APP Zadar

Autor Tomek, Prosinac 02, 2009, 14:03:58

Shole

U ATR-u se ne računa samo vožnja nego imaš i neku pripremu prije polaska i nešto poslije dolaska.  Bus se ionako nekad pere u praoni a nekad ga sam prođeš.
Ako voziš 6:00 Rijeka-Split i dole si u 14:00, a ideš drugi dan u 10:00 Split-Hamburg, naravno da ti neće bit plaćeno svih 40 i nešto sati.  Plaćeno ti je od 5 ujutro negdje do 3 popodne, i drugi dan od 9 ujutro.

miky

Na relaciji V.Luka -Dubrovnik i obr. vozač ima pola dnevnice jer efektivno vozi cca 7-8 sati.....TRULI KAPITALIZAM...

Shole

A zašto uopće ima dnevnicu kad je to ista županija ?

U pojedinim firmama se dnevnice daju kad se izlazi iz matične županije, u nekima pak mora bit određeni broj kilometara, a u nekima pak (autotrolej) dobiješ dnevnicu dočim izlaziš van redovnih linija

miky

Zakon RH kaže da na dnevnicu imaš pravo čim pređeš preko 50 km od kuće i to pola dnevnice čim si prešao do 8 sati, a kasnije punu dnevnicu i vrijeme se računa od polaska do dolaska nazad, s tim da ako si na putu 24 sata dnevno nemaš prava na više od jedne zakonske dnevnice (min 170,00 KN, max. 210,00), ali neke firme izmišljaju dnevnicu 130 ili 140 KN (Atlas, Astarea...)

Shole

50 km od kuće.  Hmmm i to je dosta rastezljivo i nepošteno.  Znači možeš vozit 52 kilometra i dobit dnevnicu, a možeš vozit 3 ture nekakvu veliku grupu od točke A do točke B razmaka 45 km i ne dobit dnevnicu.  Nije pošteno ni ono za drugu županiju.   Sve u svemu, prilično nedorečeno, al to nije problem od jučer, nego je tako već godinama samo što se gospoda šoferi nisu pred 10 godina bunili oće li dobit za Vela Luka-Dubrovnik dnevnicu ili ne, kad je u džep stavio 500 kn.

dialogos

Sinoc sam se imao priliku voziti sa njima na liniji iz St-a za Sibenik. Tako je i ostalo na prilici, nisam dugo u zadnje vrijeme idio tako drske i bezobrazne vozace kao u APP Zadar. Na kraju sam sacekao dobar ''stari'' ATP ŠI Dm 9900.

Shole

Reci slobodno u čem je bio problem!  Uostalom to su isti oni ljudi koji su vozili za Contus, nije li tako dogovoreno ?!

tomo

Ja ću samo nadodati da ti isti Contusovi ljudi - vozači i prije su bili tako bahati, a vjerujem da sada još više isfrustrirani cjelokupnom situacijom...  E pa jbg., hoćeš raditi hoćeš, ako nećeš ima uvijek tko hoće...  Još bih par stvari nadodao ali to bi bilo neetično s moje strane i mnogi bi me krivo shvatili, stoga neću! Direktor im je došao u Zadar i tamo je već dva tjedna i više , daleko od kuće,  pa nek s njime se raspravljaju a ne svoje frustracije iskaljivati na putnicima koji plaćaju svoje putovanje!

PROFA

TOMO :

Kad bi znao kakav je taj direktor,reko bi dobro je kak je!
A soferi moraju bit ne zadovoljni kad rade ni zastoi ti kad bi gledao kak ces FAMILIJU prehranit nebi bio ljubazan!

tomo

#39
Ni u kojem poduzeću nije lako biti direktor... koliko god to lijepo zvučalo.. JA nisam ulazio u temu niti u bilo kakve rasprave kakav je taj direktor.. ja mislim da je to potpuno jasno iz mojih 2-3 posta vezanih uz ovu temu APP-a Zadar... a ti austrijski dezerteru ako ne razumiješ nešto što je napisano, molio bih te da mi/nam napišeš mail ili pm prije nego pišeš gluposti... nisam uopće napisao ni riječi o direktoru niti me zanima kakav je, ni tko je uopće, uglavnom znam da da je čovjek u Zadru, mislim da tamo ne bi boravio sigurno 2 tjedna po ovoj buri tamo da mu nije stalo... da je ljeto druga priča jer je ZA-DAR poželjeti svakome... Pogotovo meniiiiiii...... Zakonski natječaj je jedno propisao prihvatili su ponuđače.... ajde sad ću biti i bezobrazan ali molim da se dalmatinski kolege ne uvrijede... ne da im se raditi po pravilima... pa sad pljujte po meni, ali  ja znam da je brko iz ATR RI-311 i RI-852 car i pol! i za njih bi da i ruku u vatru !!!!!!! a ovo kako se ponaša danas Larus AT Šibenik to je maksimalno bezobrazno.... onda se još ljute na Dalmacija bus...  jeebeno je što u Splitu i Zagrebu vječito ima "jednokratnih" putnika....

kromosom666

nepričajte o direktoru kojeg nepoznate :)

PROFA

Ja TOMO nisam dezerter vec sam bio cak i ranjen u ratu DOMOVINSKOM!
A da je taj direktor placo dobro radnike svoje,ne bi tako lako za kratko vrijeme na pravio tako veliku TVRTKU!?????
A ti kad kazes ne moj te govorit za  direktora kad ga ne znate,ja ga znam jako dobro i to kad je bio poslovodja radione u POZEGI!!!!!

A sto nije SAMOBORCEK dobio kad je dao naj bolju ponudu????
Ti i svi trebate malo pro kontat sta rade ti vlasnici i !!!!!!
Hoce da kupe sve TVRTKE i onda ce putnici morat placat cijenu kako oni kazu,a soferi ce radit za MINIMALAC=bit ce kao ROBOVLASNISTVO kak ja vidim!
Mislim kak kaze te kao DEZERTER   !!!!!!

malerica

Ne shvaćam kako su vozači sad opet nezadovoljni. U čitavoj ovoj situaciji u državi i stanju na tržištu rada, netko je našao novi posao za dvadeset i troje ljudi koji su lako mogli biti zauvijek zaboravljeni kao i tisuće drugih radnika kojima firme svakodnevno idu u stečaj, pa koga boli ona stvar za njihove sudbine.

Kažu da su sad na minimalcima, a kod Jage plaće nisu ni dobivali.....jedino objašnjenje koje mogu izvući iz svega - očigledno se u Contusu obilato podmazivalo džepove dnevnicama, kartama na crno i sl,  tako da se nedostatak plaće ni ne osjeti....a sad kad je sve po propisima i crno na bijelom.......opet ne valja.........

Tko će narodu ugoditi!


NightRider

#43
Citat: malerica  u Prosinac 19, 2009, 13:03:07
Ne shvaćam kako su vozači sad opet nezadovoljni. U čitavoj ovoj situaciji u državi i stanju na tržištu rada, netko je našao novi posao za dvadeset i troje ljudi koji su lako mogli biti zauvijek zaboravljeni kao i tisuće drugih radnika kojima firme svakodnevno idu u stečaj, pa koga boli ona stvar za njihove sudbine.

Kažu da su sad na minimalcima, a kod Jage plaće nisu ni dobivali.....jedino objašnjenje koje mogu izvući iz svega - očigledno se u Contusu obilato podmazivalo džepove dnevnicama, kartama na crno i sl,  tako da se nedostatak plaće ni ne osjeti....a sad kad je sve po propisima i crno na bijelom.......opet ne valja.........

Tko će narodu ugoditi!


E ja stvarno ne razumijem koji je tvoj interes, ako imaš razloga govoriti protiv vlasnika Contusa jer ti je svojevremeno tlačio nekog iz obitelji ( u što ne vjerujem, mislim da se radi o tebi, previše mi ovo osobno zvuči), što imaš protiv vozača bivšeg Contusa? Biće da se radi o nekim neispunjenim ženskim željama. A što se Contusa tiče, nije važno što je bilo, dok je bilo, bilo je dobro, i kad je bilo najgore, bilo je bolje nego u drugim firmama. Nikad više gazde kao što je bio Jago! :'(



tomo

Isprike PROFI zbog uvrede!  :'( Ali mi idu na qurac i ti vozači koji su tak bezobrazni umjesto da su sretni što su dobili radno mjesto pogotovo kad su nam svi već pokrali Božiće.... ako im se ne sviđa ne moraju raditi, njima je ionako do sada bilo bolje spavat do 12, oprat muda u moru, popit bevadnu, 3-5... Takvih ima jako puno i tu kod nas u Slavoniji da ne misli se sad nešto posebno... kad mi dođe onaj kreten iz  Panturistovog crvenog Mana-OS-495-HD ili onaj kočijaš čelavi kad dođe sa Bovom VK-287-BV dođe mi da njega ili sebe ubijem.... Rasprava oko toga što je, kako i zašto dobio je sve jasno i to kristalno, natječaj je završen tako da sad o tome ne vrijedi raspravljati...  Zadrani mogu  biti sretni da su bar išta dobili, a dobili su dobre stare linije, relativno povoljne, nove autobuse i dobre stare bezobrazne vozače!!! Take ih je mater rodila!