Sretna nova godina!-ali neki sada rade

Autor conecto, Prosinac 31, 2008, 18:37:18

conecto

Ja znam da je stara godina, ali ne i trogodišnji klinac koji me danas zadavio, nikak da ode spavat u podne a žena radi i danas ujutro (skraćeno). Zaspao je konačno oko 14,30 pa sam konačno otišao u banku uplatit novce za kredit koji sjeda prvoga (sutra) ali me na vratima dočekao natpis da rade samo do 14 uz molbu za razumijevanje. Oni neće razumjet ovu moju priču pa će ubacit i neku kamaticu do prvog radnog dana kad ću to moć uplatit. A isprintani natpisi svuda oko mene - na vratima trgovina, cvjećarne, autopraonice, birtije... Iako sam nakon odrađenog kompletnog božićnog tjedna sad 3 dana slobodan skužio sam da normalno radi jedino ludi ZET - za Studentski Grad će normalno otić bus u 0.01, u 0.05 za Čučerje, a za Markuševac u 0.10...- jer danas je redovni radni dan! Ako se baš neki biser sjeti tad vozit! Normalno će funkcionirati i noćni promet koji radi 365 dana u godini, više i od samog Bandića koji si u četiri godine da nekoliko dana fore prije izbora. A radit će i on na Trgu i Gradskoj kavani uz Olivera kojeg voli ne samo on već i njegova familija, ali iskreno i većina Zagreba i Hrvatske. Nakon toga ide vidjet policajce, vatrogasce, bolnice i friške bebe koje će se oparit ako su ugledale svijet u prvom satu ne baš optimistične godine. Nije spomenuo zetovce (možda griješim) ali njih ionako nitko ne primjećuje osim kad im se vrata zatvore "ispred nosa". I tko uopće primjećuje tko i danas radi?
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

tomobrad

Ja bih bio presretan da danas vozim tramvaj ili bus.

Portos

Tako ti je to, ako te tješi nisi jedini ZET-ovac koji radi.
Sretna ti Nova godina!

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Chago

Sretna i tebi nova conecto , sa što manje pijanaca i pacijenata danas u busu ;)
i svima ostalima sretna i uspješna Nova 2009.  :)

Ivan


MAN fan


conecto

Sve štima, ali zanima me mišljenje da li je zaista potrebno da npr. na staru (novu) godinu ide bus za Gornje Čučerje u 0,05 h. Čija je to potreba? Svatko je u to vrijeme na nekoj vrsti dočeka. Ne bi li neki dani u godini trebali biti izuzetak, ne bi li bilo dovoljno da na staru godinu zadnji polasci u A-smjeru budu negdje oko 23 h? Ionako svi rade skraćeno...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Ivan

#7
Citat: conecto  u Siječanj 01, 2009, 22:01:12
Sve štima, ali zanima me mišljenje da li je zaista potrebno da npr. na staru (novu) godinu ide bus za Gornje Čučerje u 0,05 h. Čija je to potreba? Svatko je u to vrijeme na nekoj vrsti dočeka. Ne bi li neki dani u godini trebali biti izuzetak, ne bi li bilo dovoljno da na staru godinu zadnji polasci u A-smjeru budu negdje oko 23 h? Ionako svi rade skraćeno...
Komplicirano pitanje... Pa, možda bi se mogli ukinuti polasci poslije 23:30, ali oko 23 vjerojatno ipak je potreban polazak putnicima koji također žele doći doma ili kuda već na doček (a takvih sigurno ima i sigurno ne bi bili previše sretni da ne mogu doći), a ako bi zadnji polazak bio u 23 h za Čučerje vozač ionako jako teško može stići doma čak i ako živi u Dubravi, ovako barem (ako su si dosta dobri) može sa kolegama na terminalu koji su u istoj situaciji dočekati ponoć...  :-\ Iako, polasci poslije 00 na Novu godinu i nemaju previše svrhe, ali, ipak, kažem, i da smjena završi u 23:55, ne znam koliko to ikome pomaže...

Ne znam, meni se čini komplicirano (i frustrirajuće za putnike) raditi neka skraćivanja... Možda bi neki bonus za zadnju smjenu na Staru godinu bio najbolje rješenje...

conecto

Citat: Ivan  u Siječanj 02, 2009, 00:18:57
Citat: conecto  u Siječanj 01, 2009, 22:01:12
Sve štima, ali zanima me mišljenje da li je zaista potrebno da npr. na staru (novu) godinu ide bus za Gornje Čučerje u 0,05 h. Čija je to potreba? Svatko je u to vrijeme na nekoj vrsti dočeka. Ne bi li neki dani u godini trebali biti izuzetak, ne bi li bilo dovoljno da na staru godinu zadnji polasci u A-smjeru budu negdje oko 23 h? Ionako svi rade skraćeno...
Komplicirano pitanje... Pa, možda bi se mogli ukinuti polasci poslije 23:30, ali oko 23 vjerojatno ipak je potreban polazak putnicima koji također žele doći doma ili kuda već na doček (a takvih sigurno ima i sigurno ne bi bili previše sretni da ne mogu doći), a ako bi zadnji polazak bio u 23 h za Čučerje vozač ionako jako teško može stići doma čak i ako živi u Dubravi, ovako barem (ako su si dosta dobri) može sa kolegama na terminalu koji su u istoj situaciji dočekati ponoć...  :-\ Iako, polasci poslije 00 na Novu godinu i nemaju previše svrhe, ali, ipak, kažem, i da smjena završi u 23:55, ne znam koliko to ikome pomaže...

Ne znam, meni se čini komplicirano (i frustrirajuće za putnike) raditi neka skraćivanja... Možda bi neki bonus za zadnju smjenu na Staru godinu bio najbolje rješenje...

Jesi kad čekao Novu godinu na terminalu u Dubravi? Ja jesam! Dovoljno je reci 100 metara od Konjščinske - samo gledaš otkud ce što pasti. Nije bit doci doma do 12, vec što se događa u to vrijeme po gradu i u autobusima. Sjeti se samo onih uboda nožem prije par godina u tramvaju.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Ivan

Citat: conecto  u Siječanj 02, 2009, 11:02:16
Citat: Ivan  u Siječanj 02, 2009, 00:18:57
Citat: conecto  u Siječanj 01, 2009, 22:01:12
Sve štima, ali zanima me mišljenje da li je zaista potrebno da npr. na staru (novu) godinu ide bus za Gornje Čučerje u 0,05 h. Čija je to potreba? Svatko je u to vrijeme na nekoj vrsti dočeka. Ne bi li neki dani u godini trebali biti izuzetak, ne bi li bilo dovoljno da na staru godinu zadnji polasci u A-smjeru budu negdje oko 23 h? Ionako svi rade skraćeno...
Komplicirano pitanje... Pa, možda bi se mogli ukinuti polasci poslije 23:30, ali oko 23 vjerojatno ipak je potreban polazak putnicima koji također žele doći doma ili kuda već na doček (a takvih sigurno ima i sigurno ne bi bili previše sretni da ne mogu doći), a ako bi zadnji polazak bio u 23 h za Čučerje vozač ionako jako teško može stići doma čak i ako živi u Dubravi, ovako barem (ako su si dosta dobri) može sa kolegama na terminalu koji su u istoj situaciji dočekati ponoć...  :-\ Iako, polasci poslije 00 na Novu godinu i nemaju previše svrhe, ali, ipak, kažem, i da smjena završi u 23:55, ne znam koliko to ikome pomaže...

Ne znam, meni se čini komplicirano (i frustrirajuće za putnike) raditi neka skraćivanja... Možda bi neki bonus za zadnju smjenu na Staru godinu bio najbolje rješenje...

Jesi kad čekao Novu godinu na terminalu u Dubravi? Ja jesam! Dovoljno je reci 100 metara od Konjščinske - samo gledaš otkud ce što pasti. Nije bit doci doma do 12, vec što se događa u to vrijeme po gradu i u autobusima. Sjeti se samo onih uboda nožem prije par godina u tramvaju.
Hm, da, nisam mislio na to... I onaj baš u blizini na Staru godinu prevrnuti stojadin (tramvaj) zbog bolesnika u BMW-u na Av. Dubrava mi je ostao u sjećanju... Možda bi trebali sindikati podnijeti prijedlog da onda zadnje smjene završe do 00...

conecto

HA,HA,HA - sindikati!!! Ako netko od njih i čita ovako nešto oni bi ti bili zahvalniji kad bi im rekao za neku jeftinu piletinu ili svinjske polovice na kojima bi još i oni mogli nešto zaradit!
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...