Prigradski prijevoz – fotografije

Autor tamlover, Kolovoz 08, 2008, 14:05:35

peron24

Od 29.08 ostaci nekad velikog ATP-a prometuju na većini dosadašnjih lokalnih,međugradskih i županijskih linija. Privatnici su preuzeli sve gradske i bliže lokolne linije tj. one koje pripadaju administrativnom djelu grada.

MB O305 ŠI 531 AM iz 1983. (ex HF:V 278) došao '97 iz firme VMR Herford. Do prije 2god. u odličnom stanju.Od dolaska u Šibenik uvijek ga vozi isti šofer,zato me i ne čudi da je jedan od najbolje očuvanih oldtimera. 

Bova Futura ŠI 141 DZ (ex. ŠI 858 AI) kupljena '94, a 2008 obnovljena jer je bila u vrlo lošem stanju. Škripa kočnica je ajme :o

peron24

#61
Od jučer (1.studenog) ostaci ostataka ATP-a ponovno voze na gradskim i lokalnim linijama. Od 29.kolovoza po gradu su vozili Krka promet, Kornatitours,a kraće lokalne su dobili Antonio tours,Pražen,i Slaptours. ATP-u su ostale dalje lokalne linije, dio međugradskih i međunarodnih,te školske i radničke. U ova dva mjeseca putnici su imali priliku upoznate odlične vozne parkove šibenskih privatnika. Moglo bi se prepotentno reći da je Šibenik konačno dobio jedne od najboljih gradskih prijevoznika u Hrvatskoj i šire. Zbog narančaste boje izgledali su kao "mali Autotrolej"
Sada se opet umiješala politika pa su se na linije vratili preostali ATP-ovi busevi. Po gradu voze Aabenre,a na lokalnim su Steyri,jedna Bova Futura,MAN SU 313, 7-8 komada AV 120,četiri očajne niske Avtomontaže, MB O305 ŠI 531 AM i ŠI 541 ET i O307 ŠI 598 DP iz 1979. Povremeno upadaju i novije Temse i Manovi Lion's Regio. Stanje buseva je nikad gore i bit će ajme ako ih policija bude masovno povlačila iz prometa. Ostaje pitanje što će biti sa visokom Avtomontažom ŠI 650 T,da li su je sposobni popraviti i registrirati jer fali vozila. Dosta vozila je u zadnjoj godini povučeno iz prometa i upitna im je daljnja sudbina. Nakon odlaska Vinceka i Ap Varaždina u ispomoći su Zovkovi busevi: Neoplan Transliner, i 3 plava busa firme Cro Can (dva stara Citylinera i Setra 315 HDH).

Steyr Volvo (ex. Ap Varaždin)

Avtomontaža 260 A 119 TK, ŠI 338 BE, stigla je pod granatama,a danas je u tragičnom stanju,dajte ljudi barem je operite  buljimir


Žao mi je firme,ali mislim da je sad kasno za stečaj sa preustrojem o kojem se zbori u medijima. Bilo mi je lijepo voziti se s njima od 1985, a sad adio,i tko zna gdje,i tko zna kad...

zlepur1

Tužno ih je gledati po gradu onako šporke i neugledne vanjštine.Voze još koliko toliko,ali sve je vidljivije da ih je nagriza zub vrimena, a propadaju i od neodržavanja.U ništa boljem stanju nisu ni Zovkove plave setre.
Strašno!
Izgleda da im je jedina  preostala opcija udruživanje sa nekim prijevoznikom koji ih može izvesti na nekadašnje staze.
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.

TAM

Citat: peron24  u Studeni 02, 2012, 16:20:51
Od jučer (1.studenog) ostaci ostataka ATP-a ponovno voze na gradskim i lokalnim linijama. Od 29.kolovoza po gradu su vozili Krka promet, Kornatitours,a kraće lokalne su dobili Antonio tours,Pražen,i Slaptours. ATP-u su ostale dalje lokalne linije, dio međugradskih i međunarodnih,te školske i radničke. U ova dva mjeseca putnici su imali priliku upoznate odlične vozne parkove šibenskih privatnika. Moglo bi se prepotentno reći da je Šibenik konačno dobio jedne od najboljih gradskih prijevoznika u Hrvatskoj i šire. Zbog narančaste boje izgledali su kao "mali Autotrolej"
Sada se opet umiješala politika pa su se na linije vratili preostali ATP-ovi busevi. Po gradu voze Aabenre,a na lokalnim su Steyri,jedna Bova Futura,MAN SU 313, 7-8 komada AV 120,četiri očajne niske Avtomontaže, MB O305 ŠI 531 AM i ŠI 541 ET i O307 ŠI 598 DP iz 1979. Povremeno upadaju i novije Temse i Manovi Lion's Regio. Stanje buseva je nikad gore i bit će ajme ako ih policija bude masovno povlačila iz prometa. Ostaje pitanje što će biti sa visokom Avtomontažom ŠI 650 T,da li su je sposobni popraviti i registrirati jer fali vozila. Dosta vozila je u zadnjoj godini povučeno iz prometa i upitna im je daljnja sudbina. Nakon odlaska Vinceka i Ap Varaždina u ispomoći su Zovkovi busevi: Neoplan Transliner, i 3 plava busa firme Cro Can (dva stara Citylinera i Setra 315 HDH).

Steyr Volvo (ex. Ap Varaždin)

Avtomontaža 260 A 119 TK, ŠI 338 BE, stigla je pod granatama,a danas je u tragičnom stanju,dajte ljudi barem je operite  buljimir


Žao mi je firme,ali mislim da je sad kasno za stečaj sa preustrojem o kojem se zbori u medijima. Bilo mi je lijepo voziti se s njima od 1985, a sad adio,i tko zna gdje,i tko zna kad...
Što se tiće MB O307 ŠI 598 DP ona je svoje odvozila. Koliko sam dobro ćuja i vidija ona je završila u rashodovane autobuse. Oko TAM-a 331A119VT možda ti pomogne ovaj video u kojemu se vidi da je ona u radioni i da je popravljaju.
Dani ponosa i slave!
    

peron24

Nedavno zapaljenje je imao O307 SI 553 EZ (ex.SI 853 BO) ima i na you tubeu snimka,a SI 598 DP stalno vozi,vidio sam ga u petak zadnji put. Od niskih Avtomontazi SI 298 DO (SI 373 K) ide u rashod,a za visoku se zasad nezna. Dugo je nema u prometu,a potrebna je i dalje i zbog oskudnog voznog parka. Zadnji put sam se u njoj vozio oko Nove godine i tada je bila u prihvatljivom stanju. Nezna se sudbina firme, pa tako ni tog busa,i dalje se nadam da je budu sredili i registrirali.

TAM

#65
Citat: peron24  u Studeni 10, 2012, 05:54:24
Nedavno zapaljenje je imao O307 SI 553 EZ (ex.SI 853 BO) ima i na you tubeu snimka,a SI 598 DP stalno vozi,vidio sam ga u petak zadnji put. Od niskih Avtomontazi SI 298 DO (SI 373 K) ide u rashod,a za visoku se zasad nezna. Dugo je nema u prometu,a potrebna je i dalje i zbog oskudnog voznog parka. Zadnji put sam se u njoj vozio oko Nove godine i tada je bila u prihvatljivom stanju. Nezna se sudbina firme, pa tako ni tog busa,i dalje se nadam da je budu sredili i registrirali.
I ja se nadam da je budu popravili i vratili natrag jer je taj autobus stvarno LEGENDA, ŽIVA LEGENDA!!!! Nas je MB O307 SI 598 DP stalno vozilo i svaki drugi dan se kvarilo. Sad nas vozi zeleno bijeli AV120. Meni je žao svih niskih Avtomontazi koje su otišle u rashodovane autobuse i koje odlaze jer to su kvalitetni autobusi.  :(
Dani ponosa i slave!
    

actros

ŠI-792-CP na Šibenik-Brodarica

Avtomontaža

Vjerovali ili ne 0307-ica ŠI 763 ET (ex. ŠI 254 AB) je još uvijek u prometu. Danas je na liniji za Sovlje i Tribunj.

TAM

Citat: Avtomontaža  u Siječanj 08, 2013, 11:37:59
Vjerovali ili ne 0307-ica ŠI 763 ET (ex. ŠI 254 AB) je još uvijek u prometu. Danas je na liniji za Sovlje i Tribunj.
Daj Bože da se nikada u tom autobusu ne vozim jer je u KATASTROFALNO STANJU!!! Neznam kako je mogao proći tehnički pregled.
Dani ponosa i slave!
    

peron24

Volvo 8700, ŠI 668 EG,najbolji prigradski autobus. Kupljen je 2009,vozi uglavnom za Zablaće,a trebali bi ga poslati na mnogo dalje linije

Steyr Volvo ŠI 148 CP (ex. VŽ 540 EU) na liniji za Knin

Graf&Stift ŠI 582 BN,jedan od tri kupljena u jesen 2001

peron24

MAN Lion's Classic Su 313, kupljen 2007,eh da je malo više ovakvih

MB O307 ŠI 763 ET (ex. ŠI 254 AB) s kraja 70-tih,nekad davno vozio za Valdorf

Graf & Stift ŠI 582 BN,vozi osnovce na liniji Šubićevac-Dubrava-Danilo Biranj

JureP

#71
Steyer 792-CP kojim sam se vozio prosle godine i kad je bio u jako dobrom stanju sad mu skripe 3 a i 4 brzina ,probusen  auspuh...Isto tako Graf &Stift 583-BN dosta oslabljen za koji mijesec ce biti slabiji od 582 BN i 584 BN koji na svakoj uzbrdici doslovno umru...Moze li mi netko reci gdje su zavrsili Steyeri 138cp i 794cp...

TAM

#72
Citat: peron24  u Veljača 15, 2013, 16:50:25
Graf & Stift ŠI 582 BN,vozi osnovce na liniji Šubićevac-Dubrava-Danilo Biranj
http://i993.photobucket.com/albums/af60/peron25/Picture145_zpsdf5b71e8.jpg
Danas sam se vozio u ovam Graf & Stift ŠI 582 BN ja nezz kako ga mogu uopće slati u promet jedva se penje uzbrdice škripanje brzina je ajme majko i na svakoj udubini poskaće ajme majko u kakvom je stanju. Ako neć nema dovoljno snage neka ga ne šalju po selimu neka vozi po gradu tamo nema velikih ubrdica i rupa po cestama.
Dani ponosa i slave!
    

TAM

#73
Steyr (ŠI 139-CP) vozio je za Skradin, ali bilo je problema sa nekim učenicima da je morala intervenirati policija. Nisam siguran što je bilo, ali policija je razgovarala s dvoje. Bus je zbog toga krenuo u 14:25.

Dani ponosa i slave!
    

TAM

#74
Volvo Steyr (ŠI 136-CP)

Graf & Stift (ŠI 584-BN) jedan od najbolje očuvanih u ATP-u.

(ŠI 583-BN)

Steyr (ŠI 792-CP) u vrlo lošem stanju.

Dani ponosa i slave!