Mercedes-Benz O305G

Autor mucoliver, Veljača 15, 2009, 19:56:49

MAN truck bus

Ne ovaj crveni je za sva 4 na tom zelenom sa strane piše MODE a ispred se izbrisalo mozda najbolje zna autor koji ga je vozio?
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

man323

Prije bi rekao da piše "vode" nego mode.

Majstor

Pumpa vode Webasto grijač
Samo mi sudite pošteno !

421

Narančasti gumb su "stražnje maglenke", zeleni gumb je "pumpa vode" crveni su "sva četiri žmigavca".
To pravilo u označavanju bojom vrijedi i danas, iako na komandnoj ploči grijanja zelene više nema jer je direktno spojena na birač topline grijanja.
Znači, pomakom birača na toplo (crveno), uključuje se pumpa rashladne tekućine. Kad je na hladno (plavo), pumpa ne radi.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

421

O305G i O305
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

MAN truck bus

Di je ovom drugom mjenjač?
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

421

#66
Desna ručica, a pokazivač kazuje da je u "N". byeg
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Dreamwalker

Vrlo zanimljivo. Ne znam iskreno u kojoj bi ti temi napisao pohvalu i pitao te gdje si bio ranije s tim slikama koje si jučer i danas postavio. Nisam znao da su ZET-ovi autobusi imali "američki" tip automatskog mjenjača. Možeš li napisati, naravno ako imaš podatak, koji gbr.-ovi su imali takav mjenjač?
2008. sam se počeo aktivnije baviti ZET-ovim autobusima upravo jer sam svakodnevno koristio liniju 215 na kojoj su vozile O 305 G. Za mene su ti busevi zimi bili bogovski. Ujutro je uvijek bilo toplo u njima, a tapecirane klupe sa spužvom su bile genijalne. Od tada aktivnih, jedino 705 nije imao klupe već nekakve plastične stolice koje su meni bile neudobne. Znam da su oni s višljim garažnim brojem 73x bili nekako bolji, dok je meni u najljepšem sjećanju ostao 707 zbog zvuka po kojem sam ga iz daljine prepoznavao. Kasnije su počele voziti zglobne kocke i zglobni Citelisi. Tad sam više počeo pješačiti jer me ujutro uvijek potrefilo da Citelis dolazi iz garaže i uvijek je bilo u njemu hladno.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

421

#68
Zglobni su imali gbr 700-735, s tim da su 703-706 bili turbaci s 280 ks i lošim kočnicama.
Solo su imali gbr 630-645, ali sad se ne sjećam koji su imali originalnu MB automatsku getribu (Majstore HELP!). Znam samo da su bili vrlo startni i ostavljali dobar dio vozača u čudu kao brzo voze ( ali samo do 60 km/h). Ovjesi su im također bili mekani i udobni za vožnju po lošim kolnicima.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Majstor

Svi su bili automatic Mercedes
W3D080 osim turbaka W4D080 / stara mecka getriba sa motorčićem za biranje razlika W3i4 je u broju brzina naprijed /
Čista hidraulika nema struje u getribi nikakve
Samo mi sudite pošteno !

421

TNX Majstore!Sad sam u dilemi: MAN City ili O305.
Tko je startniji- MAN City s 310 ks+ 4x VOITH  ili O305 s 240Ks + 3x MB?
MAN je teži bar za 1-1,5 t...
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

MAN truck bus

Je al opet ima MAN Eco i MAN Power ;). Ja bi po udobnosti uzeo O305.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Dreamwalker

#72
Citat: Majstor  u Siječanj 07, 2017, 23:33:51
Svi su bili automatic Mercedes
W3D080 osim turbaka W4D080 / stara mecka getriba sa motorčićem za biranje razlika W3i4 je u broju brzina naprijed /
Čista hidraulika nema struje u getribi nikakve

Pretpostavljam da je W3D080 bio ovaj na ručicu, a W4D080 na gumbe?
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

421

#73
Citat: MAN truck bus  u Siječanj 07, 2017, 23:39:50
Je al opet ima MAN Eco i MAN Power ;). Ja bi po udobnosti uzeo O305.
Pedala gasa ima dva položaja-normalni i "kick-down"
Kombinacija  eco+normalno > slab start, ubrzava linearno i ravnomjerno.
Kombinacija  eco+ kick down > odmah se osjeti ubrzanje, ali motor se ne napreže.
Kombinacija  power + normalno > diže se broj okretaja i kasnije šalta brzine
Kombinacija  power +kick down > momentalno ostavlja u sjedalu, kasnije šalta u višim okretajima
Citat: Dreamwalker  u Siječanj 07, 2017, 23:41:31
Pretpostavljam da je W3D080 bio ovaj na ručicu, a W4D080 na gumbe?
Da, a vidi se na slikama.Ručica 123NR, gumbi 123DNR shema.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Majstor

Nema veze rucica sa brojem brzina
to je samo drugaciji birac
kod Man vozila moze se jos birati izmedu okretnog prekidaca ili tipkala / tastatura / za mjenjac
Samo mi sudite pošteno !