Panturist - razno

Autor Tomek, Studeni 23, 2007, 00:39:00

Tomek

Mislim da će samo biti gore.  Npr. u Njemačkoj su i ove rijetke autobusne linije koje još postoje prazne jer se svi voze puno skupljim, ali bržim vlakovima, kao i avionima. Zahvaljujuće rasulu željeznica na ovim prostorima kod nas još ima toliko autobusa, ali jednog dana će i željeznice se modernizirati(za cca 50 godina ako ovako nastave ;D)

busfan

Racunam nesto posto je sve skuplje gorivo, auta, odrzavanje auta da ce se malo ljudi vratiti autobusima, ali sada postaju veliki problem i ove low coast avio-kompanije :-\
Uvjek zalim sto se nisam rodio ranije, koliko je putnika bilo za Njemacku 80ih i 90 ih godina, jeftino gorivo, jeftini autobusi(mislim puno jeftini nego danas ;))

zlikowszky

#62
Citat: busfan  u Travanj 19, 2008, 19:58:05
... low coast avio-kompanije

busfan, malo ću cjepidlačiti, ali nešto bude jasnije.

Cost -cijena, trošak...
Coast - obala.

Avio kompanije sigurno nisu nisko-obalne... :)

Ne zamerit nekaj.....

za PINTERA nekaj:


Veći brat onog Starlinera OS 349 ER, sa par postova gore, samo smanjen 87 puta... ovaj je 348 ER, jel tak PINTER?
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

tovar

Ovaj četvrtak, Primošten, natjecanje informatičara.


PINTER

Evo da se nekaže da PANTURIST nema Setru. Bakica je ali ju imamo ;D
Mercedesov motor od nekih 200 i nešto konja, classic mjenjač 6 stupnjeva itd

negas

#65
I konacno sam uspeo da ufotkam neki Hr bus u SRB, u Beogradu!
Ovaj NEOPLAN je bio u Beogradu 04.04.2008 godine! Pre 20-tak dana! Relacija, kao sto vidite Osijek-Bg!
Namerno sam slikao i da se vidi Lasta, da bi jos vise docarao ambijent, da je u Bg-u, a onda sam slikao i bus lepo!
Panturist, je sada Veolia, i mislim da moderator treba da imenuje Panturist, kao Panturist Veolia, ili obrnuto, jer videcete, svaki njihov novi bus ima da bude sa znakom Veolie, kao onaj minibus-gore postavljen u predhodnim postovima! Ali dobro...



Parkiran je bio na dolaznim peronima Lastine stanice, i tu je vozac spavao, sa ovih perona nema polazaka, vec samo odmor, a polasci su na drugoj strani stanice!





maky

Prije par dana pun Skyliner u Splitu. Shole ga zalomio u punoj brzini  8)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

erobuss

Skyliner u Međugorju. Nokia mobiteli su sr****  :(


PINTER

Dobio sam i upute gdije idem ( HERC - TOURS    RIMSKA CESTA 26 Sesvete.
Ali mi kažu da to nije u Sesvetama nego odmah kada skrenem sa ceste Slavonske avenije i krenem prema Sesvetama  iza" Auto Tomić"  ????  Ako je netko iz ZG-a. neka mi potvrdi moram biti tamo u 07h !

Veliko hvala!

Servis


brioni

dali netko zna?  Pročitao sam na nekom forumu da je Panturist za vrijeme domovinskog rata dao u sanitet vojske dva busa (oklopljena)

Zna li netko, PINTER možda, koji su bili to busevi ( i po mogućnosti slika ako tko slučajno ima) ?
Oprostite ako ima pogrešaka

goran666

Evo jedan bus iz ratnih dana. Neznam jel Panturistov, al mozda netko prepozna.




goran666

neoplan malo nastradao dok je bio parkiran na benzinskoj. slikao driwer1

mate

Danas na putu iz Osijeka prema Brodu...sam cuo da je jedna od Temsi vozila maturante u Spanjolsku...i po rijecima vozaca drugog (od 3 Panturistova busa koji su isli za Spanjolsku)..sasvim je dobro podnjela napore tog jako dugog puta...

seso

danas je njihov neoplan viden u grudama(u prolazu) ::|