Putopis po Zagrebu i okolici

Autor MAN truck bus, Travanj 21, 2017, 07:56:29

MAN truck bus

Linija:209
Relacija:Dubrava-->Čučerje
Autobus : MAN Lion's City
GBR:453
Linija je utrka,ako se ulovi 5 min na Čučerju to je super, u Dubravi i ima nešta pauze. Cesta rupa na rupi,dok sam se vozio jedna idiot je presjekao traku u zavoju i pritom se skoro zabio u autobus.  >hammer<
Dubrava
Čučerje
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

leonardo123

Pohvala za lijepe fotke, zadnja slika mi je .

Ivan

Nego, ne kužim zašto si nazvao putopis go "gradu Zagrebu" kad slikaš stvari i koje su u Gradu Zagrebu (administrativno područje izvan mjesta Zg) i pogotovo po županiji.

Kužim da ti možda tvoji vozači daju da se voziš besplatno pa ne znaš u čemu je razlika, ali "normalni" putnici iz gradova i općina županije dobro znaju (po novčaniku) da nisu na području Grada Zagreba.

MAN truck bus

Sve linije dosad koje sam slikao su u 1. zoni. Ako te baš interesiram imam mjesečni pokaz,ne besplatan i plaćam ga svakog 1. Onda preimenujte temu.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Ivan

Tebi je okretište Gornja Bistra 12+ km od teritorija Zg (mislim cestom, ako ne gledamo Sljeme) u 1. zoni? :P 'Ajd dobro, možda sam se ja pogubio. kava

Možda plaćaš 1. zonu ali ostale očito ne. Probaj validirati kartu u Bistri umjesto samo pričat s vozačem pa ćeš vidjet što će valitator reći (i što na njemu piše). :P

MAN truck bus

#80
Znam šta će reći. Evo ako te tješi sljedeći put ću kupiti evo ne 1 već 2 karte za 4kn. rofl byeg

BTW Zašto bi uzeo pokaz od 2 zone, ako sam 3 puta u životu išao u 2 zonu. 2 puta u Zaprešić i 1 u Gornju Bistru. Inače koristim samo 1 zonu.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Ivan

lol, ok nije bila poanta u tome da te špotam zbog ne-plaćanja. ;D No dobro...

Inače, ako pričamo o samim zonama, sad je sve to 2., ali da se podsjetimo, prije populističkog ukidanja zona prije nekoliko mjeseci (baš me zanima koliko će još izdržati) cijela općina Bistra je bila u 3. zoni, prije nekoliko godina u D. Bisti u kratkotrajnom aranžmanu je bio prijelaz u 4. zonu za Jakovlje, a nekad davno i sama G. Bistra je bila prijelaz u 4. zonu dok su autobusi s Črnomerca imali poneke polaske i za Kraljev Vrh.

5AR

Temu bi najprikladnije bilo preimenovati u krajopis ili početkopis Zetovih linija. U ovoj temi, odgovori  #1 i 2, #11 #59 mogu se donekle zvat putopisi, sve ostalo je slike jednog vozila na završnoj, eventualno još i na početnoj stanici/okretištu.

citaro


MAN truck bus

Linija:125
Relacija: Črnomerec-->Gornje Vrapče
Autobus:Citaro
Gbr:191
Meni je linija super,lijepa je,skoro uvijek ima po 10 min pauze na Črnomercu i 5 min pauze u Gornjem Vrapču.
Črnomerec
Gornje Vrapče
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN truck bus

Ponovio sam se ;D
Linija:272
Relacija:Dubec-->Moravče
Autobus:Turčin :D
gbr:623
Za ovu liniju je bus odličan! Lijepo ide preko rupa,ne lupa. Vrata se zatvaraju lijepo. Mjenjač ne cuka lijepo radi u leru i pri višim okretajima. Mjenjač je standardno Voith četverobrzinac. Temperatura motora je normalna,oko 60 stupnjueva celzijevih. Pritisak ulja u motoru je normalan,nije nizak. Povremeno pali lampicu za kočione obloge,retarder radi lijepo bez cukanja i nabadanja. Klima je radila lijepo ni previše ni premalo.  Sve su slike iz Moravča.
                                                                                                               byeg
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN truck bus

#86
Linija:233
Relacija:Mihaljevac--Markuševec
Autobus:City
Gbr:338
Linija je penzionerska (barem vikendom). Na Markuševcu 25-30 min pauze i na Mihaljevcu 5 minuta.
Mihaljevac

Markuševec

Kabina

Putnički prostor

Jedan zanimljiv detalj iz 338



MAN u ❤️
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

822DoDo

Das Beste oder nichts. MB

MAN truck bus

Malo se ponavljam.
Linija:131
Relacija:Črnomerec-->Bizek
Autobus:Citelis
Gbr:694
Črnomerec
Bizek
Pogled s Bizeka na ostala brda iznad Črnomerca. byeg
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN truck bus

#89
Linija:290
Relacija:ZG-->VG
Autobus:Citaro
Gbr:228
Linija je po ljetu odlična,ima 10-15 minuta odmora. 2 su zone pa se može zaraditi više novca od karata. @Ivan evo kupio sam danas kartu za 2 zonu. Time je vozač zaradio nevjerojatnih 88 lipa od mene,a ZET 3 kn i 12 lipa.  ;D
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"