Mercedes-Benz Conecto G II

Autor man323, Studeni 02, 2016, 02:08:55

Paško

Novi Conecto je dostupan za izvoz tek od iduće godine.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

man323

Nije Rijeka tj. Autotrolej izigran, već se na sudu došlo do odluke još prije ovog facelifta Conecta 2.generacije.

kico101

Nekako mislim da će ovi novi bit ok, jer MB ne želi više dodatnih troškova. Zapravo, ne znam zbog čega bi ovaj Conecto bio lošiji od Citara. Stvar je samo u tome, što su prvi namijenjeni za tzv. istočnoeuropsko tržište, a drugi za srednju i zapadnu Europu. Uzevši u obzir da su, u principu, na "istoku" uvjeti ( ceste, održavanje, raubanje, itd. ) lošiji, Conecti su, zapravo i bolji od Citara. Kome trebaju skupi i, biti ću grub, nepotrebni razni najčešće elektronski i ergonomski dodaci, koji su podložni kvarovima i uništavanju, te vrlo skupi. Posljedično je i održavanje skuplje, nakon što isteknu garancije. Uostalom, ne bi niti mijenjali Citare za Conecte da su ovi prvi toliko bolji, zar ne. ;)
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

man323

Prvim planom su trebali umjesto facelift Citara G dobiti Citare druge generacije C2, al na to nije pristao EvoBus.

Shole

Ne trkeljajte gluposti.  Nije Mercedes ništa dodjelio Troleju nit ga oštetio,  dapače Citari koji odlaze su jako dobro procjenjeni.  Autotrolej je sam izabrao što će uzet za zamjenu shodno financijskim mogućnostima.  Conecto je kud i kamo jeftiniji od novog Citara, a ako je dobar za ljubljanski LPP nevidim po čemu bi to mogao bit loš za Rijeku.

Majstor

Trkeljaju jer neznaju ako ti znaš reci im konkretno
Conecti su dobri ali stari model
Samo mi sudite pošteno !

Shole

Pa novi Conecto je u rangu Citara prve generacije, a to su sasvim solidni autobusi.  Stari Conecti o kojima ti govoriš imaju problema sa glavama volana i jako se naginje po zavojima. Ali što se tiče udobnosti je vrhunski auto, za koplje ispred Citara

gorgoroth

Dajte slike više,koliko su u garaži a dobili samo jednu

boky1975

Još su u Zagrebu nisu još stigli.

Bocko

Koliko ih treba doći?
Nisu li 4 već stigla u garažu?

MAN truck bus

Da ali moraju na homologaciju. Sto se mene tiče mogu Ostat u ZG samo ih prefarbamo u plavo i ubacimo ATRON.  ;D
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Bocko


NP-549

Jema puno lipih stvari,  samo nesmin kazat

NP-549

U Rijeci su sljedeći tjedan, slijedi registracija i instalacija ticketing sustava.  Stara serija mora otić u roku 15 dana od isporuke novih


Bocko

#29
Nadam se uskoro na cestama...
Dosta ružno mi izgleda prostor za vozača...
Nema slika putničkog djela?

A kako dolaze iz ZG u RI? Autocestom ih se vozi, vlakom ili kako?