Razno (2)

Autor Paško, Kolovoz 29, 2016, 16:53:17

tramvajac 92

#105
Da nadopunim kolegu:
TAM ima 130 konja i 11 tona nosivosti. Znači ima korisnu nosivost kojih 5, 6 tona, mogao bi pošlepati Dailya, a i to je blizu granice nosivosti.

Za usporedbu, Citaro je težak najmanje 10 tona.

Sofer122

koji je to tam plavi ili zuti

Kolega garažer

PROMET Split

elez

Sta je sa plavim TAMom?
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

netko

#109
Plavi TAM stoji odbačen izad garaže par godina. Od njega nema nikakve koristi, mislim samo staro željezo. Mislio sam da će se i njega rješiti kada se rashodovalo buseve zajedno sa osobnim i servisnim vozilima u ljeto 2016. Vjerovatno su i neki djelovi iskorišteni za narančastog TAMa.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Sofer122

Citat: netko  u Veljača 23, 2017, 13:39:04
Plavi TAM stoji odbačen izad garaže par godina. Od njega nema nikakve koristi, mislim samo staro željezo. Mislio sam da će se i njega rješiti kada se rashodovalo buseve zajedno sa osobnim i servisnim vozilima u ljeto 2016. Vjerovatno su i neki djelovi iskorišteni za narančastog TAMa.
za plavog ima kupaca samo mislim da je precijenjen kao i narancasti

Neko

Citat: Sofer122  u Veljača 23, 2017, 20:13:00
za plavog ima kupaca samo mislim da je precijenjen kao i narancasti

Kad to prodaju ljudi koji nisu zainteresirani za prodaju, jer nije njihovo vlasništvo nego "ničije".

netko

Citat: amfan  u Veljača 21, 2017, 23:52:58
#248 me baš danas iznenadio - unajmila ga je neka od autoškola za polaganje kategorije. Ne znam o kojoj se točno radi, ali mislim da je Autoškola Hajduk.
#248 je i danas u službi autoškole. Možda je iznajmljen na malo duži period.
Autoškola Srednja tehnička prometna škola Split.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

roko

Neznam gde ovo staviti pa cu ovdje blizi se derbi hajduka i rjeke pa pretpostavljam da ce promet odradit projevoz gostujucih navijaca do stadiona.Zna li netko koliko autobusa ide i kako ih se odabire te koliko ce novaca (ako ce ista) dobiti promet.Ima li policajaca u autobusima il ulaze "po potrebi" ako netko moze odgovoriti puno hvala.Cini mi se da ove teme bije bilo ako sam napisao glupost novi sam da znate.Lp.

podgora

Citat: roko  u Ožujak 08, 2017, 20:52:39
Neznam gde ovo staviti pa cu ovdje blizi se derbi hajduka i rjeke pa pretpostavljam da ce promet odradit projevoz gostujucih navijaca do stadiona.Zna li netko koliko autobusa ide i kako ih se odabire te koliko ce novaca (ako ce ista) dobiti promet.Ima li policajaca u autobusima il ulaze "po potrebi" ako netko moze odgovoriti puno hvala.Cini mi se da ove teme bije bilo ako sam napisao glupost novi sam da znate.Lp.
Brod ce doc u sjevernu i tamo ih busevi cekaju policija ih rasporeduje nazalost hajduk ce morat dat pare iz svog zepa za buseve jer nema proracuna

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

MAN truck bus

 o-0 Ali opet citiraš bez potrebe prethodni post!  ::| glavauzid nnee
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

roko


netko

U svakom slučaju......Brod dolazi u Sjevernu luku. Mogao je i u Loru, ali zašto jednostavno kad može komplicirano.

Računaj da dolazi do 1200 navijača Rijeke. Recimo da će se u bus ugurati 100 ljudi. To je 12 autobusa. Da je radni dan mislim da Promet ne bi imao ni jedan autobus. Utakmica se igra u subotu, tj. tada je vozni red linija malo rijeđi pa bi se možda i moglo naći nekoliko autobusa.

Ali nema više dobrih, starih SG 220 i O305G. Da ih ima, odradili bi oni to bez greške. Pošto ih nema, u ovoj nestašici autobusa poslati bilo koji autobus (da se slučajno polupa) je luda ideja. Čak i koliko-toliko obnovljene Sanose. U autobusu, mislim budu 2 policajca.

Ne očekujem da će Promet to preuzet, nego možda neki privatnici.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

elez

http://slobodnadalmacija.hr/sport/hajduk/clanak/id/472645/direktor-luke-baci-li-itko-bengalku-kada-armade-stigne-sve-ce-planuti

Direktor "Luke": Baci li itko bengalku kada Armade stigne, sve će planuti

Djelatnici MUP-a u Rijeci u petak će kasno navečer kontrolirati ukrcavanje preko tisuću pripadnika Armade u trajekt "Zadar". Nakon 12 sati plovidbe, u subotu oko podne, gostujući navijači pristat će u splitsku Sjevernu luku koja je područje slobodne carinske zone. Iako će tamo stići pet sati prije početka utakmice Hajduka i Rijeke, neće se smjeti slobodno kretati tom trgovačkom lukom u kojoj se prekrcava i skladišti teret.

Kada se tamo ukrcaju u tri zglobna autobusa, iz luke će ih se izvesti na sporedni izlaz koji je bliže Solinu, umjesto na glavni istočni izlaz koji je bliži Poljudu, da bi se zaštitila osjetljiva trgovačka roba koja bi mogla planuti uslijed eventualnog bacanja bengalke.

– Iako je to područje pod koncesijom tvrtke "Luka", o privezu brodova odlučuje Lučka uprava Split koja može dati bilo kome da se tamo veže ako to ne ometa naš posao istovara i utovara. Na vezu broj pet koji nije u "srcu" luke, u subotu nemamo komercijalni posao, zbog čega je krovna lučka ustanova donijela takvu odluku koja traži koordinaciju s Carinom. U srijedu će se u Lučkoj upravi održati sastanak na kojem će se iznaći rješenje za prihvat tog broda – kazao je Dragan Žanetić, direktor koncesionarske tvrtke koja, napomenimo, u većinskom vlasništvu Rusa Dmitrija Železnjaka koji je bio sponzor Hajduka.

Direktora pitamo kako će osigurati sigurnost u Sjevernoj luci?

– Navijači moraju ostati na brodu do ukrcaja u autobuse, jer ne smiju šetati po luci gdje imamo dosta robe koja je zapaljiva. Ako netko baci bengalku, može nam izazvati veliku štetu i stvarno velike gubitke. Tražit ćemo da policija napravi kordon koji će navijače pri iskrcaju s trajekta usmjeriti do autobusa, te da ne voze kroz luku do glavnog izlaza, već kroz sporedni izlaz, koji je blizu veza, onaj prema Brodomerkuru na Solinskoj ulici. Vez broj pet je izabran i jer ima rampu za iskrcaj automobila, ako ih bude. Znači nisu u pitanju samo pješaci – napominje Žanetić.

No, do sada nije poznato hoće li se neki navijači na trajekt ukrcati s vozilima, te hoće li se moći s tim vozilima iskrcati u Splitu. Naime, "Zadar" uz 1,053 putnika može primiti i 280 osobnih vozila. Marija Zaputović, glasnogovornica Jadrolinije, kaže da su navijači uz putničke karte imali mogućnost kupiti i karte za vozila.

– Na trajektu je 50-ak članova posade. Sigurnost plovidbe osigurana je propisanim procedurama prilikom prijevoza putnika. Dodatno, kontrolu ukrcaja vršit će policija. Iako do sada nismo imali potražnju za ovakvom vrstom najma broda, tijekom cijele godine prevozimo navijače s otoka na utakmice, a vrlo često to su i pripadnici Torcide, te im prilagođavamo red plovidbe uz odobrenje Agencije za obalni linijski pomorski prijevoz – kaže Zaputović.

Zbog pada gradskog proračuna autobuse plaća Hajduk

Vice Mihanović, ravnatelj Lučke uprave Split, kazao je da je u koordinaciji s policijom odlučeno da nije zgodno da trajekt "Zadar" pristane u gradskoj luci gdje imaju plan sigurnosti po kojem se moraju ravnati i gdje im u subotu dolazi kruzer, pa će u luci biti gostiju. U splitskoj policiji dodaju da će u Sjevernoj luci obaviti prihvat i organizirani prijevoz navijača do stadiona Poljud, a da će one koji dođu cestovnim putem prihvati u Dugopolju.

Splitski gradonačelnik Ivo Baldasar objašnjava da je obavijestio policiju kako u Banovini ne mogu platiti autobuse za gostujuće navijače zbog privremenog financiranja Grada, pa je ta obveza prebačena na Hajduk.

Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

lussin

1000 navijača je na brodu, a Hajduk je prihvatio zahtjeve Rijeke i Armade te će tribina za gostujuće navijače biti popunjena do kraja. U konačnici, oko 1500 navijača dolazi u Split