Iveco-Irisbus Cacciamali Urby

Autor Ivan, Siječanj 05, 2009, 19:58:36

busi

neznam kak vi, al meni je ruzan i nemrem si pomoc

Portos

Jedan već nekoliko dana stoji parkiran u dvorištu Centra za vozila u Gorici, sav je pokriven snijegom. Da li je to deveti autobus i zašto još uvijek stoji u Gorici?

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Ivan

#17
Vozio sam se večeras sa 90 na 139 pola kruga, pa evo malo novih dojmova...

Što se tiče vožnje, tip ga nije štedio, na onoj oranici zvanoj Kosirnikova (to je stvarno bilo genijalno, pustiti autobusnu liniju na cestu koja izgleda kao poligon za testiranje teškog naoružanja umjesto da ju obnove kada znaju da puštaju liniju) se mali sav ljuljao i bilo je dosta tvrdo, ali ne previše, više je skakutao, ali nije klepetao kao što "veliki" obično rade i dok su novi... Nadam se da nisu previše osjetljivi na takve ceste, barem se čine prilično čvrsti...

Sve u svemu, mislim da je ovoj liniji trebao takav bus, sasvim dobro se drži. Što god neki mislili, meni su trenutno sve simpatičniji. :)

Inače, ne znam jesam li možda krivo vidio jer mi je svjetlo tuklo u oči (iako mislim da sam ipak dobro vidio), ali učinilo mi se da uopće nije imao ZET-ov logo i garažni broj naprijed... ??? WTF

Tomek

Dobro si vidio,nijedan iz App-a nema garazni broj i ZET logo sprijeda.

Ivan

Citat: Tomek  u Siječanj 12, 2009, 23:49:30
Dobro si vidio,nijedan iz App-a nema garazni broj i ZET logo sprijeda.
>:( Ja ne vjerujem, pa stvarno su te oznake u APP sve jadnije... Poslije katastrofe sa bijelim brojevima na žutoj podlozi na školskima i bijeloj na Crafterima, APP dostiže nove dubine (dok je u APD sve u redu tako da nema nikakve isprike!), stvarno genijalno, ja ne znam imaju li ljudi koji to rade ikakav smisao za išta u životu...


Eto, pa nek mi netko kaže da ne treba imati jedinstven sustav označavanja sa vrha, nego treba ovako pustiti da svaki bedak bez ikakve kontrole lijepi brojeve kak mu padne na pamet i misli da je najpametniji na svijetu...

Mislim, nije to nikakav ozbiljni problem, ali je indikativan, ne funkcionira samo označavanje tako, cijela firma ima takve probleme sa (dez)organizacijom.

Tomek

U Podsusedu malo prije viđen jedan Cacciamali, ima registracije no nema još garažnog broja.

Ivan

Citat: Tomek  u Siječanj 14, 2009, 14:36:33
U Podsusedu malo prije viđen jedan Cacciamali, ima registracije no nema još garažnog broja.
Danas se na 139 pojavio g.b.94, registracija mu je, ako se ne varam, ZG 7561-DU.

Tomek

Jedan Cacciamali već par dana stoji na popravku u APP-u.. Dobro su počeli  ;D

MAN fan

evo...krasno...nisu ni dosli a s njima vec problemi ;)

conecto

#24
Tragičar tjedna je (možda) g.b. 603 na liniji 280. U ponedjeljak procurila nafta negdje kod spremnika pa je njegov peron u Dupcu plivao rano ujutro oko 6 h. U srijedu problemi s vratima i otpala maglenka. Južnjački temperament ili mediteranski šarm - kako kome ljepše!
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

man750

Vidio sam g.br.94 uživo. Sa lijeve strane na prednjem blatobranu ima reklamu dilera firme Benussi. Na slikama ostalih na forumu to nisam vidio
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

EuroTrakker

Čini mi se da sam jučer u institu za vozila vidio nekoliko Iveca parkiranih
Pozdrav iz 53nje

svicar

Citat: tomobrad  u Siječanj 06, 2009, 23:38:47
Citat: conecto  u Siječanj 06, 2009, 13:21:57

Izgleda da opet nastavljamo tradiciju pljuvanja svega što nije MAN ili Mercedes (ili šire na ovom forumu Setra i Neoplan).

Meni su jedino lijepi MAN-ovi i Mercedesi i neki SCANIA-HESS-ovi busevi, i naravno da ću sve ostalo popljuvat ako mi je gadno i ako ih ne podnosim.

To,malo i Svice,a ovaj Iveco sprijeda kao neki oklopnjak ;),a sada kako je u voznji,vidjece se,dali znate konacne prijenosne odnose,i ukupnu tezinu?

mansg313

Moje mišljenje je sljedeče te su busve uzeli samo da bi netko mogao oprati lovu na njima kao što to često biva,bio sam sa 603 na 280 i bus kao bus iznutra nije loš fino ide,koči samo mi se 3000ccm motor čini slabim za takvo vozilo :-\

Ivan

#29
Citat: mansg313  u Veljača 03, 2009, 14:32:36
Moje mišljenje je sljedeče te su busve uzeli samo da bi netko mogao oprati lovu na njima kao što to često biva,bio sam sa 603 na 280 i bus kao bus iznutra nije loš fino ide,koči samo mi se 3000ccm motor čini slabim za takvo vozilo :-\
Ma takav motor sa 176 KS (mislim da toliko ima) je sasvim dovoljno snažan, pa nisu oni jako teški... Kod njih se za motore još i najmanje bojim.

Iako je korupcija kod ove gradske vlasti sveprisutna, mislim da se kod nabavke ovih ipak gledalo i na realne potrebe, ZET-u je trebalo nekoliko minija...