Samoborček - novosti i rasprava

Autor Tomek, Studeni 21, 2007, 01:09:41

jigsaw

Mislim da ce se na zori jos farbat branici i zadnji kraj. Jedino ne znam kak ce sivu zoru obuc

FitzTN

Koji bi bio razlog da se ne nabave zglobne Setre, npr. 321UL? Mjesta na linijama za Zagreb kronično fali, a vjerujem da u prometu ne bi bilo problema jer su te linije i tako prije držali zglobni autobusi. Jedini nedostatak koji vidim je da ga Samoborček ne bi mogao poslati na neku posebnu vožnju, npr. turističku, ali tako i tako su sad navukli dovoljno 319-ica UL i 315.

C2

#857
Ima više zapreka da se zglobni pojave u voznom parku. Prije svega imaju skuplje održavanje u odnosu na standardne autobuse i nezgodni su za vožnju unatrag na kolodvoru. Što se tiče starih zglobnih autobusa, oni su imali manji kapacitet putnika za razliku od suvremenih zglobnjaka. Kapacitet je s godinama rastao i s drugim tipovima autobusa. To znači da S319 UL/NF je tu negdje po kapacitetu zglobnjaka iz 80ih. Što se tiče SG321 UL to je rijedak tip autobusa i ne znam koliko su prijevoznici bili zadovoljni njime. Čak sam vidio da ih se nekoliko zapalilo. Danas Setra ne proizvodi takve tipove autobusa. Kada bi već uzimali zglobnjake puno bi sigurnije bilo uzet MB Citaro GÜ ili MAN NG XX3 s prigradskom opremom. Ovi modeli su pogodni samo za prigradski promet kao i zglobnjaci koje su nekad imali.

sniff

Setra S 319 UL sa 69 sjedećih mjesta pokrije zglobnog autobusa (7 kom. + NF ). Visokopodni zglobni busevi se odavno ne proizvode, a niskopodni imaju i dosta stajaćih mjesta, tako da je 15m ULka puno bolje rješenje.

sofer29


Matej

Hahaha ovo je stvarno smiješno
S 315ticama iči za Split je stvarno kvaliteta..

goranxxx

hahaha, bas na danasnji dan citam o nagradi kad su cijelo jutro imali problema radi snjeznih uvjeta sto radi losih guma sto radi korumpiranog disponenta koji djecarce bez iskustva salje na brdske linije a stariji iskusniji laganini linijice po nizini  russian_roulette
SETRA 417 HDH

tramvajac 92

Hahaha, to je međugrad, ali prigrad je druga stvar  ::|

Sve je to super dok ne ide prigradska Setra UL na takvu liniju.

sniff

Sada imaju 19 međugradskih buseva, ne bi se smjelo događati da na međugradske linije dođe UL-ka (osim sezonskih - UL+tRendliner)...

jigsaw

Goranxxx imas li uopce D kategoriju i jesi li ikada vozio ista vece od limexove tacke da se smatras kompetentnim da komentiras takve stvari? ralice nisu prosle ujutro prije 5 sati niti jednom brdskom cestom, to zaletavanje ujutro u 4 po snjeznom ili zaledenom terenu (pogotovo samoborskom) nema velike veze sa iskustvom vec ljudskom gluposcu.

goranxxx

jigsaw, imam vlastitu kolekciju slikica sa celastonkama u zimskim uvjetima jer sam se jedno vrijeme redovito koristio samoborcekovim uslugama, a kako komentiras da autoturist iste te linije odrzava bez puno vecih problema (kod  njih nema narezanog protekta  ;D ;D ;D ;D,, i uostalom imam 24 god radnog staža na kamionu  ;)
SETRA 417 HDH

sniff

ZG- 2821-GD je bijeli Crobus, ima istu shemu kao 5ice, ali branik nije pofarban....

Samcek

Samoborcek odustao od kupovine nekoliko S515HD od AM Turista...
Opet su se pojavili problemi, umjesto bar tri Setre S515HD dva Crobusa...?

sniff

To je šteta, al novi Crobus sa lagera košta par desetina tisuća € manje nego AM Turistova 5ica stara dvije godine.
(ZG-2831-GD 8.4. na Auto-show-u)


Inače, u bivši vozni park trebalo bi dodati Setru S 315 GT-HD sa top 400 ratkapama (ZG-2947-EA) i 3 Setre S 415 HD ZG-8725-BF
                                                                                                                                                                                         ZG-8735-BF
                                                                                                                                                                                         ZG-8745-BF


sniff

ZG-5191-GA - 116 -  Setra S 315 UL- bijela sa slikom palme iza 2.vrata i klasičnim natpisom iza 1. vrata.