Linije razno + tipovi autobusa na linijama

Autor Servis, Veljača 11, 2014, 19:35:52

Dreamwalker

Teutonic, jel onaj novi bijeli Iveco Crossway registriran ili i on čeka registraciju?
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Teutonic

Čeka registraciju,kao i Rošero First i 3 žuta Citelisa.

Dreamwalker

#632
Odlični su. Ako se ne varam, prve slike objavljene su prije 3 tjedna. Već je mogao prijeći bar 2000 km ako ne i više. Očito im nije priša.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Teutonic

#633
A eto šta je tu je,i ja se pitam zašto toliko dugo,jer im fali autobusa i desi se da ih dosta zna kasnit na prigradu.
Iako moram priznat radi se o jako dobroj kupnji,napokon nešto novije za grad i lokal,Rošero sa 29 sidala može slobodno vozit neka sela u 14:15 i 20:15 (špica sa đacima) koja bi inače vozili noviji turistički autobusi prazni).

Teutonic

Večerašnje spajanje linija:
ŠIBENIK-Vodice-Tribunj-Tisno-MURTER ŠI-595 GA (Bova Futura) i ŠIBENIK-Srima-Vodice-Pirovac-KAŠIĆ (nepoznato,vjerojatno ŠI-148 CP,Steyr Volvo SFL12 HUA 360).
A šta se čeka sa registracijom 5 noviteta,Uskrs ili Vaskrs?
Doklen više?

tramvajac 92


zlepur1

Crosway danas u 12.10 na liniji Split-Zadar
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.


Teutonic

Nisan zna da je ATP koncesionar tek zadnje 3 godine  ???  ;D

Citat:- Šibenik već tri godine ima koncesionara s kojim se, priznajem, ni ja sam nisam uspio snaći gdje koja karta vrijedi te gdje i kada koja linija vozi. Ipak, ovo definitivno pokazuje da smo krenuli u krčenje tog puta i  nakon desetljeća imamo suvremene autobuse za javni gradski prijevoz – kazao je gradonačelnik Burić.

BareVD


Teutonic

Citat:Autotransport Šibenik je od ponedjeljka, 3. listopada uveo novi izvansezonski red vožnje na gradskim linijama koji je stvorio probleme i izazvao revolt u nekim četvrtima Šibenika.
http://sibenskiportal.rtl.hr/2016/10/05/zatonu-u-ponedjeljak-ukinuta-a-danas-vracena-zadnja-autobusna-linija/

TL;DR
Najveći problem je bio u ta dva dana ukidanje linije u 21:10 za Raslinu,pa su đačku stavili u 20:30,a problem je bija da je na toj večernjoj bilo dosta radnika pa su se žalili,a stavljanje đačke 15 minuta kasnije nikome ne omogućuje da ide doma jer ljudima posal završava u 21:00.Sve je vraćeno na staro.

Btw ako iko od viših u atp-u ovo čita (a sumnjam) molija bih da ikako vrate bus na relaciji Vodice-Srima-Šibenik u 7:10,nas previše se nakrca u ove ostale i vozačima dižemo stres jer bi moglo bit sra** kad u busu piše 53+1 a nas 20tak stojimo na nogama.Također bilo bi najbolje da taj prazni autobus polazi u 7:15,ne prerano a ne prekasno,već neposredno prije dolaska autobusa iz Jezera pa da ostali ne budu toliko prekrcani.Ovaj polazak je zadnji put koliko znan vozija još prošle godine,ako ne i prije,ali zbog manjka autobusa je ukinut.

zlepur1

Najveći problem je sve.Pravdaju se kako ne mogu pokriti sve linije a po selima im ostaje po tri busa nakon linija u 14.15 i 15.30, što znači najmanje 10 autobusa u praznom hodu.Lipo neka izvole vratiti ta vozila u garažu pa će buseva za linije biti.Znam da bi se vozači bunili ali i prije se tako radilo pa bi one koji nemaju auto do kuća privozija kombi.Druga stvar , gradski vozni red je totalno nakaradan da se tako izrazim.Vanka je svake pameti ukidati polaske na najfrekventnijim linijama za Šubićevac, Brodaricu a Mandalina i Bilice su jednostavno odsičeni od svita, odnosno grada.Ista stvar je sa linijom za Zablaće.Nadali smo se da će dolaskom ČZT stvari kreniti na bolje ali jednostavno izgleda mentalni sklop ostaje isti.Dokad?Neki se ljute kad ja prizivam da privatnici dobiju koncesiju za gradske vožnje ali je činjenica da je sve funkcioniralo besprijekorno  i po pravilima koncesije.
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.

tramvajac 92

Taj što vozi liniju u 14:15, može napravit povratnu vožnju i potegnut polazak u 16:xx iz ŠI bez problema. Neki mogu i u 15:30 sigurno.

Može se staviti i da ide prazan u ŠI, ali onda imaš samo troškove. Ovako postoji šansa da će netko dočekat taj bus pa platiti 20ak, 30ak kn za kartu. Za te novce kupiš par litara dizela, pa bolje i to nego ništa.

zlepur1

Ti busevi ne potroše ni 20 litara goriva na tim linijama jer su sve udaljenosti oko 20-25 km.Bojim se da je više u pitanju nedostatak vozača , nego nedostatak autobusa.Ovo lito su bili pokriveni jer je došlo dosta vozača iz ČZT.
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.

BareVD

Citat: zlepur1  u Listopad 05, 2016, 23:04:20
Najveći problem je sve.Pravdaju se kako ne mogu pokriti sve linije a po selima im ostaje po tri busa nakon linija u 14.15 i 15.30, što znači najmanje 10 autobusa u praznom hodu.Lipo neka izvole vratiti ta vozila u garažu pa će buseva za linije biti.Znam da bi se vozači bunili ali i prije se tako radilo pa bi one koji nemaju auto do kuća privozija kombi.Druga stvar , gradski vozni red je totalno nakaradan da se tako izrazim.Vanka je svake pameti ukidati polaske na najfrekventnijim linijama za Šubićevac, Brodaricu a Mandalina i Bilice su jednostavno odsičeni od svita, odnosno grada.Ista stvar je sa linijom za Zablaće.Nadali smo se da će dolaskom ČZT stvari kreniti na bolje ali jednostavno izgleda mentalni sklop ostaje isti.Dokad?Neki se ljute kad ja prizivam da privatnici dobiju koncesiju za gradske vožnje ali je činjenica da je sve funkcioniralo besprijekorno  i po pravilima koncesije.
Subicevac i meterize je suludo vozit svakih pola sata popodne, bilo bi dovoljno svaki sat i to da jedan bus vozi jer ima sigurno 5-6 od 14 polazaka sa trznice u drugoj smjeni na jednoj i drugoj liniji gdje nemas vise od 2-3 putnika prema gore a nazad ides prazan... koliko znam meteterizama su ukinuti polasci u 17.30 i 21.00 dok su subicevcu ukinuta 4 polaska kroz cijeli dan, a trebalo bi ih na obje linije jos skiniti... za mandalinu je i ovo polazaka previse sta je ostalo jer tako stvarno nema putnika. Tu i tamo koji penzioner i ekipa sta ide do dalmarea. Iz bilica se najvise voze ljudi koji ostavljaju aute tamo da ne placaju parking, a istu stvar mogu napravit i na meterizama i subicevcu gdje su sigurni da ce im bus doc skoro svakih pola sata

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk