Panturist - nekadašnja vozila i povijest

Autor Tomek, Svibanj 28, 2009, 00:11:39

Krpan

Ima i WC u zadnjem redu sjedala, što nije baš često kod buseva ove visine, tako da iza stražnjih vrata nema prozor nego metalni pokrov.

Niti jedan od bivših Panturistovih Jetlinera nije potpuno isti, što vjerojatno znači da su kupljeni od različitih vlasnika.

Krpan

"Auto Sjena" na kojoj je završilo nekoliko Panturistovih autobusa (nekoliko njihovih O305 u pozadini)



I TAM 190A109 P iz 1987. godine koji je tu bio od 2003. do 2007. godine






Majstor

#32
Citat: tamlover  u Ožujak 26, 2011, 22:17:35
Citat: tomo  u Ožujak 16, 2010, 23:47:56
To je Neoplan 8008 koji je bio u prodaji i prodan je nekome , '94. godište sa očitanim tahografom iz 2006. godine 376.818 km... pitanje je tko ga je kupio  ?  ;)

Taj Neoplan vidio sam u jednom dvorištu u Gornjem Dragonošcu kod Zagreba (zapravo je dio Zagreba, al ta nelogičnost tu nije bitna). Ne izgleda kao da je u upotrebi, ima probne tablice koje su koristili kod transfera do tamo pa su i ostale na njemu. Šteta.

Jel taj bus još tamo ? Ima li kakva slika ili adresa ?
Samo mi sudite pošteno !

Osoblje

#33
Par fotografija koje smo dobili na naš Facebook



Cityliner N1116 je još uvijek u voznom parku, al ovo je fotka prije primopredaje
*Većina fotografija postavljenih s ovog profila djelo su naših pratitelja na Facebooku. Hvala vam svima!*

1142007

Koji od ovih je neoplana bio tzv Mickey Mouse ?
Moj najdraži bus :
Sanos S 215 OS 866-BI GB 14

Paško

Na ovom linku: http://nahverkehrsforum-saarlorlux.de/wbb4/index.php/Thread/4420-Bilderbogen-Saar/?pageNo=3
nalazi se zanimljiva slika s početka 2000ih -- Neoplan Cityliner prijevoznika Harz iz Saarbrückena s motivom koji je identičan onom na Panturistovoj shemi iz 2003. godine



tnx buSHunter795
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

sibencan

Imotski:
1997 - 2017

Majstor

Samo mi sudite pošteno !

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#39
Negdje između Kuševca i Širokog Polja iste godine:


Neoplan Cityliner Panturist  Croatia 1995a by Alain Mugica, on Flickr
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Photo by Alain Mugica.
Zagreb 1996. godine



Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Tomek

#41
Jedna već pomalo zaboravljena Setra S215UL - OS-154-DR

Izvor: mapio.net

sniff


Tomek

PS iliti Podravska Slatina, kasnije promjenjeno samo u SL kao Slatina.

lussin