FlixBus

Autor Paško, Rujan 28, 2015, 17:31:13

travel0101

Danas dobio ponudu da kupim 4 autobusa i idem voziti za Flix i cijenu 0,55 eur/km+pdv. E sad tko je tu lud? Gdje je tu matematika? glavauzid

Shole

Znači iz tih 4 kune i nešto sitno po kilometru bi ti trebao kupit novi bus po njihovim standardima i plaćat vozače ?

Neznam kako to inače ide kod naših lokalnih izletića do Plitvica, slapova Krke......   ali ako ti svaki dan peglaš Split-Muenchen  odnosno (prvi dan gore, drugi dan dole),   to je 10 000 kuna u dva dana.

actros

Citat: travel0101  u Lipanj 26, 2016, 12:52:51
Danas dobio ponudu da kupim 4 autobusa i idem voziti za Flix i cijenu 0,55 eur/km+pdv. E sad tko je tu lud? Gdje je tu matematika? glavauzid
mora da si ostavio loš dojam  :P ...oni svima nudu pa ko prihvati, a cijena je između 50 i 90 centi, a ovisi o puno toga (namjerno zakompliciraju naćin obračuna da nakraju mi sam neskužiš kako si dobio tako malo  ;) )

Citat: Shole  u Lipanj 26, 2016, 16:41:54
...   ali ako ti svaki dan peglaš Split-Muenchen  odnosno (prvi dan gore, drugi dan dole),   to je 10 000 kuna u dva dana.
da, o tome se radi, cijena je niska, ali se zato puno prelazi. Moj frend je bio zagrizao, pa je radio proračune, i po njegovom, trebalo bi mu minimalno 16000 km mjesećno da bi bio na nuli. Napominjem da on nije raćunao na nikakvu zaradu, već bi bus kupio na leasing, te bi mu jedina dobit bila to što bi mu nakon 7 godina ostao autobus vrijedan cca 70000 eura.
...nije to neizvedivo, al se malo kome da toliko riskirat dok još može vozit Setru 300 i naplaćivat autodan 1500kn  ;D

travel0101

Citat: actros  u Lipanj 26, 2016, 19:01:45
mora da si ostavio loš dojam  :P ...oni svima nudu pa ko prihvati, a cijena je između 50 i 90 centi, a ovisi o puno toga (namjerno zakompliciraju naćin obračuna da nakraju mi sam neskužiš kako si dobio tako malo  ;) )
da, o tome se radi, cijena je niska, ali se zato puno prelazi. Moj frend je bio zagrizao, pa je radio proračune, i po njegovom, trebalo bi mu minimalno 16000 km mjesećno da bi bio na nuli. Napominjem da on nije raćunao na nikakvu zaradu, već bi bus kupio na leasing, te bi mu jedina dobit bila to što bi mu nakon 7 godina ostao autobus vrijedan cca 70000 eura.
...nije to neizvedivo, al se malo kome da toliko riskirat dok još može vozit Setru 300 i naplaćivat autodan 1500kn  ;D
To je sve preljevanje i supljeg u prazno. Uzmi novi bus, taj isti u Flixu moze biti max 4 god i skupis 1-1.5 mil km. Taj je bus svoje dao a ti u minusu. A sto se tice ostavljenog dojma to ne igra ulogu jer koliko cujem i Knezevic ima 0,55 eur. A tvoj prijatelj ako tako razmislja bez uvrede nije pri zdravoj pameti. Raditi tolike kilometre bez zarade je ravno primanju socijalne pomoci.

travel0101

#49
Citat: Shole  u Lipanj 26, 2016, 16:41:54
Znači iz tih 4 kune i nešto sitno po kilometru bi ti trebao kupit novi bus po njihovim standardima i plaćat vozače ?

Neznam kako to inače ide kod naših lokalnih izletića do Plitvica, slapova Krke......   ali ako ti svaki dan peglaš Split-Muenchen  odnosno (prvi dan gore, drugi dan dole),   to je 10 000 kuna u dva dana.
Da kupiti novi bus i place vozacima i ostali troskovi gorivo itd

Dreamwalker

#50
Flixbus je dobar marketinški trik za prijevoznike koji imaju hrpetinu autobusa van Flix sustava kao što ima recimo Vincek. Znači, takav prijevoznik ima dovoljno posla za sve svoje autobuse, dobru zaradu i nije mu teško dat 2 - 3 autobusa u najam Flixbusu. S druge strane, može se hvaliti kako je partner Flixbusa koji je kod nas u Hrvatskoj kod laika nešto što se čekalo oduvijek. "Vrhunska" usluga za male pare, najbolji autobusi (izvana, to kaj su u većini sjedala ona najsocijalnija nije bitno i to se ne spominje)i takav prijevoznik zadovoljava "najviše" standarde sigurnosti, udobnosti, bla bla bla... i to mu je reklama da posluje s još više klijenata, što na svojim van Flix linijama, što na vanrednim vožnjama...
Mali prijevoznik koji svoju djelatnost temelji samo na najam Flixbusu tu nema kaj raditi ako misli od toga živjeti.

@ travel0101 - Kneževićeva petica je neki dan viđena još uvijek bijela, možda je odustao.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

podgora

Citat: Dreamwalker  u Lipanj 26, 2016, 20:23:37
Flixbus je dobar marketinški trik za prijevoznike koji imaju hrpetinu autobusa van Flix sustava kao što ima recimo Vincek. Znači, takav prijevoznik ima dovoljno posla za sve svoje autobuse, dobru zaradu i nije mu teško dat 2 - 3 autobusa u najam Flixbusu. S druge strane, može se hvaliti kako je partner Flixbusa koji je kod nas u Hrvatskoj kod laika nešto što se čekalo oduvijek. "Vrhunska" usluga za male pare, najbolji autobusi (izvana, to kaj su u većini sjedala ona najsocijalnija nije bitno i to se ne spominje)i takav prijevoznik zadovoljava "najviše" standarde sigurnosti, udobnosti, bla bla bla... i to mu je reklama da posluje s još više klijenata, što na svojim van Flix linijama, što na vanrednim vožnjama...
Mali prijevoznik koji svoju djelatnost temelji samo na najam Flixbusu tu nema kaj raditi ako misli od toga živjeti.

@ travel0101 - Kneževićeva petica je neki dan viđena još uvijek bijela, možda je odustao.
Šta mislite oce li autotrans dat filxu koji bus

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

tomekk

Citat: Dreamwalker  u Lipanj 26, 2016, 20:23:37

@ travel0101 - Kneževićeva petica je neki dan viđena još uvijek bijela, možda je odustao.

Četvorka jučer parkirana kod Vinceka, vjerojatno će nju prvu obljepiti  ;)
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

mate

Svaka medalja ima 2 strane, pa tako i ova Flixbusova. Sto se tice cijene, kako sam ja cuo, cijene variraju od 70 centi (placanje odmah), preko 90 centi (placanje nakon 6 mjeseci), te 1,10 euro (placanje nakon godine dana), s PDVom. E sad nasi prijevoznici su se odlucili na ovu prvu varijantu od 70 centi s PDVom, hm ne znam ni sam kako se prijevoznik moze pokriti s cca.5.5 kn po kilometru, uzet cu za primjer liniju koja bi trebala krenuti u narednom periodu Vinkovci - Frankfurt, krug te linije je nekih cca.2500 km, e sad je to nekih cca.1750 eura po turi - pa sad kada se odbiju svi troskovi (dnevnice 3 vozaca, amortizaciju busa, gorivo, cestarine...), po nekom grubom izracunu po turi ostane par stotina kuna... Tko tu nađe svoju racunicu - svaka cast. Kako je kolega rekao Vinceku, a i Brionima nije problem voziti s 2-3 busa za Flix, buduci sa strane em imaju jak turizam (Vincek), i jake linije (Brioni), a i dobra je reklama ka putnicima. Iskreno se bojim da bi Flixbus mogao biti malo prevelik zalogaj i za Slavonija Bus i za Knezevica, jer nisu toliko jaki kao ova dva prijevoznika. Dalje se dođe na uvjete za buseve koji moraju biti da bi vozili - od starosti pa do ostalih detalja, rijetko tko osim velikih prijevoznika se moze zaduziti da bi nabavili relativno novo vozilo i voziti za Flix po takvim cijenama, cisto sumnjam da ce nekome od prijevoznika voznja za FB otplatiti taj bus koji je uzet za tu namjenu... Zivi bili pa vidjeli kako ce to ici kod nas

actros

Citat: travel0101  u Lipanj 26, 2016, 20:11:47
... Raditi tolike kilometre bez zarade je ravno primanju socijalne pomoci.
o tome ti ja i govorim... ja znam već za dvojicu šta su na prvu bili zagrizli, pa poslije odustali ;)
Citat: Dreamwalker  u Lipanj 26, 2016, 20:23:37
@ travel0101 - Kneževićeva petica je neki dan viđena još uvijek bijela, možda je odustao.
mislim da on nije odustao, jer sam i jućer ćuo da traži šofere sa splitskog područja za St-M... prošli mjesec je tražio 4, sad traži dva

Dreamwalker

Problem je u tome što se po našim zakonima ne smije odgađati plaćanje za više od 90 dana. Zbog toga su prisiljeni voziti za sitniš. No, pitanje je dal je za sva tržišta ista cijena po kilometru ili su naši prijevoznici i u ovom slučaju jeftina radna snaga. it će zanimljivo vidjeti po kojoj cijeni će voziti prijevoznici iz BiH kad se Flix i tamo proširi.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

sniff

#56
Dosta priče,Setra 446 u ponedjeljak i srijedu na parkingu hotela Medena čekajući liniju Split-Munchen.Prvih pet uslikano u ponedjeljak,a tri zadnje u srijedu. ;D

sniff

#57
Setra 445 u četvrtak
Nadam se da slike valjaju  ;)

lussin

#58
Citat: podgora  u Lipanj 26, 2016, 20:37:43
Šta mislite oce li autotrans dat filxu koji bus

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Flixbus je trenutno Autotransu ozbiljan konkurent pa mislim da tu nema prostora za nikakvu suradnju

Flix bi mogao dati ATR-u buseve  ;D

VanhoolTX

#59
Preuzimaju linije Megabus u kontinentalnom dijelu Europe.Dok u Kanadi,SAD,Velikoj Britaniji ostaju kako sam ja skontao...Mozda je razlog onaj Brexit...