Liburnija - crna kronika

Autor Tomek, Listopad 24, 2009, 17:29:48

Zadarsko dite

Citat: conecto  u Studeni 24, 2010, 07:28:18
Citat: Zadarsko dite  u Studeni 23, 2010, 19:11:56
Na cast i diku vozacima Liburnije:
Klikni.

Uvijek ista priča - ovo nisu napravili "vozači Liburnije" nego jedan od njih!
Kad već postoje svjedoci, mjesto i vrijeme događaja sigurno nije teško utvrditi koji je autobus u to vrijeme prolazio tuda i tko ga je vozio jer se radi o redovnoj liniji koja ima svoj vozni red.
Uopće ne vjerujem da ih je namjerno pregazio, a kako svjedok tvrdi sve se dogodilo iza (ili usred) zavoja. Ako i uzmemo u obzir (paušalno) da ga je baš briga za živote pasa (što je krajnje neljudski), riskirao je time veliku štetu na autobusu pošto možemo vidjeti da tamo voze niskopodni Citari.
"Ne jednog, dva, nego čak tri psa" - pa vjerojatno su psi bili zaigrani i u toj igri nesmotreno su izletjeli na cestu. Iz ovog slučaja mogli bismo sagledati i drugu stranu priče, odnosno kulturu držanja kućnih ljubimaca u Hrvatskoj koja je (kao i u svemu ostalom) na vrlo niskoj razini. Mnogima je držanje pasa pomodni krik, kad idu na godišnji odmor mnogi ih ostavljaju napuštene na psima nepoznatoj lokaciji (da se ne mogu vratiti doma), a da ne pričamo o tome kad je netko kod nas počistio iza svog ljubimca kad se uneredi tokom šetnje po parku pored dječjeg vrtića.
Ne znam da li se kome ovdje dogodilo da je pregazio životinju na cesti, meni je više puta (ne namjerno, uvijek izbjegnem ako mogu), osjećaj poslije toga je stvarno neugodan iako znaš da nisi mogao ništa poduzeti.


Znam ga osobno.
kad pricas s vozacima Liburnije (i vozacima ostalih firmi) uvijek je - "MI". Kad vozis autobus ili kamion neke firme - uvijek reprezentiras svoju tvrtku svojim osobnim izgledom, ponasanjem prema strankama ali i ponasanjem u voznji.
Da je ovaj "drajver", nekojim slucajem kocio, sto je mogao, pokusao ih izbjeci, nitko rijec ne bi rekao. A nije, nije kocio niti pokusao izbjeci. Tragovi na cesti jasno kazu desavanja, cak i bez ijednog svjedoka.

Ovo se desilo iza blagog desnog zavoja gdje se malo doda gasa jer se izlazi na pravac gdje te cekaju - lezeci policajci, mozda tridesetak metara od mjesta gdje je ovaj zgazio pse. 
"Drajver" je samo stisnuo pedalu gasa, uopce nije usporio vec pokupio pse hrpimice, i nastavio bez imalo usporavanja. Da je kocio, psi bi bili blize i skoro na istom mjestu.
Ne brini, ovaj "drajver" ne misli da je ista pogrijesio. On samo guni tobus.

Ti ako mislis kako su svi vozaci autobusa nepogrjesive svete krave - to je tvoj problem. Za mene su ljudi koji rade svoj posao, vise ili manje dobro i koje cu ili pohvaliti ili kritikovati. Na zalost, kritike idu najcesce kod grubih grjesaka koje izidju u javnost, kao ovo na primjer.

Ovaj dogadjaj osvjetlava obraz cijele tvrtke, moj gospodine, svidjalo se to tebi ili ne.

Berlingo

Jucer u ovo doba mi je nesto stekalo nesto sa stranicom pa nisam imao volje za forum. Nadam se da si saznao nesto novo i da ces nam napisati. Da li je kriv ili nije? Ja ga osobno nebi optuzio dok ne cujem konkrektne dokaze. No tamo je bila policija, napravila ocevid i kad bi trazili listic tahografa moglo bi se sve procitati. Sta se prica u tvojem kraju? Ja sam npr. cuo cak i to da se jedan pas provukao, znaci onda su navodno bila 4. No to onda ubija teoriju naseg cjenjenog kolege iz Zagreba o njihovoj razigranosti. Meni se cini da je tu ipak bila jedna cura i 3 kandidata.

conecto

Ja sam svoj odgovor napisao na osnovu informacija koje smo tada imali o ovom ružnom događaju, a sada u odgovoru pomalo čudnog "tona" ispada da netko zna o tome mnogo više, pa čak i poznaje dotičnog vozača.
Ne volim bezrezrevno vjerovati novinarskim člancima jer su najčešće krajnje jednostrani (i ovaj je takav), a osobito ne volim kad mi u novinama pokušavaju nametnuti vlastito mišljenje kao jedino ispravno i ja ga moram takvog prihvatiti i baš tako razmišljati nakon što su oni donijeli presudu.
Moguće da je riječ o tipu koji samo "guni tobus", znam da je takvih previše među nama. Za to je kriv i sam sustav, kao i firme koje zapošljavaju takve (a to su sve kod nas a ne samo Liburnija), potpuno su degradirali posao vozača na način da to može raditi doslovce svatko.
Tj. uopće ne smatram da su vozači autobusa "nepogrješive svete krave", ali je isto tako riječ o poslu gdje su mogućnosti pogreške vrlo velike a posljedice teške u odnosu na većinu drugih poslova.
Ja stvarno ne znam mnogo o Liburniji, ni kakva je firma općenito ni kakve ima vozače u nekom prosjeku, ali očito je da se naš rad uvijek "mjeri" prema onim najgorima.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Berlingo

#18
Za vozaca Liburnije.
Iz ovoga bi se dalo puno toga nauciti ali meni je ono najvaznije na samom kraju.

Samo ti mirno spavaj majstore!

Grof

Citat: Berlingo  u Studeni 28, 2010, 10:08:54
Za vozaca Liburnije.
Iz ovoga bi se dalo puno toga nauciti ali meni je ono najvaznije na samom kraju.

Samo ti mirno spavaj majstore!

Možeš li konkretizirati što je dotični vozač  trebao napraviti?

Berlingo

Sve samo ne ovo sta je po svemu sudeci napravio. Ni zaustavio se nije. Mogao je okrenuti neciji broj telefona da malo ubrza. Mozda bi to spasilo bar jednog uginulog psa. A kaze se da tko ne voli zivotinje ne voli ni ljude. Na zalost ovaj vozi ljude!

Grof

Koliko ljudi ima broj veterinarske stanice u mobitelu, i dali on uopče treba imati mobitel i trošiti ( zanemarivih par kuna, ali opet privatnih) da bi spasio pse od nečije nemarnosti?

Berlingo

#22
Mogao je zvati bilo koga, npr. policiju pa bi javili dalje. Psi su ocito bili neciji to se vidi i pisao sam da vlasnike treba kazniti, ali kakav je to covjek koji prodje dalje kao da se nista nije dogodilo?

Grof

A da je stao, dal bi se nešto promjenilo? NE

Zadarsko dite

Citat: Goldy  u Studeni 29, 2010, 10:04:36
Koliko ljudi ima broj veterinarske stanice u mobitelu, i dali on uopče treba imati mobitel i trošiti ( zanemarivih par kuna, ali opet privatnih) da bi spasio pse od nečije nemarnosti?

Koliko je taj "drajver" maran kad nije stao bar pogledati eventualnu stetu na autobusu? Ah, mozda nije cuo udarac?
Ili kad vidis zivotinju na cesti - peglaj rodzo po gasu, neces biti kriv?

A sto da je, recimo, razbio cijeli branik? Tko bi platio stetu? I za takve slucajeve se zna postupak, rodzo. No shaban ostaje shaban i to je tako.

Nareceni je "drajver" navodno dobio kaznenu prijavu koju su protiv njega podnijeli iz nekakvoga drustva za zastitu zivotinja. Osim toga, sad se i zadarska Liburnija moze podiciti facebook grupom koja ih bojkotira.
A da je stao, bi li se sto promijenilo? Bi. Najvjerojatnije ne bi bilo ovih nasih postova niti bi taj dogadjaj postao vijest. A da je i postao vijest, bila bi to vijest koja bi i vozaca i njegovu tvrtku prikazali u pozitivnom svjetlu. Jer - nesrece se desavaju ali kad se dese treba pokusati minimizirati stetu. Za to ipak treba imati relativno normalan mentalni sklop i samo biti covjekom. Nista vise, nista manje.


@conecto. kakvi su vozaci zadarske Liburnije? Svakakvi, kao i u svim gradskim prijevoznickim tvrtkama. Ima njih mozda desetak kojima bih dao s punim povjerenjem najskuplji bus na svijetu (i neki bivsi Contusovi su tu) i bio bih siguran u to da ce se brinuti o njemu bolje nego o vlastitom vozilu. Velika vecina su relativno solidni vozaci, s malim brojem incidenata, ali na zalost svih ocrni jedna manja skupina "drajvera" i "pilota" koji su takvi da im ne bih povjerio niti prospekt sa slikom autobusa. I nju bi razbili i unistili.
Kako to vec znamo, sve te gradske firme primaju rodze i rodijake po sistemu, uzmi ga mali zna gunit kamijon znace i tobusa. Kucnoga odgoja i opce kulture u ponekih pilota neima i neima, srecom njihovom ne vodim ja tu tvrtku.......


Sonja

http://www.vecernji.hr/vijesti/vozac-ucenici-izbacio-knjige-autobusa-jer-joj-je-istekao-pokaz-clanak-273135

Citat članka:
ZADAR - Učenicu (17) jedne zadarske srednje škole u ponedjeljak oko 13.30 sati  u zadarskom naselju Novi Bokanjac  vozač autobusa gradskog prijevoznika Liburnije pokušao je izbaciti iz autobusa nakon što je vidio da joj je prije nekoliko dana istekao učenički pokaz!? Kada to nije uspio, izbacio joj je školsku torbu s knjigama iz autobusa!? Djevojka je izišla po knjige, a vozač autobusa je nastavio s vožnjom. Prijavu je dobila zadarska policija, a glasnogovornik PU zadarske Elis Žodan nam je rekao da policija istražuje okolnosti. S prijavom je upoznat  i direktor Liburnije Edvin Šimunov.
- Ja još nisam službeno zaprimio prijavu, ali sam čuo da je vozač kod Bokanjca izbacio i učenicu i da je bio jako grub. Zatražio sam izvješće i ako je ovo točno, to je nedopustivo ponašanje i postupit ćemo prema pravilu službe - rekao nam je Edvin Šimunov.


mate


manoplan

Sezona samozapaljenja je počela.  :( Svake godine u isto vrijeme. Sad ne znam jel to ima veze sa zatopljenjem ili s tim što su busevi više tj. non-stop u pogonu?