Vozila koja nisu više aktivna

Autor man750, Studeni 16, 2009, 08:50:25

man750

Posao me odveo u Pulu, tamo sam slucajno skupa sa jos jednim forumasem dobio spisak dobrog dijela vozila koja su rashodovana prije nego se vecina forumasa i rodila.
64 MAN 750 HO
68 MAN 750 HO
69 MAN 750 HO
70 MAN 750 HO
71 MAN 750 HO
73 MAN 750 HO
75 MAGIRUS DEUTZ
76 MAGIRUS DEUTZ
77 MAN 750 HO
80 MAN 750 HO
82 MAN 750 HO
83 MAN 750 HO
84 MAN 750 HO
85 MAN 750 HO
92 TAM AS3500EM
93 TAM AS3500EM
94 TAM AS3500EM
97 TAM AS3500EM
99 MAN 890 UO
100 MAN 890 UO
101 MAN 890 UO
102 MAN 890 UO
104 IK 4 V
105 IK 4 V
106 IK 4 V
107 IK 4 V
109 TAM 170A11M
110 TAM 170A11M
dalje cu navesti samo one kojih nema u postojecem spisku ili su krivo navedeni
116 MAGIRUS DEUTZ SH110
117 MAGIRUS DEUTZ SH110
118 TAM 170A11L
119 TAM 170A11L
120 TAM AS3500E
121 TAM AS3500E
122-133 IKARUS IK 108
140-144 IKARUS IK110B
148 TAM AS3500EM
149 TAM AS3500E
Eto to je to. Zahvaljujem ljudima koji su omogucili da dodjem do ovog spiska, kao i jednom trenutno neaktivnom forumasu.
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

man750

Skenirao sam dvije razlednice Pulske arene zbog toga sto se na njima vide vozila gradskog prometa u Puli

Na gornjoj je fap G-80 i autobusna prikolica, a na drugoj dvije prikolice. Mislim da su razglednice iz prve polovice sesdesetih kad se u vecini nasih gradova na takav nacin rjesavao nedostatak prijevoznih kapaciteta
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

shef

#2
Uvijek je lijepo vidjeti neku našu legendu, a kad to objavi jedan super-ugledni stadtbus.de na naslovnici...

Ovotjedni Bus der Woche je Pulaprometov 114 MAN Avtomontaža SU220 još sa jugo-tablicama

Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

boro

Bravo shefe,super slika,gledam u nju kao dijete kad dobije čokoladu. Nevidim dobro,jel to reg. 729-41 ili krivo vidim. To je prvi Man SU220 koji je rashodovan i jedini kojeg sam počeo pratiti kad je več bio odradio svoje, tj. bio je rashodovan. Rashodovan je početkom 90-ih, a ako se uzme u obzir da je 1981. godište jako malo je bio aktivan, samo nekih desetak godina,dok njegovi vršnjaci u RI i u DU još uvijek voze,odnosno vozili su do prije par godina.To mi nikako ne ide u glavu. Ima jedna zanimljivost vezana uz gb.114, naime, kad su ga razrezali krov su otpilili kompletnog i odvezli u Medulin na neku njivu odmah do glavne ceste na početku naselja i tamo je bio onako na zemlji nekih 10-ak godina,nakon toga su ga vjerovatno ispilili i odnijeli na otpad. Gledajuči sliku vidim da je ovaj(a vjerojatno i ovih ostalih 4 kom. iz te serije 81.) imao onih 10-ak centimetara ispod šoferšajbe ofarbano u plavo, dok su oni iz 1991.to imali u bijeloj boji.

noxis93

#4
Citat: boro  u Travanj 14, 2010, 13:58:23
Bravo shefe,super slika,gledam u nju kao dijete kad dobije čokoladu. Nevidim dobro,jel to reg. 729-41 ili krivo vidim. To je prvi Man SU220 koji je rashodovan i jedini kojeg sam počeo pratiti kad je več bio odradio svoje, tj. bio je rashodovan. Rashodovan je početkom 90-ih, a ako se uzme u obzir da je 1981. godište jako malo je bio aktivan, samo nekih desetak godina,dok njegovi vršnjaci u RI i u DU još uvijek voze,odnosno vozili su do prije par godina.To mi nikako ne ide u glavu. Ima jedna zanimljivost vezana uz gb.114, naime, kad su ga razrezali krov su otpilili kompletnog i odvezli u Medulin na neku njivu odmah do glavne ceste na početku naselja i tamo je bio onako na zemlji nekih 10-ak godina,nakon toga su ga vjerovatno ispilili i odnijeli na otpad. Gledajuči sliku vidim da je ovaj(a vjerojatno i ovih ostalih 4 kom. iz te serije 81.) imao onih 10-ak centimetara ispod šoferšajbe ofarbano u plavo, dok su oni iz 1991.to imali u bijeloj boji.
Otpili su samo krov ili i prozore? Jer mislim da znam di je krov...
[EDIT]:
Ako je to to onda je krov tu, i jos uvijek donekle sluzi kao krov (postao sam bio slike vec jednom cini mi se).



boro

 Bio je samo krov, bez prozora ali to nije taj,ovaj tvoj na slikama je tamo puno duže. A i ovo nije krov od Su220,prije bih rekao da je Tamov. Uglavnom koliko me pamčenje služi (nisam dugo tamo prošao pješke) po shemi bojanja je Pulaprometov. A i na tvojoj drugoj slici se vidi žuto-narančast poklopac bunkera od G&S (gb.171 ili 176). Vjerujem da bi se tamo iza zida moglo nači još zanimljivih dijelova autobusa.

Jasenko

Pozdrav svima. Ovu sam poruku objavio na više sličnih foruma. Prvi put sam na forumu i trebao bih pomoć kroz nekoliko odgovora na neka moja (uz komentare) pitanja. Posljednjih sam se godina relativno detaljno bavio dijelom ,,starog voznog parka" gradskog prijevoza u Puli; onog tramvajskog, a od sada s pozitivne nule krećem s autobusima i drugom polovicom prošlog stoljeća pa do danas. Evo prvih pitanja:
1.    Rashodovani Ikarus Pulaprometa između sela Bijažići i Savićente, uz cestu, na nekadašnjem odlagalištu rashodovanih vozila? Neko saznanje ili fotka? Rijetko prolazim tuda, mislio sam fotkati, no čuo sam kako je vlasnik malo nezgodan... 
2.   Zeleni Alfa Romeo kupljen rashodovan u Italiji za potrebe gradskog prijevoza u Puli (ne spada u one Alfe Autotroleja) ? Nešto o tome.
3.   Zna li netko lokacije rashodovanih (odbačenih) pulskih gradskih autobusa (radi fotografiranja)? Znam za dvije olupine s približnim lokacijama što moram provjeriti. Lijepo je gledati fotkane Citelise iz svih kuteva na svim lokacijama po forumima, ali nije stari vozni park kriv što nismo tada imali digitalce i nemilosrdno ih slikali. Sačuvati ih sada vizualno barem ovako rahodovane...
4.   Ako nekoga zanima prethodnik Pulaprometa, imam slike rashodovanog tramvaja, ostataka tramvajske mreže i nešto starih razglednica(nešto s interneta, a nešto iz privatnih i javnih zbirki), jasno, i podataka. Isto tako ako netko sa mnom želi podijeliti svoje fotke ili podatke (o autobusima), bit ću zahvalan.
5.   Pred desetak godina Pulaprometu sam bio posudio neke predmete i fotke vezane uz tramvaj.  Ima li netko friška saznanja kako  su danas susretljivi s entuzijastima?

Ako netko hoće, može mi se javiti i na mail jasenko_zekic@net.hr  jer nekad i po koji dan ne pristupim internetu što je za forume spora komunikacija.
Hvala unaprijed.


boro

 Jasenko  mogu ti djelomično odgovoriti na prvo pitanje, sve što znam o onom Ikarusu je da je gb.125, makar taj podatak je več negdje na forumu.

Jasenko

Hvala ti. Probat ću doći do fotki. Čuo sam da ima još olupina (FAP i Alfa) pa čim pronađem, obavijestim. Zasad sam samo fotkao ostatke rashodovanog pulskog tramvaja.

Jasenko

Jučer sam došao do Ikarusa (gb 125)[/b] u blizini Savićente. Vlasnik tog zemljišta bio je malo skeptičan zbog loših iskustava od ranije; novinara (njihovih pogrdnih članaka) i ostalih koji su mu bez pitanja preskakali ogradu da prouče Ikarusa tko zna zašto. Objasnio sam razloge i obećao sam da neću nigdje objaviti fotke pa mi je dopustio.

Tip je bio više nego ok pa me je odveo do obližnjih polja i Ikarusove harmonike (gb 155)- iste one čiju je fotku Leandro Tavolare objavio na svom linku, dok čeka na semaforu na rivi. Sačuvana su stakla, gume, boja malo izblijedila... u vrlo dobrom stanju za jednu olupinu, samo je kroz jednu rupu u podu unutra izraslo malo drvo.


boro

Znači ipak je gb.155, nisam bio siguran dal je 154 ili 155, bio sam siguran da nije 145-147 jer one su odvezene cijele na otpad.

Shole

Pa par fotki ovdje nebi škodilo, pretpostavljam da stari ne prati forum

Jasenko

Dat će mi još neke informacije i lokacije pa da ne uprskam zasad... A da je internetski nepismen, ne znam baš.

Jasenko


Grattonijev gradski prijevoz, kasne tridesete

Jasenko