Vozni park (2)

Autor Bari, Srpanj 13, 2015, 19:35:29

mivano

Citat: Boki651  u Srpanj 13, 2016, 01:26:20
Neki od Citelisa na izdisaju što se mjenjača tiče. Uz Krimeju doslovno 10 na sat. Šta ih klima toliko ubije da ne mogu normalno uzeti zalet, već mjenjač šalta bez da su se okretaji digli. O klimi koja radi samo u prvom dijelu busa, bolje i ne trošiti riječi, dok su prozori naravno zaključani i crkava se od vrućine.
Jučer 802 išao za Gariće u 19:30. Sauna. Niš ne ide.
Sve se pitali gdje je nestao 816?

Bocko

Jučer popodne Citaro 1g na petici, klima radi (valjda?) i svi prozori otvoreni.

shef

#137
817-skinuti nekakvi poklopci. Inače čini mi se da ozbiljno nedostaje elektroničara jer ispravnih displeja je sve manje, čak su i na 588 skinuli van. I na Jelačićevom ni onaj ogromni televizor ni brojevi za blagajne ne rade. Kaos.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Bocko

623 na 5 sprijeda cijelo vrijeme se čuje kao da zrak ili nešto propušta, i to glasno.
Zadnji krovni poklopac skroz ra****, u bočnu stranu otvoren.
Prva i treća vrata, jedan od držača poklopca iznad vratiju zatvoren prije nego što je sjeo dok je plastika nakon prvih vratiju nezatvorena pa nakon svake rupe udara.

lussin

631 i 638 dobili narancasti prednji branik

Filemona

699 ima drukčiji zvuk od ostalih Classica. Dublji je i tuplji. Ima li drukčiji motor? Mjenjač?

man323

Vjerojatno neki kvar. Motor ima samo jedne vrste a to je D0836.

M.A.N. boy

#142
Citat: lussinpicollo  u Srpanj 21, 2016, 10:49:15
631 i 638 dobili narancasti prednji branik

Tko zna, možda nema više krem boje na skladištu haha pa bojaju sve što im treba  u narančasto. Turčini su čitav radni vijek vozili u toj  kombinaciji bez promjena pa čisto sumnjam da se trolej sad za  njihovu skoru 20. godišnjicu odlučio  na neki "makeover" što se izgleda tiče.
Sad se ionako može vidit svakakvih dijelova po starijim busevima mislim da je trenutna logika prilično jednostavna,. Sastavi ga da vozi. Točka!

Citat: Filemona  u Srpanj 21, 2016, 17:10:23
699 ima drukčiji zvuk od ostalih Classica. Dublji je i tuplji. Ima li drukčiji motor? Mjenjač?

Uf ima on taj problem već duže vrijeme, možda i više od godinu dana. Prošlo ljeto je isto imao taj poprilično tupi zvuk. Mogao si ga prepoznat na daljinu.

mivano

U 583 škripi zglob kao da ima pijeska u mehanizmu.

mivano

U 817 klima u prikolici piša po salonu.

Boki651

Čini se da Trolej od plinaša ima više štete nego koristi. Citelisi umiru na usponima, Urbanwayevi trzaju kod promjene brzine kao da se šalta ručno, a ako nije pedala do poda i kod ubrzavanja cimaju. Jedina dobra stvar u tom busu je klima, dok Citelise po pitanju klime bolje i ne spominjati.

man323

Neman nikakvih saznanja kakvi su niskopodni Iveco-i, al svagdi vrijedi stara poslovica " Koliko para, toliko i muzike".

shef

621 uređen poslije sudara ima narančasti branik i nove tablice RI-368-ZM
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Shole

Nije mi jasno zašto se desila u zadnjih 2,3 mjeseca masovna promjena prednjih branika.  Valjda je većina kockica promjenila boju branika, a i neki turčini.  Bit će najprije da je zbog mase novih vozača koji razbijaju autobuse više nego ikada u povijesti Troleja. Pune su limarija i piturija oguljenih buseva sa svih strana

Korisnik linije 34

Citat: Shole  u Kolovoz 27, 2016, 16:20:42
Nije mi jasno zašto se desila u zadnjih 2,3 mjeseca masovna promjena prednjih branika.  Valjda je većina kockica promjenila boju branika, a i neki turčini.  Bit će najprije da je zbog mase novih vozača koji razbijaju autobuse više nego ikada u povijesti Troleja. Pune su limarija i piturija oguljenih buseva sa svih strana
Ja samo čekam da na neki Conecto namontiraju prednji branik  sa kockice, kako je krenulo i to ćemo vidjeti :)