Vozni park - komentari

Autor markost, Veljača 05, 2008, 22:30:23

XDonald

#263 "stenje" u voznji svakih par sekundi.

tramvajac 92

Tipični Citaro. Ista stvar je i kod nas.

Vjerojatno je u sistemu višak zraka (a kompresor i dalje pumpa kao da nije) pa se mora tako rješavati.

man323

Citari generalno "stenju" kada stoje u leru ili kad im je samo uključen kontakt.
Možda su na #263 ugradili krivi ventil ili neki element pa zato izvodi čudne zvukove tijekom vožnje.

XDonald


elez

#221 ide 80 km/h, vozac ga razvuka priko Smokovika. Dobro ide. Zacudia san se koliko moze potegnit
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

tramvajac 92

Unatoč uobičajenim predrasudama o tome da gradski busevi ne mogu potegnuti, ne škodi ih povremeno zavrtiti na više okretaje i brzine.

josipgrgin

Moze jedno pitanje:
Koji je bus trenutno najbolji sto se tice motora , izgleda i opcenito s najmanje kvarova u trenutnom voznom parku?
Nadam se da ne trazim previse.

Paško

Teško je to pitanje, ali tipovao bih na nekog Crosswaya. Gradske autobuse odmah bih izbacio (ako ništa, bar zbog izgleda ispadaju i Cityji iz 2013.) pa mi se to čini kao najlogičniji izbor.

Slika: ruzina #198
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

elez

A sad nisu loši #296 i #297, imaju sve ratkape, pitura im je donekle jos jednolika, iznutra su koliko toliko uredni, motori su im dobri (iako ih osobno ne volim jer proizvode previse vibracija u startu sa stanice). Sve u svemu uz Crosswaye su najbolji.
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Paško

Ovako je #152 izgledao pri dolasku, slike s wowturkey.com
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

elez

Zasto su mu prominili zadnja svitla?
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Paško

Zadnja svjetla su mijenjana ovome slikanom u Turskoj, na #152 su originalna. Stavio sam slike zbog sheme bojanja.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

elez

Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

XDonald

#1348
#266 u voznji nesto kod zgloba toliko zvizdi da probija usi. Pojavi se kad bus krene i traje 20ak sekundi - prvo nalik pustanju zraka , a zatim poput sirene.

XDonald

#1349
Par slika iz garaze:

1. #275 u remontu , znamo vec - otisla turbina.

2.  Skup otpisanih buseva. Prvi u redu je #196 kojem su skinili prednja vrata, iza njega 683, 186, 684,...

3.  Na nekog zglobnog Citara se stavlja reklama (vjv 272), desno je #267, pretpostavljam da je i on kandidat za reklamu jer je do maloprije vozio i "uzet" je s linije. Lijevo su #227 i 271. U garazi u istom redu skroz desni skriven je 194 - fali mu pola motora. Dosta je bio ostecen vatrom te mu i sam popravak traje duze.