Autobusna stajališta i okretšta

Autor man134, Prosinac 24, 2007, 21:43:26

dubi

oceli se ista uciniti svezi stajalista u mokosici znali tko ? jako dugo ima da je napravljeno
koristite libertas....

man134

narancasti bili mogao slikati okretisete u mokosici gdje se okrece 1A i ono gore gdje se okrece 1B ?

narancasti


autobusna stanica "Igralište" -Lapad

narancasti

Citat: man134  u Ožujak 11, 2008, 13:48:51
Citat: man134  u Ožujak 01, 2008, 22:31:17
narancasti bili mogao slikati okretisete u mokosici gdje se okrece 1A i ono gore gdje se okrece 1B ?
kad ce te slike vise ???  ;)

okretiste linije 1A gb 137


narancasti


man134

nije imo gdje prarkirati

SRAM ga bilo sigurno je i "doma" ovakav,ovo polako postaje svakodnevnica nazalost

narancasti

danas je na novoj stanici linije 1A u novoj mokošico koja još nije u upotrebi postavljen kiosk za prodavanje karata,znači li to da ce se busevi uskoro početi okreteati na novoj stanici

narancasti

autobusi na liniji 1A se sutra počinju okretati na novoj stanici(okretištu)u ulazu u naselje

man134

Citat: narancasti  u Lipanj 29, 2008, 12:04:57
autobusi na liniji 1A se sutra počinju okretati na novoj stanici(okretištu)u ulazu u naselje
autobusi su se poceli okretati 

man134


evo jos parkiranja na stanici,da naliti netko na covjeka koji izlati iz busa Libertas bi odgovaro

narancasti

u ACI Marina u pravcu iz Mokošice prema Gradu pravi se nova autobusna stanica......

narancasti

ja se vozim svaki dan i skoro svaki vozač krši to pravilo i zaustavlja se

man750

Citat: narancasti  u Studeni 04, 2008, 21:13:59
ja se vozim svaki dan i skoro svaki vozač krši to pravilo i zaustavlja se
A kad se nesto dogodi,onda je vozac prepusten sam sebi. Znam da nije lako izdrzati pritisak putnika koji su navikli da je tu stanica, ali vozaci moraju postovati propise. A ja sam vidio i da neki postuju propise i prolaze. Na lijevoj obali rijeke u pravcu Mokosice samo je jedna stanica propisno  oznacena(Čajkovići). Svih ostalih u prometnom smislu nema. Ne postoje ni horizontalne ni vertikalne oznake(Sustjepan i Komolac, a o Komolac-pumpi sve ste napisali)
Sto rade odgovorni u Libertasu? A napisali su da vozaci smiju stajati samo na stanicama, a stanica pravno nema, vec su obicajno pravo.
Divim se vozacima koji voze za Mokosicu, pogotovo onim na 1B gdje u zadnjem dijelu trase uopce nema uvjeta za normalni promet autobusa.
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

narancasti

izgleda da se ne staje ni na stanici na Prijevoru u pravcu prema Mokošici zbog radova na stanici

kriticar

Citat: travego 580  u Studeni 05, 2008, 14:02:25
Obavjest ili bolje mi se čini naredba uprave Libertasa da se ne zaustavlja u Komolcu kraj pumpe INA dok se ne osiguraju normalni uvjeti.To ako pojedinci staju,staju na svoju ruku jer im je drugačije naređeno.A za stanicu na prijevoru prvi put čujem.I da rasčistimo već jednom da uprava Libertasa nema ništa sa pravljenjem i  označavanjem stanica , to je dužnost nekoga iz Hrvatskih cesta ili Županiske uprave za ceste koji tu dužnost ne radi.Ovu moju konstataciju potvrđuje i interviju sa direktorom libertasa iz du lista odprije nekog broja u kojem on apelira na ove već gore pomenute da počmu riješavati to sa izgradnjom i označavanjem autobusnih stajališta.
valjda postoji netko u Libertasu koji je zadužen da omogući vozačima da svoj posao obavljaju uz što manje problema, tj da kontaktira gradske strukture i potiće ih da riješe probleme.
Znaći vozači na 1A,1B i 1C bi trebali poslije stanice kod H.Petka(ako nema zaustavljenih vozila na njoj) stati preko puta AK(ta stanica je skoro uvijek zauzeta parkiranim vozilima, pa u Čajkovićima ,pa onda u Rožatu jer osim tih drugih OZNAČENIH BUS STANICA na toj relaciji nema.
Najlakše je sve prebaciti na vozače, i napisati da se ne zaustavlja mimo stanica, a stanica nema(tj. nisu obilježene).
Na ulazu u Marinu u sred raskršća autobusi su ukrcavali putnike više od dvadeset godina (otkad vozi 1A) i tek sada su se sjetili da naprave propisno ugibalište.
Toliko o radu ljudi koji su zaduženi za sigurno odvijanje gradskog prometa.
Narancasti je napisao da ne staje ni na Prijevoru. Jučer je na tom dijelu promet reguliran semaforom po jednoj voznoj traci .A tada je normalno da na dijelu ceste gdje je promet reguliran semaforima nema zaustavljanja, ali odgovorni izgleda to ne znaju, jer nigdje nisam vidio obavijest, a neće ih vozači postavljati  .Oni se u vožnji moraju pridržavati prometnih pravila, što je kaotičnom Dubrovačkom prometu vrlo zahtjevan posao.
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N