Novi vozni redovi...2

Autor dean25, Siječanj 02, 2011, 13:05:07

tamlover

Da je bilo pameti mogao se na početku Zelene magistrale u zlatno doba napravit mali rotor s autobusnim stajalištem i stavit 121 da se tamo okreće, pojačat ga na 7,8 minuta a sa 124 i 130 skinut po jedan autobus i mislim da bi se pokrile potrebe sviju na tim trasama. Da vidite, ako ona livada između Karažnika i Huzjanove bude stambeno izgrađena (spominjala se ruska ambasada dosta davno) do kraja onda će stajalište na Karažniku kod Kamgradovog skladišta dobit još na većem značaju, a postavit će se i pitanje zašto bus ne može nastaviti Karažnikom prema cementari.

Kaj se Borčeca tiče, da je neko htio napravit normalnu liniju 143 ona bi za Borčec bila korisnija nego 130. Preko Zelene m. koja je sasvim nenaseljena autobus ima potrebe ići samo zbog školaraca iz Domjanića, a 143 pokriva puno više stanovnika.

Inače onako usput, od vikenda se ukida tramvajska linija 1 vikendom. Još štednje. Meni se ne sviđa.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

conecto

Ukida se polazak u 1.15 h za Vidovec, Čučerje i Jalševec koji je svaku noć natukao 50-ak kilometara za nikoga samo zato jer se to svojevremeno nekome učinilo zgodno zatražiti.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

sokre

Uidanjem tako velikog broja polazaka, znači li to da se spremaju i otkazi?

tramvajac 92

Mislim da sad se neće trebati zapošljavati nove ljude..

conecto

Prije da će biti ovo drugo. A bilo bi baš zanimljivo da u ZET-u (prvi put u povijesti valjda) utvrde da imaju viška vozača dok je po nebrojenim kancelarijama (što po ZET-u, što po Holdingu) sve prepuno raznoraznih referenata za sve i svašta.
Odnos broja vozila i broja zaposlenih u ZET-u je negdje oko 1:8, dok na jedno vozilo dolaze oko 4 vozača koji čine manje od polovine svih zaposlenih.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

davor10

Mislim da ZET počeo s onim što treba.
Ukidanjem nepotrebnog tj redukcije tamo gdje treba.
Po meni red vožnje je dobar ali ovo sa plinosima je pitanje dana kad će se riješit.
Slažem se da školske treba stavit u redovni promet i rasteretit one za koje se još plača lizing.

dean25

Copy-paste sa zet.hr

Izmjene u voznom redu i trasama autobusnih linija
Novi vozni red radnim danom, subotom i nedjeljom primjenjivat će se od ponedjeljka, 4. travnja, na autobusnim linijama 120 Črnomerec – Gajnice, 172 Črnomerec – Zaprešić, 174 Zaprešić – Žejinci, 176 Črnomerec - Gornja Bistra i 177 Črnomerec - Poljanica - Gornja Bistra.
Izmjena će biti i na autobusnoj liniji 175 Zaprešić – Pojatno – Gornja Bistra, koja od sljedećeg tjedan (od 9. travnja) više ne prometuje subotom.
Novom trasom vozit će od ponedjeljka, 4. travnja, autobusi na liniji 180 i to: Trg Mladosti - Šibice - Groblje Zaprešić – Kalamiri.
Istodobno se ukidaju autobusne linije 181 Trg Mladosti - Groblje Zaprešić i 182 Trg Mladosti – Šibice jer nova trasa linije 180 objedinjuje područje kojim su linije prometovale.
Također se ukidaju polasci na relaciji Trg Mladosti - Novi Dvori - "Inker" - Veliki Vrh.
Molimo cijenjene putnike da obrate pozornost na nove vozne redove koji su izloženi na početno-krajnjim stajalištima i objavljeni na www.zet.hr
Stajalište u Ulici Mlinovi na novoj lokaciji
Od utorka, 5. travnja, autobusno stajalište u Ulici Mlinovi, kod kbr. 149 (u smjeru Mihaljevca), kojim se koriste autobusi na liniji 102 Britanski trg - Mihaljevac bit će trajno izmješteno na novu lokaciju, 50-ak metara južnije.
Istodobno se ukida stajalište u Ulici Mlinovi, kod kbr. 124 (u smjeru Mihaljevca).

STIB

Citat: dean25  u Travanj 01, 2011, 18:07:45Od utorka, 5. travnja, autobusno stajalište u Ulici Mlinovi, kod kbr. 149 (u smjeru Mihaljevca), kojim se koriste autobusi na liniji 102 Britanski trg - Mihaljevac bit će trajno izmješteno na novu lokaciju, 50-ak metara južnije.
Istodobno se ukida stajalište u Ulici Mlinovi, kod kbr. 124 (u smjeru Mihaljevca).
Samo usput, da li je na jednom ili oba stajališta koja se ukidaju/premještaju bila možda postavljena nadstrešnica?  :)evil
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

dean25

Citat: STIB  u Travanj 01, 2011, 19:42:07
Citat: dean25  u Travanj 01, 2011, 18:07:45Od utorka, 5. travnja, autobusno stajalište u Ulici Mlinovi, kod kbr. 149 (u smjeru Mihaljevca), kojim se koriste autobusi na liniji 102 Britanski trg - Mihaljevac bit će trajno izmješteno na novu lokaciju, 50-ak metara južnije.
Istodobno se ukida stajalište u Ulici Mlinovi, kod kbr. 124 (u smjeru Mihaljevca).
Samo usput, da li je na jednom ili oba stajališta koja se ukidaju/premještaju bila možda postavljena nadstrešnica?  :)evil

Ukidaju se i prva i druga stanica BEZ ČEKAONICE,a koristit će se nova stanica 50 metara dalje od prve SA ČEKAONICOM.

dean25

#69
Citat: dean25  u Travanj 01, 2011, 18:07:45
Copy-paste sa zet.hr

Izmjene u voznom redu i trasama autobusnih linija
Novi vozni red radnim danom, subotom i nedjeljom primjenjivat će se od ponedjeljka, 4. travnja, na autobusnim linijama 120 Črnomerec – Gajnice, 172 Črnomerec – Zaprešić, 174 Zaprešić – Žejinci, 176 Črnomerec - Gornja Bistra i 177 Črnomerec - Poljanica - Gornja Bistra.
Izmjena će biti i na autobusnoj liniji 175 Zaprešić – Pojatno – Gornja Bistra, koja od sljedećeg tjedan (od 9. travnja) više ne prometuje subotom.
Novom trasom vozit će od ponedjeljka, 4. travnja, autobusi na liniji 180 i to: Trg Mladosti - Šibice - Groblje Zaprešić – Kalamiri.
Istodobno se ukidaju autobusne linije 181 Trg Mladosti - Groblje Zaprešić i 182 Trg Mladosti – Šibice jer nova trasa linije 180 objedinjuje područje kojim su linije prometovale.
Također se ukidaju polasci na relaciji Trg Mladosti - Novi Dvori - "Inker" - Veliki Vrh.
Molimo cijenjene putnike da obrate pozornost na nove vozne redove koji su izloženi na početno-krajnjim stajalištima i objavljeni na www.zet.hr
Stajalište u Ulici Mlinovi na novoj lokaciji
Od utorka, 5. travnja, autobusno stajalište u Ulici Mlinovi, kod kbr. 149 (u smjeru Mihaljevca), kojim se koriste autobusi na liniji 102 Britanski trg - Mihaljevac bit će trajno izmješteno na novu lokaciju, 50-ak metara južnije.
Istodobno se ukida stajalište u Ulici Mlinovi, kod kbr. 124 (u smjeru Mihaljevca).



Ajmo ovako...
-linija 172-dnevna:radnim danom nešto manje polazaka nego dosada.Na rasporedu osvanuli i polasci iz Podsuseda za Zaprešić
-linija 172-noćna:bez izmjena.
-linija 172-subotom:ljetna varijanta;bez 172.05
-linija 172-nedjeljom (i blagdanom):novo-bez 172.03;slijed vozila svakih 35-40 minuta.
-linija 174-radnim danom:ukidaju se 3 polaska do i od Velikog Vrha,ostalo sve koliko vidim po starom.subotom,nedjeljom i blagdanom po starom.
-linija 176-radni dan-ukinuta 2 polaska do i od Donje Bistre.
Ukinut polazak u 00:20 iz Črnomerca,te povratno iz G.Bistre do Podsuseda u 01:00 sat.
Na raspored ubačeni svi polasci iz Podsuseda u Donju i/ili Gornju Bistru.
Moguće i dodatne izmjene osim ovih,jer sam nabrzaka pregledao.
-linija 176-subotom-samo 2 busa cijeli dan svakih 45 minuta.Vozno vrijeme smanjeno na (samo) 45 minuta.
Ukinuti polasci u 00:20 i noćni u 3:30
-linija 176-nedjeljom:samo jedan bus,svakih 90 minuta.Zadnji polazak u 21:30.Dragi Bistrani i Bistranke,nedjeljom ćete morat ranije doma ići spavati.
-linija 177-ukinuti brojni polasci pogotovo vikendom-vikendom Gajnice uletavaju na 177.
-linija 181 i 182 kao takve ne prometuju više.
-linija 180-novE traseE,u svakom polasku drukčije se vozi.drastično smanjen broj polazaka.Koliko sam mogao vidjeti u opticaju će biti 5 trasa aktualnih.
-linija 175-ne vozi subotom.
-linija 120-smanjen broj polazaka-posljedica toga što u određene dijelove dana bus ide na Bistru.
Navečer je (slučajno il namjerno) takt na 00,20,40 kao i Podsusedsko Dolje.

hrvoje.skoc

Pa dobro jel se nazire kraj svim tim redukcijama, ima li kakvih saznanja ili najava za eventualno još kakvih redukcija u budućnosti ???

tramvajac 92

Ovo za 180-181-182 je glupost. Da su spojene ln 181 i 182 to bi i imalo nekog smisla ali ovo je po meni za jedan  >rigoleto<.

sokre

Ovako veliki broj novouknutih polazaka i linija bi trebalo za sobom povući pitanje odgovornosti onih koji su, kako sada vidimo, godinama forsirali nerentabilne linije umjesto da su ih malo po malo smanjivali ili ukidali.

Što se čekalo sve ove godine? Blagoslov Kralja široke ruke?

Portos

Citat: tramvajac 92  u Travanj 04, 2011, 15:17:12
Ovo za 180-181-182 je glupost. Da su spojene ln 181 i 182 to bi i imalo nekog smisla ali ovo je po meni za jedan  >rigoleto<.
U Zaprešiću se sa linijama eksperimentira od 1984g. odnosno od izgradnje autobusnog terminala u ulici Ante Starčevića. Najprije je 172 vozila do terminala po Ulici bana Jelačića, a autobusi su u povratku vozili po P.Lončara. Prva, tada uvedena 180 vozila je do naselja Sjever i to trasom po Ulici bana Jelačića i Skurjenijevom do okretišta na kojem sada okreće 172. Ukinuta je kao nerentabilna nakon nekoliko mjeseci, no na liniji sam se uspio voziti sa turističkim MAN 750 g.b.36. Pisali smo peticiju da produže 172 po sadašnjoj trasi što su učinili nakon 20 godina i nekolikogodišnjeg eksperimentiranja sa linijama 181, 182, 184, 185 pa opet 180 i 181 da bi sada imali jedan bus koji je zamijenio 180, 181 i 182.
Najjednostavnije rješenje bilo bi polaske do Kalamira i do groblja Zaprešić ostvarivati sa autobusima sa linije 172 koji bi te relacije prelazili za 10-ak minuta. Kada bi se do Kalamira ili do groblja poslao svaki treći ili četvrti bus odnosno kada bi autobusi iz Kalamira i groblja išli u nekakvom taktnom voznom redu puno bi tih građana gravitiralo ZET-u i liniji 172.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

tamlover

Ovo bi sve trebali biti rezultati brojanja putnika za Zaprešić i Bistru? Mazanje očiju ljudima kojima će neko prodat foru da za Bistru nedjeljom zadnji bus može i u pola 10. Sramota.
Istina? I Zaprešić i općina Bistra su dogovorili cifru kolko će platit ZET-u da nastavi vozit k njima, a ZET je to preračunao u ovo što smo dobili. Kolko para tolko muzike.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....