Iz Hrvatske u inozemstvo

Autor gaspa, Siječanj 05, 2008, 19:40:06

tamlover

Da, da Trst je redovito dobar. Iako tamo više nemaš zakaj ić u shopping ali tamo definitivno ima puno naših studenata i radnika (više radnica nego radnika).

Ovaj Barcs o kojem smo govorili. Nije on isplativ iz Zagreba kao takav. Ta linija je zapravo Zg-Virovitica i drugi dio VT-Barcs i tak treba i gledat njezinu isplativost.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

busfan

Vozi Darojkovic za Vaduz i Celic za Memmingen. SL-bus vozi za Augsburg, njegova 215 HD se prodavala u Eurobusu i onaj Lucic vozi za Njemacku neko ga je slikao.
Inace koliko putnika ima iz HR prema Njemackoj i Svajcarskoj? Kako su prosjecno ispunjeni autobusi na tim linijama

Tomek

Preko sezone ima ljudi i autobusi su puni, ali tokom godine je sve manje i manje prometa, sve jeftinije cijene avioprometa sve više okreću ljude prema avionima. O tome nam može i naš Touringovac napisati, on je vozio neko vrijeme gore.

busfan

Tako je i ovamo u BiH, Transturist kaze da je u subotu posle nove godine islo 9 autobusa za Njemacku iz Tuzle. Ali van sezone autobusi su uglavnom prazni posebno ovi polasci radnim danima.
Problem u Bosni je u tome sto se jedina zarada u prevozu putnika moza ostvariti ne medjunarodnim linijama. Mislio sam da je u HR malo bolje stanje zato sto ne trebaju vize ali..

zlikowszky

Sjećam se a sam negdje 2003/'04 vidio na prijelazu Pasjak nekoliko Autotransovih buseva s polascima iz obalnih gradova a pičili za Švicarsku. Ako netko ima vozni red ATR-a možda tam nekaj piše...
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

tamlover

Evo i malo Panturistovih polazaka za inozemstvo:
*Osijek-Beograd (DLY u 07:00, 10:00, 13:00, 15:00, 17:00)
*Osijek-Dortmund (4,6 u 15:05, prelazi 1554 km, povratak iz Dortmunda je 3,7 u 06:00)
*Osijek-Frankfurt a./M. (4,6 u 15:05, povratak iz Frankfurta je 3,7 u 12:45 - poklapa se s Dortmundom)
*Osijek-Luzern-Zürich (6,7 u 09:30, povratak 2,5 u 18:30)
*Osijek-Mainz (4,6 u 15:05, povratak iz Mainza je 3,7 u 13:30 - poklapa se s Dortmundom i Frankfurtom)
*Osijek-Mostar (DLY u 07:00, povratak iz MO u 07:30)
trasa: Osijek-Vukovar-Vinkovci-Županja-Orašje-Maglaj-Žepče-Zenica-Vitez-Travnik-Bugojno-Kupres-Šuica-Livno-Tomislavgrad-Posušje-Š.Brijeg-Mostar - moglo bi se reči "putevima posljeratnih Slavonaca" a misli se na WWII i migracije Hercegovaca i u manjoj mjeri Vlaja u Slavoniju.
*Osijek-N.Sad (DLY u 06:00, 12:00, 15:45)
*Osijek-Nürnberg (4,6 u 15:05, povratak 3,7 u 16:00, poklapa se s gore navedenim njemačkim linijama)
*Osijek-Tuzla (DLY u 06:30, povratak u 13:00)
*Tenja-Sombor (DLY u 05.15 i 14:45)
*Vinkovci-Lugano-Basel (4,7 u 07:00, povratak iz Basela 2,5 u 17:00)
*B.Manastir-N.Sad (DLY u 05:15 preko Osijeka i 13:45 koji ne staje u Osijeku, a prolazi kroz njega ::) )
*B.Manastir-Sombor (DLY u 06:15, 09:00, 14.10 i 15:30) - preko Batine!

Panturist stvarno drži do veza sa Srbijom. Neki bliže Zagrebu bili bi sretni s takvom vezom s metropolom kakve PT ima s Vojvodinom i Beogradom. Zanimljivo je da isto broj polazaka Osječani imaju i prema Zagrebu i prema Beogradu!
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

neobus

Juče je pošao prvi autobus na liniji Novi Sad-Zagreb-Novi Sad sa novosadske autobuske a drže je Severtrans i Čazmatrans
;)

tamlover

...i bilo je lepo i navek TAM bu....

neobus

Somborski "Sever trans" i hrvatska "Cazma trans" otvorili su nedavno redovnu autobusku liniju Novi Sad – Zagreb. Autobus iz Novog Sada polazi svakodnevno u 11, a iz hrvatske prestonice u 9 casova i saobraca preko Iriga, Rume i Kutine.

tamlover

Zanimljivo, samo staje u Kutini a ne i u Brodu primjerice.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Tomek



Ovaj Van Hool je stalan na linijama iz Zagreba za Švicarsku(Alsa Eggmann je prijevoznik).
Slikano danas.

zlikowszky

Još sam se sjetio, mislim da Presečki jaše na Croatiatrans Zlatar liniji za Njemačku. Nisam siguran, ali nedjeljom ide za Munchen, jedino ne znam polazište....Bumo provjerili....
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

ivog

Inače, Presečki vozi još jednu međunarodnu Zlatar - Krapina - Munchen, ali samo nedjeljom za Njemačku i petkom povratak, te blagdanima...

Inače, tu je liniju prije imao Croatiatrans i vozio je ja mislim čak 3-4 puta tjedno, skoro svaki drugi dan, najčešće se moglo vidjet njihovu crnu Setru ili pak Eurobuse tu i tam..

A kaj se tiče shoppinga, koliko je još privatnika ovak samo vozilo i to najčešće četvrtkom i subotom...

Eurobus av120

kad je Croatiatrans imao crnu setru?  koliko ja znam, redoviti bus za munchen bio je tamnoplavi eurobus av120, kojeg je btw. vozio moj susjed  ;D


kad je bus novi stigao u Zlatar, on ga je zadužio i korišten je uglavnom samo za vožnje u Njemačku, kaže lik da je od prvog do zadnjeg dana bus bio bez mane...
inače, sad je on jedini od av120 koji ima natpis Croatiatrans umjesto Presečki

ivog

To je bilo prije 6-7 godina, možda i više...

Crna setra 2xx s rozom linijom po sebi i još mislim da je bilo bijele boje, nemogu se sad točno sjetiti..  ;)