Buduće nabavke autobusa - rasprava

Autor smogovci.bbb2, Kolovoz 21, 2015, 23:00:23

smogovci.bbb2

@MAN19464 DA IMATE MOGUĆNOST IZBORA, ŠTO BI IZABRALI: MB, MAN, IVECO ILI OSTALO?!
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Shole

NEMAŠ mogućnost izbora, nego moraš prihvatiti najpovoljniju ponudu. Daj shvati više

smogovci.bbb2

Ma da, onda je Ikarbus najpovoljnijiyahoo
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

smogovci.bbb2

Čovjek je napisao da bi u APVG bio sretan da ima Citelise pretpostavljam u odnosu na vozni park kakav je sad tamo. A mene je zanimalo kad bi mogao birati za što bi se tad odlučio. Eto shole. Lp  ;D
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Shole

Znaš šta, ajde malo sjaši s tim debilnim pričama.  Dosadio si više bogu i vragu.  Najprije se probaj malo upoznat sa stvari o kojima toliko žustro raspravljaš, a nemaš pojma.  Baš se nekome sviđaja Iveco pa su ih zato kupili. Prouči malo zakon o javnoj nabavi pa se onda javi na daljnju raspravu.  Zemlja porijekla: EU - to ti je najčešći argument kako izbjeć Ikaruse, MAZ-ove i kineze. Ako kupuješ plinski bus,  a ne kupuješ ga zato jer ti se sviđa nego zato jer ti EU fondovi daju gomilu para za to, onda je IVECO definitivno najbolji izbor jer su tu tata-mata za CNG u odnosu na MAN-a i Mercedes. 

tramvajac 92

Ako baš hoćeš možeš kupiti i Ikaču. Ali ako kupuješ od javnih para (kao ZET itd.) onda moraš kupiti po Zakonu.

Nisam čitao zakon, ali moraš prvo znati što hoćeš kupiti i koliko. To je ono što ZETu fali, oni ne znaju koliko i kakvih buseva im treba.

Shole

najčešće se kupuje stihijski, odnosno koliko netko dozvoli, bez obzira na potrebe.  Nitko mi nemože reć da je onda ZET-u trebalo 214 autobusa.  Mogli su ih uzet 100, od toga 20-ak plinskih da se vidi kako će se pokazat.

smogovci.bbb2

Priče za malu djecu. ZET ide u nabavu novih MAN buseva. Pa mi pojasni taj detalj KAKO ĆE BITI MAN NAJPOVOLJNIJI U ODNOSU NA DRUGE?! Sam si napisao da su uzeli Iveco jer su im nametnuti. Prema tome...
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

citaro

Citat: smogovci.bbb2  u Kolovoz 22, 2015, 11:22:44
Priče za malu djecu. ZET ide u nabavu novih MAN buseva. Pa mi pojasni taj detalj KAKO ĆE BITI MAN NAJPOVOLJNIJI U ODNOSU NA DRUGE?! Sam si napisao da su uzeli Iveco jer su im nametnuti. Prema tome...

Gdje to molim te pise da ce ZET nabavljati nove MAN-ove?!

Shole

Nije im nametnut IVECO nego im je nametnut CIVITAS (ili kako se već zove)  program plinskih autobusa.  U tom slučaju je Iveco najpametniji izbor.  Baš bi te volio slušat šta biš komentirao da ti plinski MAN vozi recimo na 127.

leonardo123

Citat: citaro  u Kolovoz 22, 2015, 11:42:53
Gdje to molim te pise da ce ZET nabavljati nove MAN-ove?!
Takoder, isto pitanje se pitam.

smogovci.bbb2

Meni ne bi vozio. Kad i ako bi kupio vozili bi na prikladnim linijama. Pa o tome se i radi. Mi ne kupujemo što nam treba nego kako će omastiti brk Obersnel i BM365. Populistički. I onda su oni ekološki osvješteni a boli ga briga što ti kao vozač misliš koji ga voziš i ja kao putnik.
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

leonardo123


MAN19464

Nemojte se svadjat treba pustit svakoga da napiše svoje mišljenje sve dok nikoga nevrjeđa, jel tome služi forum, pokušajte iznosit silu argumenata, a ne argument sile, tada če rasprava biti kvalitetna.
Odgovor Smogovcima.bb2
Ja nikad nisam vozio iveco bus niti novi Mercedes (samo dotrajali) tako da nisam kopententan za to pitanje, bolje da na to pitanje
odgovori netko tkn je vozio sve tri marke autobusa.