Kantić - autobusi koji više nisu u voznom parku

Autor Tomek, Lipanj 21, 2010, 14:45:27

busfan

A znas li kada su krenule linije za CH i AT? I Kada je ponovo krenuo za Njemacku, mislim posle rata?
Meni zaista zanimljiva prica, prije rata, pa i posle do prije mozda 5-6god vecina linija prema DE je bilo dobro isplativo( kad se sjetim sa kakvim su vozilima ljudi imali pune autobuse), ali Kantic je jedan od rijetkih kojima je i danas taj posao profitabilan, ocigledno da covjek ima znanje i viziju, jer zaista je razradio tu liniju za Dortmund. Vjerovatno je u pravom trenutku snizio cijene, kupio nove autobuse, poceo voziti svakodnevno, jer da je ostao na 2 polaska sedmicno sa 215HD (kao neki) vjerovatno ga danas ne bi nigdje bilo...

mesinovic

Citat: kilometar  u Lipanj 21, 2010, 19:47:31
Posto ja "malo" duze poznajem Kantica napisat cu par rijeci kada je i kako poceo sa ovim poslom.Vec pocetkom 70-tih,tacnije 72-73.godine poceo je sa iznajmljenim autobusima prevoziti nase radnike(ispocetka svakih 15 dana,a ubrzo i sedmicno)na privremenom radu u Njemackoj.Poslje 7-8 godina kupuje prvi autobus Setru.Pocetkom 80-tih kupuje Neoplana.Sredinom 80-tih kupuje drugog Neoplana,odrzava tada nevjerovatno profitabilnu liniju München-Beograd.Uglavnom do po pocetka 90-tih posjeduje 6 autobusa(4 na njemackim tablicama i 2 na tada jugoslavenskim tablicama).
Do pocetka ratnih desavanja vozni park sacinjava 8 autobusa.Pocetkom rata 92-93-94 prestaje sa radom.Polovica voznog parka mu je u Njemackoj,Austriji,a ostatak u Bosni i Hercegovini.Negdje krajem 98-99 kupuje ove Setre 300.I eto sve ostalo je legenda............. ;D
Pa kilometar reci kad vec znas, sve hronoloskim redosljedom, ipak bilo bi to dobro da ljudi koji neznaju da se upoznaju, al ipak svak cast i sve najbolje i u buduce ,ipak treba imati .uda ,al kilometar to ima. i nije problem za jednu 431 DT ,  pozdravljam od srca

Mustafa YJM

Citat: amar  u Lipanj 21, 2010, 15:26:01
Citat: mate  u Lipanj 21, 2010, 15:03:07
Imali su oni jednog Neoplana, koji je do prije nekih par godina bio na liniji Zenica - Zagreb, koliko sam cuo on sad stoji negdje u krugu firme rashodovan vec duze vrijeme, nazalost ja ga se ne sjecam bas najbolje a nisam nigdje uspio sliku naci
da da stoje u krugu 2 neoplana, slikat cu ih prilikom moje sledece posjete Kantciu ...


To su prastari bijeli Space i crni Cityliner. Sjećam se Spacelinera nekad davno, koliko sam ga puta s bakom čekao iz Zagreba, da primim paket i sl.

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!