APP Zadar

Autor Tomek, Prosinac 02, 2009, 14:03:58

man750

Citat: kromosom666  u Prosinac 09, 2009, 13:42:30
125, 136 , 148 , 151 , 152 , i 164 voze linije u Zadru
Da to smo polovili, jedino ne znamo reg za G.br. 125. Ali koji je sedmi? Da li jos jedna S416UL?
I reg su redom ZD?????,ZD826GC,ZD827GC, ZD829GC,ZD830GC, ZD824GC. Logicno je za pretpostaviti da su uzete tablice u nizu pa bi 125 i taj sedmi mogli imati ZD825GC i ZD828GC
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

markost

Bome zadrani će dobit lipi vozni park, svaka čast!  :)

Shole

Još najbolje da su dobili natječaj u žestokoj konkurenciji i da sad pošalju dole svakave krame od Dubrava ili Setri 215.  Razapeli bi ih svi.

PROFA

Citat: Shole  u Prosinac 09, 2009, 23:51:06
Još najbolje da su dobili natječaj u žestokoj konkurenciji i da sad pošalju dole svakave krame od Dubrava ili Setri 215.  Razapeli bi ih svi.

E ne moj da brines  njihov DIREKTOR je dobar glumac uvijek uzme uloge ne vinog!
Znas kak kazu drzi vodu dok majstori odu,pa onda hahahaha

NightRider

Majko mila, što je ovo, auta nova a radnici rade kao robovi! E moj Jago, mogli smo svi dobro živjeti! A sad ovi ljude gone svaki dan po 13 sati a pravo na dnevnicu nemaju, kao neki terenski dodatak!?! I još kažu sve po zakonu! Pravna državo, hoću li te ikad dočekati?  >:( >:( >:(

Shole

Kako nema pravo na dnevnicu ??  Ne branim nikoga, dapače, nit želim proturječit tebi, ali daj točno opiši situaciju pa da vidimo o čemu je riječ. 

Ako radi preko 8 sati ima pola dnevnice (85kn), ako preko 12 cijelu (170kn)

NightRider

Po kolektivnom ugovoru  vozač nema pravo na dnevnicu, već samo na terenski dodatak koji nije niti približan iznosu dnevnice koja je ZAKONOM propisana. I naravno, plaća se samo vrijeme vožnje, ostalo (pripremu, ukrcaj prtljage, pranje autobusa) vozač treba obavljati u svom neplaćenom privatnom vremenu, valjda iz duboke odanosti prema firmi. Sjaj izvana, novi autobusi, a plaće nikakve, dnevnice ne postoje. Taman kad pomisliš da gore ne može, netko te iznenadi!

Tomek

A čuj, u ZG ZET je stiglo par vozača iz Autotransa razočarani tamošnjim plaćama. Ugl. i sam način na koji je APP dobio natječaj je upitan jer dva najpovoljnija, Samoborček i Slavijatrans nisu izabrani.. Kako je to moguće???

PROFA

Citat: Tomek  u Prosinac 11, 2009, 16:32:31
A čuj, u ZG ZET je stiglo par vozača iz Autotransa razočarani tamošnjim plaćama. Ugl. i sam način na koji je APP dobio natječaj je upitan jer dva najpovoljnija, Samoborček i Slavijatrans nisu izabrani.. Kako je to moguće???

Joj TOMEK izvini mene se ne tice ova tema,ali jel vi znate sta je bila APP Pozega 1995,a za tog sada direktora bolje ne pitaj jer  se nas dvojica jako dobro znamo!
Tamo su soferi dobivali placu samo da bi prezivijeli =sve je ovo postalo zalosno jadni ovi soferi!

Shole

APP i Autotrans su sestrinske firme, a u ATR-u vozači stvarno nemaju takvih problema.  Naravno da im nije više ko šta im je bilo do pred par godina, ali uvijek znaš otprilike koliko ćeš dobit para.  Baš me čudi to za APP, mislio sam da su solidniji

PROFA

Citat: Shole  u Prosinac 12, 2009, 00:50:58
APP i Autotrans su sestrinske firme, a u ATR-u vozači stvarno nemaju takvih problema.  Naravno da im nije više ko šta im je bilo do pred par godina, ali uvijek znaš otprilike koliko ćeš dobit para.  Baš me čudi to za APP, mislio sam da su solidniji


Od 2 tvrtke kak ti  kazes sestre,vecunski vlasnik je isti!
A prije su bili jedna sirotinjska tvrtke,jedino sto su imali uvijek HIT prve autobuse!
A dnevnice  samo u Inostranstvu za kavu i kiflu,ne znam sad kak je  i kak su sve ovo stekli!
Njih je trebala kupit Cazmatrans 1995 ali  nisu bas ni bili za interesovani ,pa se jje ovaj onda tam uvalio i tada su dobili od tog vecinskog vlasnika DUBRAVU sa kontra mijenjacem!

navi


miky

Citat: Shole  u Prosinac 11, 2009, 11:25:41
Kako nema pravo na dnevnicu ??  Ne branim nikoga, dapače, nit želim proturječit tebi, ali daj točno opiši situaciju pa da vidimo o čemu je riječ. 

Ako radi preko 8 sati ima pola dnevnice (85kn), ako preko 12 cijelu (170kn)

A računaju im satnicu prema broju sati koje su vozili, tako linija V.Luka-Dubrovnik ide ujutro oko 6, dolazi u Dubrovnik oko 10,00, a ponovno za V.Luku kreće u 15.00h i tih 5 sati provedenih u Dubrovniku se ne računaju........To se zove TRULI KAPITALIZAM...

ikar

Ali dobije dnevnicu jer je 13 sati na putu? Računanje samo efektivnog rada u međugradskom prijevozu je normalno, samo pitanje koliko je cijena sata rada normalna... Kako bi onda vozačima koji voze međunarodne linije i nema ih po nekoliko dana trebali računat? 4x24 sata ili koliko si već odsutan?

NightRider

Zna li itko (ali provjereno) je li to po zakonu? Jasno da se ne može isto računati vrijeme vožnje i vrijeme između, ali čovjek je zauzet i u tom vremenu treba iskrcati, ukrcati, oprati, naliti itd, da ne duljim, ali baš da se nikako ne plaća to je katastrofa. A i sve dugo osim novih autobusa, od kojih nikakve koristi!Voziš auto od par stotina tisuća eura za plaću od par tisuća kuna! Stvarno ću se ubiti!