Kabrio busevi ZET-a

Autor kekobus, Svibanj 14, 2009, 10:44:12

421

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Westin

#151
442

MAN truck bus

Našao sam kabinu od Kockice cabria
Izvor: http://www.adhd-i-ja.hr/2011/06/voznja-turistickim-kabrio-busom-zet-a/
P.s. Di mu je ručica za staničnu?
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

smogovci.bbb2

http://www.zet.hr/default.aspx?id=10425

Dan grada Zagreba uz besplatne vožnje ZET-ovim turističkim linijama

Prigodnom programu obilježavanja Dana Grada Zagreba, u srijedu, 31. svibnja, i ove se godine tradicionalno pridružuje Zagrebački električni tramvaj besplatnim vožnjama na turističkim linijama.

Pozivamo sve sugrađane da nam se pridruže na besplatnim vožnjama turističkim tramvajem iz 1924. godine, koje će svojim prekrasnim izvedbama uljepšati uvijek rado slušani Puhački orkestar ZET-a.
Turistički tramvaj će užim gradskim središtem voziti od 10 do 12 sati, a polazit će sa Trga bana Josipa Jelačića svakih 30 minuta.

Za sve sugrađane, posebice one najmlađe, od 10 do 19 sati vozit će turistički vlakić, a polazit će svakih 40 minuta sa središnjeg gradskog trga.

Također, uz promotivne ulaznice koje će se od utorka, 30. svibnja, moći preuzeti u Turističkom informativnom centru na Trgu bana Josipa Jelačića, građani će znamenitosti Zagreba moći upoznati i jedinstvenom vožnjom panoramskim autobusima koji polaze iz Bakačeve ulice. Crvena linija polazi u 10, 12, 14 i 16 sati te obuhvaća vožnju užim gradskim središtem, dok zelena linija s polascima u 12 i 15 sati prolazi i širim područjem grada,obuhvaćajući sportsko-rekreacijske sadržaje poput Jaruna, Bundeka i Maksimira.

Broj ulaznica je ograničen, a promotivne vožnje panoramskim autobusima ujedno su i najava početka nove sezone kružnih vožnji na koje će turistički autobusi redovito krenuti od četvrtka,  1. lipnja.
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

smogovci.bbb2

http://zagreb.hr/UserDocsImages//fotogalerija/gradske%20vijesti/turizam1.png

441 ima novu regu ZG 2773-GG

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

421

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

smogovci.bbb2

http://www.zet.hr/default.aspx?id=10432

Upoznajte Zagreb uz turističku ponudu ZET-a

Prava turistička sezona u Zagrebu je počela, a to se najbolje vidi po broj turista koje susrećemo. Lijepo i sunčano vrijeme idealno je za razgledavanje gradskih znamenitosti.

I ove godine ZET je obogatio turističku ponuda grada, pustivši u promet panoramske autobuse koji polaze iz Bakačeve ulice.
Autobusi prometuju "Crvenom linijom" koja obuhvaća vožnju užim gradskim središtem sa šest usputnih stajališta, dok  "Zelena linija", prolazi širim područjem grada te obuhvaća sportsko-rekreacijske sadržaje poput Jaruna, Bundeka i Maksimira.

Već prvog dana kako su autobusi pušteni u promet, turisti su pokazali  veliki interes za ovakav oblik razgledavanje grada. Raul i Irma Herrera stigli su iz dalekog Meksika i oduševljeni su viđenim.

"Zagreb nas podsjeća na ostale europske gradove koje smo obišli, iako nije razvikan poput Rima ili Madrida. Naravno, ovdje je sve nekako manje i sporije. Fascinirani smo starom arhitekturom, ali još više ljudima koji su svi redom jako ljubazni", govore nam Raul i Irma nakon što su razgledali grad iz kabrio autobusa.

A da turizam nisu samo zgrade, nego i ljudi, uvjerili smo se promatrajući mladog i šarmatnog vozača Josipa koji strancima na tečnom engleskom jeziku prepričava anegdote i zanimljivosti vezane uz grad.

"Crvenom linijom" obiđemo doista sve značajne gradske znamenitosti - od Gornjeg Grada i Zrinjevca do zgrade HNK-a i Mirogoja", kaže nam Josip, kojemu je ovo peta sezona kako vozi panoramski autobus.

Kružna vožnja "Crvenom linijom" traje jedan, a "Zelenom linijom" dva sata, tijekom kojih je putnicima na raspolaganju virtualni vodič na osam svjetskih jezika.

,,Čini mi se da su turisti ipak najviše očarani Mirogojem. Ne mogu vjerovati da je tako velebno zdanje, ustvari groblje. Zato se nerijetko događa da  me turisti pitaju jesu li dobro čuli da je riječ o groblju", kaže Josip uz širok osmijeh i dodaje kako je, kao rođeni Zagrepčanin,  i sam dosta naučio o svom gradu vozeći ovaj autobus.

Sve je više stranih turista, ali i Zagrepčana koji pokazuju interes za ovakve ture, pa je na Dan Grada gradonačelnik najavio nabavku još dva panoramska autobusa do kraja godine, a u perspektivi bi Zagrebom trebalo kružiti desetak ovakvih autobusa.
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN truck bus

Znaći možda će to i bit MAN SL 283 kojeg je spljoštilo drvo,MAN NM 152 i još neki. byeg
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Kublach

Citat: MAN truck bus  u Lipanj 02, 2017, 17:59:10
Znaći možda će to i bit MAN SL 283 kojeg je spljoštilo drvo,MAN NM 152 i još neki. byeg
Mercedes...

Majstor

Man sl283 pojeo CIOS tako da neće sigurno
Samo mi sudite pošteno !

CONECTO430

441

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Idem samo jednu stanicu :D

MAN truck bus

Danas na Kaptolu
442&441 čekaju turiste.



MAN u ❤️
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

405GN2

Neznam dali je spominjano ali već više od 3mj. 443 nema registracije i stoji u G

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Mnogo znati, znači prije vremena ostariti.

421

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln