Prijevoznici iz Grčke

Autor maky, Rujan 06, 2009, 11:31:59

Bari

KREPAT MA NE MOLAT !

Bari

KREPAT MA NE MOLAT !

mate

Grci danas na A3 Bregana - Bajakovo


Tomek

Bio ja malo u Grčkoj pa malo fotografirao i autobuse:
Slike su sa dva otoka, Paras i Santorini.
Paras:
S315HD i S312HD

O303RHD

Futura


Neko lokalno čudo:


Kada brodom (redovnom linijom) stižete na Santorini ovo vas dočeka:





Tomek

Moja pila, O404RHD, izvana izgleda dobro, iznutra bi mogla biti u malo boljem stanju, 1997.g.







Tomek

Onda jedno isto lokalno čudo, shef će sigurno znati više, karoserija Setre 200 s malim preinakama na Volvo šasiji i motoru.. Ugl. ima ih više, na jednoj je naprijed bio i znak RS, al tu nisam fotkao, ova s kojom sam se vozio je 1995. godište na istoj B12 šasiji kao i naši Eurobusi AV120






Tomek

Vozači na Santoriniju su pravi majstori jer su ceste dosta uske, a oni redovito jure.. Evo mimoilaženje Volvo Setre i O303ice

Kolodvor u Firi, moj O404, Hispano i Scania Higer

Irizar Volvo -- gotovo sve Irizarke, starije, novije u Grčkoj koje sam vidio su bile na Volvu  ( u sredini piše Saracakis, tak da je moguće i ovo Grčki proizvod)

Scania Higer, Hispano, Irizar Volvo i O404RHD

Kod nas bi rekli evo dvije Scanie, al ovo desno je Volvo :D

Vidio sam najmanje 3 Scanie Higer na otoku


Shole

Citat: Tomek  u Svibanj 22, 2015, 11:41:11
..... ova s kojom sam se vozio je 1995. godište na istoj B12 šasiji kao i naši Eurobusi AV120



očito neki domaći proizvod.  Prednja i zadnja stjena su od 215, a bok je sličniji 315HD sa ovim prvim staklom.  Također mi nije jasno zašto je pod podignut u bunkerima ?  Dal tako ima i Eurobus ?

Tomek

MB O404-10RHD iz 1994.

Stariji MB O350RHD Tourismo iz 1997.

Noviji MB O350RHD Tourismo iz 2004.

Papadakis Bros SA Neoplan Tourliner iz 2010.

Unutrašnjost Scanie Higer s kojom sam se vozio i koja je još mirišala po novome -- ugl. ima malo pretvrda sjedala za dulje ture, i premale pretince iznad sjedala, inače mi se čini vrlo dobrim autobusom


Tomek

Setra S315HD, jedna od prvih proizvedenih, 1992. godište

Setra S415HD iz 2007./2008., Barbi Italia do nje i iza Temsa Safari RD

Ova Setra S315HD je isto 92. i ova je jedna od prvih proizvedenih, shema ista kao i S315HDH od naših Transport Banovec

Setra S315HDH 1995./1996.

Mercedes Benz O404RHD iz 1992.

Setra S315GTHD, jedna od posljednje proizvedenih, 2003./2004.

Mercedes Benz O404RHD iz 1997.

shef

Ovaj krem/zlatni što sliči na MAN-a je Sfakianakis. Ova kvazi-Setra ne znam...potražit ću
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

actros

kvazi setra je grčki Roumpas Spiliotopoulos, a pod bunkera je podignut jer ima staru "kamionsku" šasiju, vjerovatno je i mjenjać na polugu

Shole

Kako je kamionska šasija kad kaže Tomek da je na Volvo B12 kao naši Eurobusi !?

actros

B12 nije oznaka za šasiju, nego za motor, tj. seriju motora zapremnine 12 litara.
Volvo autobusi vlastite proizvodnje imaju ime tipa (9700, 9900), dok Volvo šasije za druge karoseriste imaju ime motora (B9, B12, B13...)
Ovakvu šasiju su ugrađivali karoseristi koji nisu bili u stanju napravit dovoljno čvrstu rešetkastu konstrukciju, pa bi u dno autobusa stavili šasiju kao u kamiona, i onda na nju nadograđivali rešetku...

Paško

Dobar je ovaj Jonkcheere - 2012. godine u Splitu






Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!