeme negdje u 90-ak % autobusa koji imaju Atron radi i najava, često i kada su displeji izvan funkcije... A u autobusima se čuje jednako koliko i u tramvajima, pa mislim da su po tome izjednačeni, ionako to u većini slučajeva ovisi od vozača, kod većine se sada barem tiho čuje...

A krivo izmjerene stanice? Ne bi baš bilo, ne sjećam se kada sam zadnji put vidio da krivo mjeri...

tamlover

Ja nisam primjetio tako jako puno problema na linijama sa črnomerca. Mislim da je čak više do vozača koji su lijeni redovito nas servisirat s najavama nego do sustava. Trenutno su najveći ZET-ov problem u Podsusedu displayi i zabrinjavaju me daleko više nego najave.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

intruder

Da li netko zna ima li Atron ovakav web interface (namijenjen korisnicima prijevoza):
http://www.bulb.hr/hr/demo/intellibus/

Ivan

Citat: intruder  u Prosinac 02, 2007, 22:55:52
Da li netko zna ima li Atron ovakav web interface (namijenjen korisnicima prijevoza):
http://www.bulb.hr/hr/demo/intellibus/
Da, naravno, jedna od glavnih stvari kod Atrona je praćenje prometa, takvo nekakvo sučelje valjda u Centru već imaju.

Samo druga je stvar kada će srediti sustav i korisnicima prijevoza (ako budu, a planirali jesu) staviti to na net, valjda budu kada uključe i displeje na stanicama...

tamlover

Ako sve ispadne kao novi web onda se možemo samo nadati nećem takvom u dalekoj budućnosti. Nažalost.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Ivan1983


DJ_ZG

neznam gdje da napisem ovaj post a ne otvara mi se nova tema za to, pa nek netko premjesti gdje je vec mjesto...

zanimaju me ovi novi displeji na stanicama...
dal je netko pratio na Zaprudju kako to radi, jel funkcioniraju precizno, i dal ima netko neku fotku...
cuo sam da su se i poceli postavljati na stanicama od Preckog, pa bi bilo okej da to netko tamo blizi malo fotka da vidimo kako to napreduje...

heh, sad sve vise mislim da ovo zasluzuje novu temu... :D

narancasti

moglao si otvoriti novu temu za displeje na stanicama.

ja sam pratio u zaprudu i mislim da to dobro ne funkcionira , jer sinoc kad sam isao u centar oko 19h na displeju je pisalo da tramvaj dolazi u 13:11

DJ_ZG

hebiga... nek moderatori sad to srede...

cini mi se da ce biti frke oko toga... sad se to moze tolerirati jer jos uvijek testiraju sustav... ali kad to krene za stvarno takve greske ce uzasno biti demotivirajuce za putnike...

narancasti

pise ispod displeja da je ovo zasad probni sustav i da vrijeme dolaska nemora biti tocno.
sinoc su stavljali do prečkog i vozio je nocni bus na liniji 32

DJ_ZG

danas ujutro sam vidio displej i na stanici kod Avenue Malla u Sopotu, ali nisam vidio dal su ga pustili...
i jucer sam vidio u Zaprudju isto vrijeme kao i ti 13.07 a bilo je oko 11 ujutro...

manoplan

Citat: DJ_ZG  u Siječanj 10, 2008, 12:04:44
zanimaju me ovi novi displeji na stanicama...
dal je netko pratio na Zaprudju kako to radi, jel funkcioniraju precizno, i dal ima netko neku fotku...
cuo sam da su se i poceli postavljati na stanicama od Preckog, pa bi bilo okej da to netko tamo blizi malo fotka da vidimo kako to napreduje...

Evo displeja na Ljubljanskoj aveniji.Kao što piše na njemu,još je u testnoj fazi.