Nabavke autobusa 2008. – 2017.

Autor maky, Siječanj 18, 2008, 22:26:06

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

man323

U "novim" Citarima su ugrađene ovakve upravljačke jedinice:

Nažalost, i sama logika kaže da ovdje nema puno manevra za ukucavanje bilo čega.
Kako bi display mogao raditi potrebno je ovo:

Ovdje vidite tipke i zaslon, pa je moguće ukucati liniju i trasu na display.
Inače, displayi su proizvođača LAWO, isti kao i ZET-ovi autobusi ima crveni Citaro. Bijeli ima također LAWO, samo što je kod njega LED izvedba.
Nema tu nekakve filozofije. Potrebno je izvaditi postojeći kontroler van, ugraditi novi, i preko PCMCIA kartice ubaciti linije u memoriju (utor na kontroleru).
Pretpostavljam da ZET ima tih kontolera još na skladištu, jer znam da su ih vadili.

MAN truck bus

#947
Zet ima ovakve u O405GN2,Citarima solo I i G I samo su ugašeni i njihovu ulogu igra ATRON. A svu izvađeni elektroniku stavljaju u elektronički otpad i odvozi firma.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Shole

Uz zeleni flip-dot displej marke Gorba kakve ima ZET u svojim autobusima iz mega nabavke 2008./2009.  ide originalno upravljačka jedinica kakvu je MAN313 stavio na svojoj donjoj slici.  Pošto ZET drugačije spaja displej (direktno preko Atrona),  upravljačke jedinice su izmađene i negdje pohranjene.  Čisto sumnjam da su bačeno nešto što je bilo u novom busu. 

man323

Prema tipu fonta mi više liči da ZET ima flip-dot displaye proizvođača LAWO, nego Gorba.

tramvajac 92

Ne gledaj fontove, nemamo jedan nego nekoliko, neke linije imaju više izvedba displaya, a idu istom trasom, npr. 268.

Urbino LE

Znači nisu ih piturali, ne znaju biće display sredit. Opet smo kao seoski vašar, toga više nema ni u Srbiji.

Nego kojem je imb.. ovaj pametnjakoviću palo na pamet da se ide na Citaro?

netko

Hmmm....

Možda se išlo i na slamku spasa, ali opet se gledalo da nije škart nego nešto pristojnije. Citaro je možda "upao" jel se vjerovatno zadovoljio kriterij starosti, kilometraže i cijene, sad. Daj Bože da prođe ova nabava od 8 kom. pa da vozni park napokon malo prodiše.

Btw
Proračun grada Splita i nije baš krasan i divan. Zna li tko kada ističe leasing za ekipu iz 2007 (9+8) i ekipu iz 2008 (20 kom) tj. kada bi blagajna mogla malo prodisati da se konačno kreće u nabavku novih.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

man323

Koliko se sjećam, ove godine ističe leasing Lion's City-ima prve serije iz 2007., a dogodine ekipi iz 2008., a tu spadaju Citari/G, Classic/Ü/G, Regiji i Isuzui. Znači na 10 godina.

man323

Danas je istekao rok za dostavu ponuda za javni natječaj svezi nabavke polovnih autobusa. Isti je natječaj zbog ne pristizanja ponuda danas poništen.

Neko

Citat: man313  u Siječanj 19, 2017, 14:14:21
Danas je istekao rok za dostavu ponuda za javni natječaj svezi nabavke polovnih autobusa. Isti je natječaj zbog ne pristizanja ponuda danas poništen.

Ovo su neke insiderske informacije, sve se zna prije objave u tisku

netko

#956
Citat: man313  u Siječanj 19, 2017, 14:14:21
Danas je istekao rok za dostavu ponuda za javni natječaj svezi nabavke polovnih autobusa. Isti je natječaj zbog ne pristizanja ponuda danas poništen.
Bila je riječ da se ima vremena 90 dana od od 19.01 da se odluči jer se tada ulazi u 3. mjesec 2016. god. Točnije 19.03, a 1.03. 2016 god. bi opet trebao biti pokušan donesen proračun grada. Ali, malo je po meni to vjerovatno da će uspijeti, ali to sada nema ni veze jer se apsolutno nitko nije javio na natječaj što me malo čudi. Očito je i da su mogući prodavači autobusa skužili da će se otezati možebitna kupnja tj. da je upitna pa su možda odustali od ponuda.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

man323

Moja je pretpostavka da nemaju odakle nabaviti autobuse 2014. i 2015. godišta. Da su samo tražili polovne zglobne autobuse, tu bi se javio Mercedes i ponudio 5 Citara G facelift i bila bi narudžba jednim dijelom rješena.

Neko

Citat: man313  u Siječanj 20, 2017, 19:57:48
Moja je pretpostavka da nemaju odakle nabaviti autobuse 2014. i 2015. godišta. Da su samo tražili polovne zglobne autobuse, tu bi se javio Mercedes i ponudio 5 Citara G facelift i bila bi narudžba jednim dijelom rješena.
Nema novaca.

man323

Natječaj je poništen zbog ne pristizanja ponuda.