Mediteran Express, Budva (ex Olimpia Express)

Autor erobuss, Lipanj 21, 2008, 18:53:02

arsenal

Potpuno se slazem, ono sto su do sada cinili sa "vizuelnim identitetom" prebacenih vozila je zaista katastrofa!
Dakle, da rekapituliramo:
U "Autoboku" su posli setra S 250 spezial gbr 03, setra S 315 HD gbr 05, irizar MAN gbr 09, neoplan N 126 jetliner gbr 08, neoplan N 516 SHD starliner gbr 02 i cetiri neoplana tourliner ( gbr 41, 42 , 44 i 47).
Sto je sa onim midi turistickim sanosom, odnosno sanosima S-213 i da li je Dokic "vratio" i gradski prevoz u Baru, osim onog u Budvi ?
BTW, sto sad namjerava raditi niksicka ekipa sa "Autobokom", nesto mi bas nisu najjasniji jer vec mjesecima jednog od ona dva DAF SMIT Mercuriusa drze napustenog na starom "Autobokinom" parkingu preko puta "Jugodrva" na Radanovicima, a cujem i da im je jedan "marcopolo" vec isto tako par mjeseci u kvaru lezi negdje izmedju Nove Varosi i Zlatibora ?

adriatica

Vidji, moram ti jos provjeriti za ove starije buseve da li je sve poslo u Autoboku za stalno jer svi govore samo o isuzijima i o 3 Tourlinera, sto su uspjeli da iscupaju jer vidim da su i neki od vozaca koji su vozili Setre ostali u Olimpiju. Najveca je guzva o kojoj svi pricaju bila oko Tourlinera jer su svi od vozaca htjeli da ostanu u Olimpiju pod izgovorom da voze nove buseve a da se vozaci starijih buseva prebace u Autoboku sto nije bilo moguce i nasta Doka nije hteo da pristane jer je znao da medju njima ima odlicnih vozaca na koje su se putnici stalno hvalili pa je morala biti napravljena stroga selekcija medju vozacima svih buseva gdje se gledalo sve i ko je kakav covjek, je li pije, kakav je sa putnicima, broj prekrsaja i zalbi i probrani su samo najbolji, tako da sad imaju stvarno dobar tim jer su se kao sto sam ti napisao na pm kulturno trsili raznih likova koje su niksicani pozaposljavali u zadnjih 20 mjeseci koliko su bili u Olimpiji i koji su im pravili probleme pa su ih vrlo rado ustupili Autoboki.  ::| ::| ::|

Inace Doka je povratio i gradski saobracaj u Baru zajedno sa sanosima samo nijesam siguran da ih je povratio sve jer su morali tamo da posalju i nekoliko Isuzija.

Niksicka grupa je zatezala oko svacega ali na kraju je uspio da povrati makar nesto, jer su pregovori bili dosli do tacke usijanja i zamalo da Doka nije odustao od Olimpije i napravio drugo autobusko preduzece. Sto se njihovih planova sa Autobokom tice to niko zivi ne zna na sta ce izaci, cuju se razne price da su u teskoj gabuli i da ce se tesko izvuci bez obzira na rentabilnost linija koje su preoteli pravoj Autoboki AD. Navodno da i vozacima duguju i plate i dnevnice a planiraju i da ih jos smanje, uveli su strasne kontrole na linije tako da ne moze iz kuce ni cent da se prolije nidje, a sve se vise prica i o raznim vrstama sverca kojim se bave.
>:( >:(
Stvarno mi je zao Autoboke nasta je spala!   :'( :'(

arsenal

Hoce li "Olimpia" sada raditi nesto od redovnih linija koje su ljetos pokrenuli sa "Autobokom saobracaj" ili opet sve ostaje Niksicanima ?

adriatica

#48
Tesko, nema dozvole.

Pa i sam znas da je Olimpia (odnosno niksicani) usla u dil sa Autobokom iskljucivo zbog velikog broja linija za koje su ovi imali dozvole pa je iz takvog posla i nastalo preduzece Autoboka saobracaj DOO koje se ispravi me ako grijesim sluzi regularnim linijama Autoboke AD koristeci njihove dozvole i autobuse ali i autobuse koje su im prebacili niksicani dok su bili vecinski vlasnici Olimpije.

Tako da od tih linija trenutno nemaju nista ni "Autoboka" AD ni "Olimpija" nego samo "Autoboka saobracaj" DOO.

Zivo me interesuje prave li ljudi razliku izmedju ova dva prevoznika ili i dalje kupuju karte za Autoboku misleci da je to ona stara i neznajuci ko u stvari stoji iza nje?

adriatica

Danas se opet zakuvalo oko Tourlinera i to ona cetiri koja su pripala Autoboki jer nijesu placene rate lizinga za autobuse dok Dokic nije ponovo preuzeo firmu. Sva je prilika da Autoboka saobracaj nema kapaciteta da ih otplacuje i bice interesantno vidjeti kako ce se to zavrsiti ovih dana.

arsenal

Gbr 46 jutros u prilicno maglovitim uslovima u Lepetanima. Vozio je neku turisticku grupu, na tabli je pisalo "slobodna voznja".











adriatica

Konacna situacija je da su svi Neoplan Tourlineri prebaceni u Olimpia Express jer Autoboka saobracaj nece da placa lizing za njih. Sve mi se cini da se ovim potezom hoce namaknuti Dokicu omcu oko vrata jer cisto sumnjam da on to moze finansijski izdrzati. Mjesecna rata lizinga za Tourlinere je oko 40 hiljada eura (5 i nesto za svaki autobus), plus su vraceni u Olimpiju i neki vozaci koji su prvobitno bili prebaceni u Autoboku saobracaj koja im nije isplatila ni centa od plate u zadnjih 5 mjeseci a svim vozacima Olimpija duguje u prosjeku od 2-4 hiljade eura. Autobusi koji su im pripali su prilicno izraubovani tako da i tu ima velikog troska oko odrzavanja a i neki Tourlineri su osteceni tako da ne odaju vise utisak novog autobusa.  ;)

Sa druge strane posao slabo ide jer su im taksisti velika konkurencija, tako da gradski autobusi idu prazni (3-4 covjeka). Od medjugradskih linija drze liniju za Bar 4 polaska dnevno i Cetinje 2 polaska.

I na kraju vozni park Olimpia Expresa se sastoji od Isuzy-ja sto turisticke verzije sto gradskih buseva, Sanosa 07  turistickog sa 39 sjedista, Sanosa S-213 kojim obavljaju gradski saobracaj u Baru i 7 "novih" Neoplan Tourlinera kojim uglavnom prevoze italijane kockare u hotel Maestral svakog petka i nedelje sa aerodroma u Podgorici. Cio vozni park im je stao na parcelu kod budvanske kapele i moze se sasvim lijepo vidjeti sa ulice. Po broju parkiranih autobusa se moze procijeniti cjelokupna situacija. :-\

arsenal

Steta! :(
U svakom slucaju, hvala za informaciju. Ja nesto gledam onaj "Autobokin" plac na Radanovicima, i tamo je dosta buseva koji stoje, cisto sumnjam da i njima cvjetaju ruze...

arsenal

Gbr 18 danas na liniji Podgorica - Cetinje.


elvis

Vec dva puta u zadnjih 3-4 dana vidjam njihov Tourliner u vecernjim satima kako prolazi prema Sarajevu,posto sam bio podalje od njega nisam mogao uvidjeti jel neka linija u pitanju ili je pak vanredna voznja,u svakom slucaju drago mi je i njih vidjeti u poslu :)

adriatica

Nije linija nemaju medjunarodne linije, na tabli je sigurno pisalo slobodna voznja. Imaju dogovor sa turistickom agencijom Shkodra Travel da voze albance iz Albanije iz Skadra i Tirane na turisticka putovanja, uglavnom se radi o Sarajevu, Ohridu, gradovima po Crnoj Gori...Svaki cetvrtak ili petak idu iz Budve prazni u Skadar ili Tiranu i kupe njihove putnike i voze ih a kada ih vrate kuci opet se vracaju prazni u Budvu obicno u ponedeljak uvece ili utorak ujutro, i tako ukrug svaki vikend. Dobro su se tamo uvalili jer je agencija Shkodra Travel najjaca u Albaniji i imaju dosta posla sto se tice prevoza autobusom a Olimpija se sama hvali da ih redovno "deru", tako da je to posao u kome je izgleda svakom dobro.

The_Dubster

njihov tourliner na ilidži ispred hotlea holywood

arsenal


arsenal


arsenal