Autobusi - razno (2)

Autor Portos, Prosinac 17, 2012, 08:24:27

CONECTO430

Jučer na 273 455 nemogu se zatvoriti srednja vrata pa ga sa 279 zamijenio 664 a na 279 199 sa Markovog Polja.
Idem samo jednu stanicu :D

212Alex

Citat: CONECTO430  u Studeni 02, 2016, 08:07:43
Jučer na 273 455 nemogu se zatvoriti srednja vrata pa ga sa 279 zamijenio 664 a na 279 199 sa Markovog Polja.

o čem ti seruckaš
455 nas 226 već 3 dana sva vrata rade normalno aj ne širi lažne glasine i dezinformacije
455 uredno radi
si bumo jednu spili

822DoDo

1.11. je bio na 273 i imao je problema sa vratima. Kvar otklonjen i drugi dan je vec mogao na liniju? ili treba 10 godina da se vrata sloze? ha 212Alex?
Das Beste oder nichts. MB

212Alex

Citat: 822DoDo  u Studeni 05, 2016, 14:56:11
1.11. je bio na 273 i imao je problema sa vratima. Kvar otklonjen i drugi dan je vec mogao na liniju? ili treba 10 godina da se vrata sloze? ha 212Alex?

pa to reci ovom gore i ne bahati se jer nisi Alfa i Omega prema tome..............
si bumo jednu spili

822DoDo

Onaj gore" je dobro napisao...uostalom, ne vidim uopce smisao prepiranja s tobom.
Das Beste oder nichts. MB

MAN truck bus

Regio 641 ima plave MERCEDESOVE ratkape! rofl
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Ivan

#1311
Citat: MAN truck bus  u Studeni 21, 2016, 16:09:20
Regio 641 ima plave MERCEDESOVE ratkape! rofl
Da, ima ih već par godina otkad su se pogubile na pojedinim 664-678 pa je nekome palo na pamet imati specijalni MAN... ::|
A koliko je MAN-ovih novih originalnih ratkapa "nestalo" iz Podsuseda, mogli su im poslati ako žele imati malo dotjeranijih kakti turističkih par komada... Ili zapravo nisu mogli poslati ništa jer su se tako slučajno "izgubile". ::|

man323

MAN-ove ratkape su doooosta slabo začvršćene. Mercedesove ratkape drže dosta dobro, prije ona pukne nego što otpadne.
Osobno bi MAN-ove ratkape zaveza vezicama za kabel za felgu, s ciljem da nemogu otpasti, niti ih netko može ukrasti.

Dreamwalker

#1313
Kad u šumi nema gljiva, evo gdje ih ima. Po tapecirungu bi rekao da je to jedna zglobna kocka u pitanju.

http://www.24sata.hr/news/autobuse-ciste-bas-svaki-dan-nemam-kartu-al-imam-gljivu-500236

Autobuse čiste baš svaki dan: Nemam kartu, al' imam gljivu U ZET-u nikome nije jasno kako su gljive narasle u čistom busu. Možda se radi o pričuvnom kapacitetu koji inače nije u prometu, ali to, naravno, ne opravdava prizor, kažu u ZET-u

Okrenuo sam se jer mi je puhalo u leđa s prozora. Shvatio sam da je razvaljen. Ali to nije bilo sve - u kutu je rasla gljiva, rekao nam je čitatelj Filip Karlo Šarić (22).

U utorak se vozio Zagrebom u autobusu broj 269 na relaciji Borongaj - Sesvetski Kraljevec

- Prljavštine je bilo posvuda. Nije ni čudno da je onoliko gljiva uspjelo izrasti. One su živi dokaz o tome kad je zadnji put netko počistio taj autobus - zgrožen je čitatelj. Fotografiju gljiva iz autobusa poslala nam je i čitateljica koja je bila u autobusu 234 koji vozi na relaciji Glavni kolodvor - Lanište. Radi se o istom autobusu koji vozi na različitim relacijama. Zgrožen je bio i Tomislav Jurić, glasnogovornik ZET-a.

- Odmah nakon zaprimanja informacije koja nas je izrazito neugodno iznenadila utvrđujemo o kojem je vozilu riječ, povlačimo ga iz prometa te započinjemo s internim postupkom koji će utvrditi odgovornost i okolnosti propusta. U ovom trenutku nije nam jasno kako se takva situacija mogla dogoditi jer se vozila čiste svakodnevno, a intenzivnije na tjednoj bazi. Možda se radi o pričuvnom kapacitetu koji inače nije u prometu, ali to, naravno, ne opravdava prizor. Izražavamo iskreno žaljenje - rekao je Jurić.     
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

man323

Prometovi su busevi X puta neuredniji i prljaviji od ZET-ovih, pa me ovo malo i čudi.

Ivan

#1315
 ;D Smiješno... no nije neobično da pucaju i hrđaju varovi (pogotovo na jednoj marki :P ) ili da se odvoje podne obloge na 20 godina starom busu pa onda nije ni neka tragedija ako u pukotinama ostane malo zemlje i naraste gljiva...

No to sigurno govori o ZET-ovom čišćenju, da, pogotovo ako je bus duže stajao iz nekog razloga, a vjerojatno je stajao jer s upaljenim motorom bi gljivama bilo pretoplo za rast... Često vidim i kod APP autobuse koji su očito malo duže stajali na održavanju (mehanike) pa vraćeni u promet s hrpom prašine i pauka.... Ugl zanimljivo ali nije baš tako tragično.

btw kakve veze ima Promet (Split)?

man323

Usporedio sam urednost unutrašnjost ZET-ovih i Prometovih buseva.

Majstor

Nema čistačica u Zetu
Tetke iz Agencije ciste bus
Samo mi sudite pošteno !

MAN2001

Jel gbr88 dio nabavke iz 2009 ili 2006?

sniff

Sve ti piše u voznom parku...