Novi vozni redovi

Autor dean25, Rujan 05, 2008, 17:52:07

Ivan

Citat: conecto  u Kolovoz 08, 2009, 16:01:42
Radova nema!
Sve je to bila kriva interpretacija jednog kolege na forumu nakon što se nešto počelo kopati po garaži (a malo-malo se nešto kopa), a on se jadan poveselio da se počela raditi punionica. Kad za koji mjesec stigne preostalih 17 Citelisa bit će još veselije - uglavnom još ćemo se u Dubravi (za razliku od Podsuseda) dugo krpati sa 405-icama (meni osobno još uvijek draži od Citelisa), a tko zna, možda ni O-305 ne bi trebao iznenaditi...
A tko zna, možda sve još i dobro ispadne s obzirom kako je krenulo, pa kad bude još više plinaša možda po novom receptu ukinemo još dvokratnih službi u zamjenu za jednokratnu kombinaciju linija-plin.
Ovo je mala prednost za vozače, ali bilo bi ljepše da su te smjene potrošene na reorganizaciju i pojačanje linija, mogla bi npr. i 107 voziti cijeli dan.

A sa ekonomske strane mi je neshvatljivo kako se može razbacivati novac na potpuno bezvezne stvari, ugrubo bih rekao da sada na vozačke smjene za plinaru odlazi možda i 100-150.000 kn mjesečno umjesto da se već jednom investira u punionicu i riješi stvar; jednostavno sramota, ZET-om i Holdingom očito upravljaju potpuno nesposobni ljudi.

conecto

Ovo su samo glasine pa molim da se tako i shvate, ali navodno bi linije poput 107 i 222 trebale postati cjelodnevne i produžene do Novog Jelkovca nakon što se to naselje konačno naseli jednog lijepog dana (trebalo biti još prošlog prosinca).
A ovo za Upravu nije ništa novo, to nam je jasno već oho-ho-hooo...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

dean25

Od ponedjeljka,10.08.2009.godine polazak na liniji 279 iz Sesveta u 6.30 radnim danom umjesto u 6.30,kretat će u 6.35 sati,te iz Novog Jelkovca umjesto u 6.45,kretat će u 6.50 sati.Subotom i nedjeljom (zasad) ostaje po starom.

kekobus

107 ostaje kao do sada, 222 se produžava do Jaruščice, a do kraja godine obje linije bit će cijeli dan, barem jedan polazak na sat.
Od Novog Jelkovca ide nova linija do Žitnjaka (225).

Ivan

#214
Citat: kekobus  u Kolovoz 18, 2009, 13:40:58
107 ostaje kao do sada, 222 se produžava do Jaruščice, a do kraja godine obje linije bit će cijeli dan, barem jedan polazak na sat.
Od Novog Jelkovca ide nova linija do Žitnjaka (225).
Kako nova linija 225? Zar ne vozi više preko Čulinečke i Dupca? Znam da sam se vozio u 225 preko Čulinečke još prije dva tjedna...

dean25

Citat: Ivan  u Kolovoz 18, 2009, 19:52:57
Citat: kekobus  u Kolovoz 18, 2009, 13:40:58
107 ostaje kao do sada, 222 se produžava do Jaruščice, a do kraja godine obje linije bit će cijeli dan, barem jedan polazak na sat.
Od Novog Jelkovca ide nova linija do Žitnjaka (225).
Kako nova linija 225? Zar ne vozi više preko Čulinečke i Dupca? Znam da sam se vozio u 225 preko Čulinečke još prije dva tjedna...
Linija 225 Sesvete-Kozari Bok trenutno (još uvijek) prometuje Zagrebačkom,Dubravom i Čulinečkom,a ovo što je kolega forumaš kekobus napisao da od Novog Jelkovca do Žitnjaka ide nova linija 225 ,vjerojatno je misle reorganizirati na način da će linija iz Sesveta umjesto kroz Dubec i Čulinečkom prometovati ulicom Lj.Posavskog i Slavonskom prema Kozari Boku / Žitnjaku.Isto tako,za očekivati je da će bar jedan vozni red (od dva) biti cjelodnevna,te također,bit će zanimljivo pratiti situaciju po Čulinečkoj,jer ako "otpadne 225" ostaje jedino 214,a puno se ljudi iz Dubrave koristi busom 225 za Kozari Bok.Zanimljiva se jesen sprema...

Ivan

#216
Većina ljudi koji koriste 225 izađe u Dubravi. Reorganizacija preko Jelkovca bi bila glupost kad bi koristila samo pojedinima od (budućih) 10.000 Jelkovčana koji rade u industrijskoj zoni dok bi dio od 100.000 ljudi u Dubravi koji ju sada koriste ostalo bez te veze.
Dakle, ako netko u ZET-u to stvarno ::| planira neka se fino pripremi za poplavu pisma žalbe i vraćanje 225 na sadašnju dobru, staru i efikasnu trasu.

Bolje da Jelkovcu daju neku liniju koja ide dalje Slavonskom i da služi i onima koji idu na Žitnjak i koji idu dalje. 107, npr.

dean25

Od ponedjeljka,07.09.2009.godine stupa na snagu jesenski vozni red.Zasada nema još objavljeno ništa na internet stranici ZET-a,pa neslužbeno:
-Od 07.09.2009. u redoviti promet kreću dvije nove autobusne linije i to:linija 143 VRAPČANSKA ALEJA - OREŠJE te linija 207 SREBRNJAK - RIM - SREBRNJAK.

Ivan

Citat: dean25  u Rujan 02, 2009, 10:35:59207 SREBRNJAK - RIM - SREBRNJAK.
Bezveze, kakva je to linija koja nema vezu sa nikakvim bitnijim prijevozom? 201 vozi svakih 25 do 35 minuta, 238 svake prijestupne... Da barem vozi do kružnog toka na Bijeničkoj pa da se može presjesti i na 106... A ne vidim zašto ne bi vozio možda i do Gupčeve Zvijezde ili preko nje do Kaptola (kad bi već drugim trasama bilo preveliko opterećenje za minibus), ni jedno ni drugo uopće nije daleko, pet minuta više ili manje...

Nadam se da će onda barem imati vozni red usklađen sa 201, samo uz prometne gluposti u voznim redovima drugih linija to uopće ne očekujem...

dean25

#219
* Od ponedjeljka, 07.09. 2009, u autobusnom i tramvajskom prometu primjenjivat će se jesenski vozni red! *

Za Ivana
Vozni red linije 207 neće biti usklađen sa voznim redom linije 201.

Inače,na liniji 207 vozit će 1 bus svaki dan i to radnim danom svakih 40 minuta (3 smjene),a subotom i nedjeljom svakih 60 minuta (izuzetak prvi polazak u 7.20,ostali na .00 minuta ( subotom i nedjeljom će biti raspoređene 2 službe.)

Za liniju 143,radnim će danom polasci se ostvarivati svakih 40 minuta (3 smjene),dok će za subotu i nedjelju autobus na liniji 143 prometovati svakih 60 minuta,uz napomenu da će se subotom i nedjeljom koristiti autobus s linije 142 koji će sada vikendom pokrivati obje linije.

Također,u vezi "plastičnih kartica" na ZET-ovom portalu postavljene su detaljnjije informacije i upute o korištenju novih karata.Preporučujem svima da se informiraju.

Vozni red linije 143
http://www.zet.hr/media/58755/143.pdf

Vozni red linije 207
http://www.zet.hr/media/58758/207.pdf

Elektronska naplata prijevoza
http://www.zet.hr/tarife/zet-kartica.aspx

Ivan

Ajme, koji užasni vozni red za 207. I kakvog smisla onda ta linija uopće ima? Jedina bitnija stvar kraj okretišta Srebrnjak su Ruđer i Mirogoj koji nemaju sad baš previše djelatnika, za bilo što drugo nije nikakva veza. Da živim tamo mislim da ju nikad ne bih koristio...

Koja sramota, na što se sve naši novci troše...

igor 409

Citat: Ivan  u Kolovoz 19, 2009, 23:21:10
Većina ljudi koji koriste 225 izađe u Dubravi. Reorganizacija preko Jelkovca bi bila glupost kad bi koristila samo pojedinima od (budućih) 10.000 Jelkovčana koji rade u industrijskoj zoni dok bi dio od 100.000 ljudi u Dubravi koji ju sada koriste ostalo bez te veze.
Dakle, ako netko u ZET-u to stvarno ::| planira neka se fino pripremi za poplavu pisma žalbe i vraćanje 225 na sadašnju dobru, staru i efikasnu trasu.

Bolje da Jelkovcu daju neku liniju koja ide dalje Slavonskom i da služi i onima koji idu na Žitnjak i koji idu dalje. 107, npr.

Ovo s 225 mi je totalna glupost pogotovo ako bi išla do sadašnjeg okretišta. Ako već treba neka linija od Jelkovca do tramvaja bolje da produže 107 i da bude cjelodnevna.
Činjenica je da većina ljudi koji koriste 225 izlazi na Čulinečka/Dubrava i da se vozni redovi od 225 dosta preklapaju sa 214 tako da 214 nerijetko ide par minuta iza 225 prazan. S obzirom na to preklapanje ovih linija pada mi na pamet ideja da bi ih se moglo spojiti u kružnu liniju (svaka  u jednom smjeru).
Npr 214 vozi Koledinečka, Klin, Čulinečka, Trnava, Vukomerec, Borongajska, Getaldićeva (zbog gužve na Čavićevoj), g Gospića, Industrijska, Resnik 3, Slavonska, Čulinečka, Dubrava, Dankovečka, Koledinečka dok bi 225 išla u suprotnom smjeru. Ovime 214 nebi kao sada skretala u Trnavu pa se vraćala nazad kao sada samo u jednom smjeru (po meni glupost) a Trnava bi dobila vezu sa tramvajem na g Gospića te bi se donekle rasteretile linije 215 i 216/276.

207-besmislica moguća samo u zg holdingu.

Ivan

#222
Hm, sviđa mi se ideja prolaska kroz Vukomerec za 214 ili 225, možda ne baš na ovaj način, ali bilo bi dobro nešto napraviti oko njih.

Nego, što je sa linijom 141? U Remetinečkom Gaju već dugo piše njen broj na nadstrešnici, hoće li sada krenuti?

dean25

#223
Informacije preuzete iz Biltena br. 47 / 09 od 03.09.2009.godine.
Vezano uz uvođenje novih autobusnih linija 143 i 207:
Dvije nove autobusne linije
Od ponedjeljka, 7. rujna uspostavljaju se dvije nove autobusne linije: 207 Srebrnjak – Rim – Srebrnjak i 143 Vrapčanska aleja – Orešje. Minibus na liniji 207 vozit će kružnom trasom od okretišta u Srebrnjaku – Bijenička – Veliki dol – Rim – Gorice – Veliki dol – Bijenička – Srebrnjak (okretište).
Na liniji 143, od okretišta u Vrapčanskoj aleji, Bolničkom, Gospodskom, Medpotokima do Orešja (novo naselje), također će voziti minibus.

-Također,navode se i ostale promjene,tj.pojačanja na još nekoliko autobusnih linija.(Tekst je prenesen u izvornom obliku):
Promjene u autobusnom podsustavu
Iz novog jesenskog voznog reda izdvajamo:
-produžuje se trasa linije 222 Remetinec – Žitnjak do Jaruščice
-linija 109 Črnomerec – Dugave radnim danom dobiva jedno vozilo, tj. 40 novih polazaka
-linija 127 Črnomerec – Mikulići ima novi subotnji vozni red s 38 novih polazaka
-linija 133 Savski most – Sveta Klara – Čehi radnim danom dobiva 2 nova polaska
-linija 163 Savski most – Donji Trpuci – Gornji Trpuci radnim danom dobiva 7, a subotom 4 nova polaska
-linija 164 Zagreb (Savski most) – Horvati pojačat će se radnim danom sa 2, a subotom s 1 novim polaskom
-linija 172 Zagreb (Črnomerec) – Zaprešić radnim danom dobiva jedno vozilo, tj. 17 novih polazaka, uz povećano vozno vrijeme
-linija 215 Kvaternikov trg – Trnava radnim danom dobiva još jedno vozilo s 20 novih polazaka i povećanim voznim vremenom
-linija 274 Zagreb (Dubec) Sesvete – Laktec pojačat će se subotom i nedjeljom s 2 nova polaska
-linija 324 Velika Gorica – Čička Poljana produžit će do novo uređenog okretišta u Čičkoj Poljani, radnim danom 26, subotom 11 i nedjeljom 8 polazaka.

dean25

#224
Citat: Ivan  u Rujan 03, 2009, 10:47:13
Nego, što je sa linijom 141? U Remetinečkom Gaju već dugo piše njen broj na nadstrešnici, hoće li sada krenuti?
Za (novu) liniju 141 nema nikakvog službenog priopćenja da će krenuti od idućeg tjedna.Do Jarušćice se produžuje trasa linije 222.Mislim da se očekuje završetak radova u Blatu zbog kojeg vozi izvanredna linija 195,a ostale linije prema Lučkom voze izmjenjenom trasom.Kada bi završili radovi u Blatu,tada će se steći uvjeti za vraćanje na staru trasu kroz Blato za linije 111,112,132,164,165 (određeni polasci nedjeljom) i 168.Samim tim također,mogla bi se izvršiti i korekcija trase neke od navedenih linija koja bi mogla od Savskog mosta prema odredištu prometovati kroz Remetinečki Gaj i Jaruščicu tako da je vrlo vjerojatno i ta opcija ostala otvorena(jedan od razloga je i taj da novo naselje momentalno nema puno stanara,tj tek se očekuju novi stanari) .Shodno tomu,vjerojatno se naknadno zaključilo da uvođenje nove linije 141 ovog časa nije izuzetno potrebno.