Iveco-Irisbus Cacciamali Urby

Autor Ivan, Siječanj 05, 2009, 19:58:36

MAN truck bus

Šteta,a ja si baš danas mislim kako su dugo CC na 295, obično stavljaju Conecta ili Citara.  ;D
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

405GN2

Ispravan je samo g.br 97 ostali su na servisu.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Mnogo znati, znači prije vremena ostariti.

marin

Prošle zime dok su bili još u APP sam pisao kako im ne valjaju brisači, padaju dole, na 96 nije ventilator radio, ma užas od autobusa, čisti poluproizvod. Što se tiče izgleda i komocije Stratos je S klasa za CC. Bio je to petak prošle zime kad je stvarno zapadalo snijega, jako jako je padao, al mislim da je to sve bilo od snijega, na 150 je bio gr. 97 sa greškom EDC (poznata greška, na svima se izredala valjda), bus je u safe modu pretpostavljam jer ne ide s mjesta, moraš ga baš muški zavrtit da nekak ide, u kombinaciji s brdom i snijegom, katastrofa! Taman sam krenuo po Mesničkoj prema gore po onim kockama, i kad je busu trebalo najviše snage da razgrne snijeg i popne se uzbrdo, on nije htio ići!! Stali na pola brda, još se Traction control palio i dodatno oduzimao gas, kasnije ga je vozač isključio, ali svejedno nigdje ništa, gume očajne uz sve to. Na vozačkim vratima ovim desno, falilo je ono staklo i to je baš bilo sranje jer je puhalo dok si stajao i imao prva vrata otvorena, to se u knjigu pisalo 2 mjeseca kroz zimu, nitko ništa nije poduzimao, a smetalo je jako. Netko je napisao pa makar nek uzmu stari ofucani komad šperploče pa da stave....nitko ništa. Možda takav vozi sad u APD ne znam. Šećer na kraju je bio kad su brisači pali kao što sam rekao. Brišu, brišu i odjednom se nađu okrenuti prema dole, tj jedan od njih i brišu po haubi  glavauzid glavauzid
Došao mehaničar, složio, ali za pola sata opet, rekao je da je onaj zglob razlohan cijeli, mislim da se gedorom šerafi. U zamjenu poslan gbr. 96, sjednemo u njega, u njemu nema grijanja!! Ventilator kod vozača niti na jednoj brzini ne radi....i to je ispravan bus za promet??? Pitam se zašto tada nisu Stratosa poslali s novim gumama? Bili su svi u kvaru i nisu vozili. Zašto vozač iz pričuve nije vidio da grijanje ne radi, vani je bilo -2, ili možda nije htio vidjeti. Bilo je previše pitanja, al dan je bio u kaosu. Još par krugova prije kraja smjene vozač je pušten  doma jer nije bilo autobusa, a 96 nije htio vozit, sige su visile s njega, metaforički rečeno jel.
A i njih kilometri muče, imaju pojedini preko 300, možda i 400 tisuća, što nije malo baš ako uzmemo u obzir da nije napravljen baš kao pravi bus.  good_boy
Vidjet ćemo kako će se Stratosi pokazat s godinama iako ne nabiru kilometre baš kad ih se mjenja jednom u danu zbog plina.

Shole

Statos vjerovatno jest bolji za putnika, za vozača je vjerovatno vrlo sličan CC-u,  ali je mehanički katastrofalan.  Od problema s kardanom i diferencijalom pa do sramotne autonomije

Tomek

#139
Generalno Stratosi se rijetko kvare, jedino ih mući autonomija pa ih mijenjaju na pola dana što je sramotno. Inače i vozači s kojima sam pričao kažu da su smeće, al prema Cacciamaliu dvije klase iznad.
Cacciamaliji neki su nestali, 95-97 se nisu pojavili u Dubravi, a otišli su iz Podsuseda, zadnje viđeni prije pola godine u Iveco servisu...

Majstor

Samo mi sudite pošteno !

marin

Citat: Tomek  u Prosinac 17, 2017, 14:44:32
Generalno Stratosi se rijetko kvare, jedino ih mući autonomija pa ih mijenjaju na pola dana što je sramotno. Inače i vozači s kojima sam pričao kažu da su smeće, al prema Cacciamaliu dvije klase iznad.
Cacciamaliji neki su nestali, 95-97 se nisu pojavili u Dubravi, a otišli su iz Podsuseda, zadnje viđeni prije pola godine u Iveco servisu...
Kao bolji je za vozit, ali nije baš da se rijetko kvare. A i muče ih sve jednake greške na svima, tipa zna popalit sve lampice za ručnu, uskličnike, za ASR, za ABS i to sami od sebe, vidio sam to na 2 Stratosa. Sve u svemu zamaskirani CC.

Marek


822DoDo

Das Beste oder nichts. MB

405GN2

97 i je jedini koji je za vikend ostao u G, a 95 možda se vratio, a možda nije još ni otišao.
Mnogo znati, znači prije vremena ostariti.

405GN2

Danas i 603 provozao na 204.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Mnogo znati, znači prije vremena ostariti.

Majstor

Dugo su vozili evo ih 5 kom u Lučkom u Iveco-u
Samo mi sudite pošteno !

NP-549


Majstor

Samo mi sudite pošteno !

STIB

U gb 90 unutrašnji display pokazuje (i) vrijeme. Imaju li to i ostali CC?
Zapravo je bolje pitanje zašto se vrijeme ne prikazuje na svim autobusima (i tramvajima!) 
Očito se može...

Pozdrav iz Zagreba

Pozdrav iz Zagreba
ZDRU