Vukovar - mjesto posebnog pijeteta

Autor mate, Studeni 19, 2016, 20:58:09

mate

Vukovar - mjesto posebnog pijeteta 18.11.2016.

Jucer je u Gradu Heroju, održana 25. obljetnica pada Grada, koja je protekla kako i prilici događaju - mirno i dostojanstvenom s sjećanjem na sve koji su sudjelovali u obrani Vukovara, i pogotovo se sjetilo vojnika i civila koji su dali svoje zivote u obranu Grada. Po sluzbenim brojkama, ovo je bila najmasovnija Kolona sjećanja od Bolnice do Memorijalnog groblja, s nekih cca. 120 tisuca ljudi, iako u razgovoru s nekolicinom ljudi, dojma sam da je bilo i blizu 150 tisuca ljudi.
Sto se tice mene, ja sam imao priliku ici preko svoje zupe, a bus s kojim sam isao je Setra S415 UL, Gbr.261 od APPa, koja me je ugodno iznenadila. Bus ima 49 mjesta, te smo bili puni do zadnjeg mjesta, mjesta ima dovoljno, relativno udobna sjedala...
Evo nekolicine slika od jucer...



jedan od nacina dolaska u Vukovar je i pjesice



sto se tice prijevoza posjetitelja, standardno na potezu Gospodarska zona - Bolnica, te Memorijalno groblje - G.Zona je bilo u reziji CZM Vukovara, koji je pripremio 25 buseva za tu namjenu





Spomen obiljezja u krugu Bolnice, gdje cijeli program zapocinje





Jedno od mjesta gdje mnogi dolaze zapaliti svijecu je i ovaj kriz na uscu Vuke u Dunav



Spomen ploca na zgradi HRVa






mate

2.dio - Kolona sjećanja ka Memorijalnom groblju



malo prije Vodotornja nastala je i ova slika koja rijetke ostavi ravnodusnima



jedan od simbola Vukovara - Vodotoranj



500injak metara pred Memorijalnim grobljem



Memorijalno groblje







i za kraj pred polazak iz Vukovara Setra u kadru, svi smo bili sretni sto smo dio jos jedne Kolone sjećanja