TAZ - Tvornica Autobusa Zagreb

Autor Tomek, Prosinac 01, 2007, 16:35:15

brioni

Tvrtka kao tvrtka još uvjek postoji i pod stećajem je (sa miljunskim dugovima). A kada je prestala proizvodnja to stvarno ne znam ( mislim 97./98.)
Oprostite ako ima pogrešaka

Shole

Kako onda Autotrans ima Dubravu 1438 V  iz '99 ?   

brioni

Oprostite ako ima pogrešaka

Shole

Hvala bogu !!!!

Kad sam ja govorio nekim ljudima sa foruma o Dubrava za englesko tržište onda su mi se smijali.  Nisam nikako mogao nać oznake modela, a preko tražilica mi nije uspjevalo pronać baš ništa.

Svaka čast !!!

Predlažem te za forumaša mjeseca, ako to još postoji

brioni

Moram te razočarati. I ja sam mislio da je RHD ali ako bolje promotriš, prem da imaju Engleske tablice, na desnoj strani imaju samo jedna vrata !
Oprostite ako ima pogrešaka

goranxxx

Citat: brioni  u Listopad 03, 2008, 20:25:03
Moram te razočarati. I ja sam mislio da je RHD ali ako bolje promotriš, prem da imaju Engleske tablice, na desnoj strani imaju samo jedna vrata !
:)
Ja pak vidim volan na desnoj strani i sa lijeve strane jedna vrata za putnike
SETRA 417 HDH

brioni

Oprostite ako ima pogrešaka

netko

#22
Citat: Shole  u Listopad 03, 2008, 19:22:52
Kad sam ja govorio nekim ljudima sa foruma o Dubrava za englesko tržište onda su mi se smijali. 
TAZ je izvozio autobuse u Egipat,Alžir,Saudijsku Arabiju,Češku,Dansku,Irsku i Kinu.U najvećem usponu TAZ-a radilo je 1200 ljudi,a proizvodilo se oko 500-600 autobusa godišnje,a ponekad i 900.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

zlikowszky

Citat: brioni  u Listopad 03, 2008, 20:25:03
Moram te razočarati. I ja sam mislio da je RHD ali ako bolje promotriš, prem da imaju Engleske tablice, na desnoj strani imaju samo jedna vrata !

A ja vidim čak troja na desnoj strani: Vozačeva, putnička i ona malena polovična gore iza zadnje osovine!
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

maky

Dijete suradnje TAZ-a i AVIE na vučnoj službi u Kaštel Starom:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

navi


stari članak iz Automanie iz 1994.god.

zsubic3

jel ima koji takav proizveden autobus? ja nisam vidio da ima to netko u svom voznom parku ???

navi


PROFA

Dali ima neko sliku slucajno,od one DUBRAVE sto je motor bio pored sofera izmedju vozaca i su vozaca!=??????

Shole

D4420 i D4220. Potraži malo po forumu, ima ih nekoliko