Openstreetmap i autobusne linije

Autor Janjko, Veljača 10, 2012, 12:42:55

Janjko

Pozdrav!

Javljam se kao predstavnik Openstreetmap projekta http://www.openstreetmap.org/. Mi uređujemo slobodnu i besplatnu kartu Svijeta u koju svatko može crtati podatke i uzimati podatke sebi.

Javljam se zato što u zadnje vrijeme ucrtavam bus linije. ZET linije sam ucrtao skoro sve, ali nisam potpuno siguran u njihovu točnost. Zatko ako netko ima volje, volio bih da malo provjerite ucrtane podatke. Nemam ucrtane sve stanice, zasad mi je važno da su barem linije dobro ucrtane. Stanice možemo kasnije :D Nisam ucrtao liniju iz Velike Gorice do Plesa. Ne znam kako to točno ide. Također nisam dovršio liniju 319 od Gorice do Lukaveca.

Postoje dvije karte koje pokazuju iste podatke:
http://openbusmap.org/?zoom=14&lat=45.79307&lon=15.97275&layers=BT - Ovdje se vide i tramvajske linije ali na višim zoomovima se linije koje sam kasnije ucrtao još ne vide

http://www.openstreetmap.org/?lat=45.8025&lon=15.9776&zoom=14&layers=T - Ovdje se bus linije vide na svim zoomovima, ali se ne vide tramvajske linije. To je sve još u razvoju, očekuje se karta sa svime :)

Kao što vidite, počeo sam ucrtavati i Samoborčekove linije, ali o tome na njihovom podforumu  bus123

Hvala!

Ivan

Super je napravljeno :), što se tiče ZET-a našao sam greške samo sa 106 i 203 spojene u 106 (106 vozi do Krematorija, dalje bi za Remete i Svetice trebala biti 203) i 210 koja bi trebala ići dalje na Vile Velebita i Dankovečku pa krug Dankovečka-Dubrava-Klin-Koledinečka. Za 319 i 335 nisam siguran kuda idu otkad traju radovi na autocesti...

Janjko

Citat: Ivan  u Veljača 10, 2012, 14:59:21
Super je napravljeno :), što se tiče ZET-a našao sam greške samo sa 106 i 203 spojene u 106 (106 vozi do Krematorija, dalje bi za Remete i Svetice trebala biti 203) i 210 koja bi trebala ići dalje na Vile Velebita i Dankovečku pa krug Dankovečka-Dubrava-Klin-Koledinečka. Za 319 i 335 nisam siguran kuda idu otkad traju radovi na autocesti...
Hvala :)

210 sam već sredio, tehnički problemi. A 106 i 203 budem proanalizirao što si mi rekao..


Kad nešto ucrtam onda treba nekih dan dva da se to vidi na karti, tako da ne očekujete odmah rezultate :D

Janjko

Evo, liniju 203 sam slučajno nazvao 106, sad sam sredio. Rezultati za dva dana  ;D

Ljubicasti

Prema Markuševcu iz Dubrave ide linija 205, a ne 207.
Inače jako dobro.  ;)

421

Pohvala na trudu uz nekoliko opaski glede ZET-a!
1.Linija 204 kreće s Kvaternikovog trga Domjanićevom do kružnog toka gdje skreće u Petrovu ( četvrti izlaz) pa desno u Babonićevu do Voćarske pa desno  do kružnog toka pa peti izlaz povrat na Voćarsku  pa desno na Horvatovac i daljnja trasa je OK.
2.Mihaljevac-Markuševec vozi linija 233 ne 207.
Mislim da bi Ti ovaj link mogao pomoći ako ne koristiš nešto drugo: http://www.zet.hr/autobus/dnevni.aspx(klik na Trase autobusnih linija )
3.Prema Markuševcu  BIDROVCU iz Dubrave ide linija 205, a ne 207.
Predlažem ucrtavanje stajališta na trasama linije ako bude moguće!
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Janjko

Citat: Ljubicasti  u Veljača 10, 2012, 19:14:37
Prema Markuševcu iz Dubrave ide linija 205, a ne 207.
Inače jako dobro.  ;)
Hvala! Sredio 205.

Citat: 421  u Veljača 10, 2012, 20:45:13
Pohvala na trudu uz nekoliko opaski glede ZET-a!
1.Linija 204 kreće s Kvaternikovog trga Domjanićevom do kružnog toka gdje skreće u Petrovu ( četvrti izlaz) pa desno u Babonićevu do Voćarske pa desno  do kružnog toka pa peti izlaz povrat na Voćarsku  pa desno na Horvatovac i daljnja trasa je OK.
2.Mihaljevac-Markuševec vozi linija 233 ne 207.
Mislim da bi Ti ovaj link mogao pomoći ako ne koristiš nešto drugo: http://www.zet.hr/autobus/dnevni.aspx(klik na Trase autobusnih linija )
3.Prema Markuševcu  BIDROVCU iz Dubrave ide linija 205, a ne 207.
Predlažem ucrtavanje stajališta na trasama linije ako bude moguće!
Hvala i tebi
1. Opa, zanimljiva ruta. Eto, ucrtao sam ju. Za ovako komplicirane rute ce trebati vise posla kad bude bilo moguce automatsko navodjenje putnika, ali zasad nije, pa cu ju samo zacrveniti :)
2., 3. sredio, ocito sam u nekom trenutku sve pretvorio u 207  ;D

Ucrtavanje stajalista polako radim, ali samo onih koje vidim preko satelitskih snimaka (vidim zuti znak za bus stajaliste) a ove druge ucrtavam ako slucajno prodjem tom rutom i ugledam kojeg. Posto je ovo sve na volonterskoj bazi, ocito je da to nece biti bas brzo rjeseno. Ako netko pozeli pomoci, moze koristiti servis openstreetbugs: http://openstreetbugs.schokokeks.org/?zoom=13&lat=45.79536&lon=16.0032&layers=B00T
Na njemu se lagano i bez prijavljivanja moze kliknuti tocka i napisati komentar. A ako netko hoce, moze se baciti i u editiranje mape. Ja mu pruzim kratki tecaj  ;D

Eto, hvala vam jos jednom na pomoci!

421

Sa Svetica ne ide linija 106 koju treba zamijeniti  linijom  203 Svetice - Vinec-Krematorij. Fali i okretište Vinec kod #Česmičkog /Vinec.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

421

204 u povratu ka Kvaternikovom trgu ide do kružnog toka Voćarskom, u Petrovu pa na Kamaufovu,Derenčinovu, Martićevu i lijevo na Kvaternikov trg.
Ne vidi se skretanje iz Petrove u Babonićevu i iz Babonićeve u Voćarsku u dolasku 204!
Osim toga nedostaje (na karti )ucrtano okretište na Kvaternikovom trgu kod stajališta linija 201/202 iza bivšeg kupališta (sad Croatia banka).  I zašto Heinzelova nija spojena od Kvatrića do stajališta 237,215,217,216/276?
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

421

231 i 269 ne idu desno ka Sveticama već iz Borongaja idu samo lijevo Budakovom na Branimirovu ulicu- ta trasa je višak!
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

221

Prvo, svaka čast na trudu!

Jedna greška:
linija 166 skreće u Islandsku ulicu (kao i 221), zatim skreće u SR Njemačke i nastavlja dalje prema Dragonošcu. Isto tako pri povratku, ne skreće u V. Holjevca nego nastavlja po SR Nj. do križanja s Islandskom i dalje kao 221.

Također ZET-ova karta krivo pokazuje.


421

Citat: 421  u Veljača 10, 2012, 20:45:13
Pohvala na trudu uz nekoliko opaski glede ZET-a!
1.Linija 204 kreće s Kvaternikovog trga Domjanićevom do kružnog toka gdje skreće u Petrovu ( četvrti izlaz) pa desno u Babonićevu do Voćarske pa desno  do kružnog toka pa peti izlaz povrat na Voćarsku  pa desno na Horvatovac i daljnja trasa je OK.
2.Mihaljevac-Markuševec vozi linija 233 ne 207.
Mislim da bi Ti ovaj link mogao pomoći ako ne koristiš nešto drugo: http://www.zet.hr/autobus/dnevni.aspx (klik na Trase autobusnih linija )
3.Prema Markuševcu  BIDROVCU iz Dubrave ide linija 205, a ne 207.
Predlažem ucrtavanje stajališta na trasama linije ako bude moguće!
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

STIB

Linija 155 je valjda Samoborčekova? Ako je tako, onda treba smisliti neki sistem po kom će se brojevi razlikovati od ZET-ovih (bar dok nemamo tarifnu uniju oko Zagreba  ;D)
Kakva je to linija Zg-To i gdje bi trebala završiti?
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

Janjko


Janjko

#14
Citat: 421  u Veljača 10, 2012, 23:38:32
Sa Svetica ne ide linija 106 koju treba zamijeniti  linijom  203 Svetice - Vinec-Krematorij. Fali i okretište Vinec kod #Česmičkog /Vinec.

106 je vec preimenovan u 203, to sam jucer napravio. Moze se viditi na karti. A okretiste, di je to? Jel to ovo: link

I tko se tamo okrece?