Rashodovanje autobusa

Autor maky, Studeni 21, 2007, 08:59:00

Paško

Ovih dana je #154 istekla registracija, vjerojatno onda po zadnji put. #65 još od prije Božića stoji blizu pumpe, vjerojatno u kvaru.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#301
Onaj Autoturistov možda još vozi, ali po svemu sudeći ovo je bio zadnji aktivni GSÜH 240 u Hrvatskoj, a sigurno zadnji od Prometovih 26 i to skoro devet godina.
hi
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

netko

Neka ga još malo ovakvog.  :'(   

Sumnjam da će smetati ikom s obzirom da novi još ne dolaze, a starih su se riješili 99%. Neznam kome bi baš i za djelove poslužio. Možda pokoji dio za Sanose pošto je u njima MAN.

I još mu nakon mjesec dana nisu skinuli automatsku naplatu.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

RegioBus

Službeno je i #65 odjavljen i lagano se rastavlja

Paško

Citat: amfan  u Veljača 05, 2018, 19:27:35
#150 bez zadnjih tablica u garaži.

Ode. Prva žrtva C2.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

elez

A daj zasto bas njih, to su najbolji busevi u firmi  :'(
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Lion's Driver

muči me tuga nekaaAAaaa...!!!  pivkan  :'(  russian_roulette a šta je sa #65 biciklom?

RegioBus

Citat: Lion's Driver  u Veljača 06, 2018, 23:32:33
muči me tuga nekaaAAaaa...!!!  pivkan  :'(  russian_roulette a šta je sa #65 biciklom?
#65 je više od godinu dana nepomičan bez tablica parkiran u garaži i samo se čeka rizanje...

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk


XDonald

Moga bi uskoro i #688 na vječni počinak. Čudi me šta nisu njega prvoga poslali. A i #150 je prije 3 godine obnovljena prikolica.

Paško

#150 su prvog poslali jer mu je istekla registracija. Pretpostavljam da slijedi parkiranje kraj #65 i čekanje dolaska autobusa iz EU nabave, koji sa sobom dovode i bager.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Lion's Driver

čekaj kako bager ako 50 novih ide u zamjenu za 50 starih... ili će te nesretnike poput 150, 65, 688 dat pod stare i odmah ih uništit na licu mjesta? ne znam kako to ide

Paško

Ne znam ni ja detalje, samo hoću reći da svi idu pod tu masu staro za novo. Vidjet ćemo kad bude.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

netko

#65 i #154 vjerovatno stoju jer nikom ne smetaju za sada, a sumnjam da i itko ima volje u ovoj sada situaciji baviti se njima.

Kako god da bilo, staro za novo, čudan je ovaj kriterij povlačenja autobusa. Ispada da je #150 potpuno tehnički ispravan autobus, ali je samo povučen zbog isteka registracije. Zato se i svi pitamo gdje je tu #688 koji se jedva provlači ove 2 godine.

Ili je možda sada puno novaca uloženo u ove pa treba uštedjeti na starima bez obzira na sve.??
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Dreamwalker

Kriterij uopće nije čudan.

Ako je u #150 trebalo uložit neki novac da bi ga se uspjelo registrirat, onda je to neisplativo. Neisplativo je u trenutku kad je došlo 9 novih autobusa. Na #688, u trenutku kad je njemu isticala registracija, isplativo je bilo možda nešto uložiti i registrirat ga jer je svaka vozna jedinica bitna, pogotovo ako je falilo vozila, a novih nije bilo na vidiku u idućih par tjedana.
E sad ja vas pitam što bi vi povukli iz prometa, s ekonomske isplativosti, bez emocija: autobus za kojeg je pitanje može li se registrirat bez ulaganja ili autobus kojem registracija vrijedi još više od pola godine i u koji nemaš ulaganja dok nešto ne rikne?
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

elez

U pravu si ti, činjenice ti drže vodu al realno u te Sanose je dosta ulagano (najviše u promjenu sjedala) i sad se dogodi ovako nešto i zapitamo se zasto to promet radi (a buseva je uvik malo)? Istina je da je registracija jedan jako bitan faktor al budimo neralni na busu starom 21 godinu svaki dan nesto rikne tako da očekujem svaki misec po jednog Sanosa parkiranog u liniji rashoda plus #688
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...