Nesreće i oštećenja Prometovih autobusa

Autor maky, Studeni 30, 2007, 22:18:57

XDonald

Upravo gori neki SÜ313 na lovrincu !   :'(  :'(  :-X katastrofa ... ako ode, jos je jedan manje, lose...

elez

Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Sule

Izgleda kao da se na krovu nesto zapalilo a da je motor u redu.

Photo by: Bruno Karadža Photography

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk


netko

Čudno malo da se solo zapalio. Prije bi očekivao da će se SG313 zapaliti s obzirom u kakvim su stanjima.

Vidjet ćemo kolika i kakva je šteta u konačnici, ali i ako nema pomoći situacija sa solo autobusima (i V.R) je puno bolja nego kod zglobova.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

XDonald

https://www.google.hr/amp/s/m.24sata.hr/amp/news/putnici-uspjeli-napustti-bus-koji-se-pretvorio-u-buktinju-531039

"Planuo je bus u Splitu: 'Sve se u trenu pretvorilo u buktinju...
U Splitu je u utorak oko 13.15 planuo Prometov autobus koji vozi od Lovrinca prema središtu grada. U njemu je bilo 15-ak putnika. Zasad nema dojava o ozlijeđenima. Vatrogasci su stigli za par minuta...
Ni četiri protupožarna aparata nisu mogla spriječiti da autobus postane buktinja.
- Vatrogasci su bili jako brzi, svaka im čast. Vrlo su brzo ugasili požar. Koliko znam, mema ozlijeđenih - rekao je čitatelj.
Glavni Prometov sindikalac Teo Bulić  kazao je kako je prisebnost vozača spriječila veću nesreću.
- Svi su putnici izašli mirno i spriječena je tragedija - rekao je Bulić za Dalmatinski portal.
Poslao je i oštru poruku o starosti autobusa.
- Već 10 godina nije se kupio novi zglobni autobus. Starost voznog parka Prometa je najveća komunalna sramota Splita - jasan je Bulić."



josipgrgin

Jel se zna uzrok pozara? Bogami dobro ga je uvatila vatra , moga bi lako u reshod.

Ivan

Ne vidim baš da je motor u redu (mislim, malo koji požar može rastopit blok motora ali sve ostalo okolo je sad zaribano).
Mislim da nema drugog osim rashoda, nikome se ne isplati mijenjati pogonski sklop i cijelu unutrašnjost poslije 2000 sati čišćenja, i opet bi vjerojatno smrdio... Treba pokupit dijelove koji valjaju i onda u staro željezo.
:-\

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

elez

Ja sumnjam da se ista moze spasit iz njega, sve se vjerojatno rastoplilo ili se pocelo rastapat. Ja bi ga ovakvog odma na otpad jer nije vridno trošit vrime na ovo.
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Lion's Driver

Ja bi ovo ja bi ono...s njim ce vjerojatno bit sta i s ostalima...uz žicu i pomalo čepušanje bar prednjeg kraja

vozilo SSC

Triba održavat autobuse, još jedan razlog zašto Promet Split d.o.o. triba likvidirat dok netko nije poginuo.

elez

Na koji nacin bi ti njih likvidirao? Smjenit cilu upravu i dovest novu i mislit da ce oni bit pošteni? Daj molim te, Promet je državna firma preko koje se peru dobri novci i to ce tako ostat. Jedino kako bi se ta firma mogla uredit je da ode u privatizaciju al nista od toga.
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

vozilo SSC

Citat: elez  u Srpanj 05, 2017, 21:05:46
Na koji nacin bi ti njih likvidirao? Smjenit cilu upravu i dovest novu i mislit da ce oni bit pošteni? Daj molim te, Promet je državna firma preko koje se peru dobri novci i to ce tako ostat. Jedino kako bi se ta firma mogla uredit je da ode u privatizaciju al nista od toga.

Ugasit je, podmirit dugove, prodat imovinu i raspisat natječaj za koncesiju te izabrat novog prijevoznika.

man323

Citat: vozilo SSC  u Srpanj 05, 2017, 20:45:31
Triba održavat autobuse, još jedan razlog zašto Promet Split d.o.o. triba likvidirat dok netko nije poginuo.

U pravu si 1/1, no postoji jedan problem: čelne strukture to ne zanima. Mogu se ovi problemi sa zapaljivanjem autobusa svesti skoro na jednak način na napade na vozače. Po tom se pitanju nije dosada ništa poduzelo, a isto ti je ako se bus zapali ili vozača napadnu debili i autobus skrivi prometnu nesreću - u oba scenarija postoji mogućnost da se netko ozljedi ili pogine.

Autobusi se i danas ne održavaju minimalo - a to minimalno održavanje su "smjernice održavanja" proizvođača. Ako bi ikoga bilo briga onda bi ti isti ljudi bacili oko na SG 313 i SU 313 iz 2003. i pregledali ih od krova do poda. Očito su gadno u problemima, a svi ovi izgorjeli su znakovi da se treba što prije poduzeti nešto.
Očekujem ovog ljeta još ovakvih događaja. U prvom planu neki SG 313 ili SU 313, a u drugom ostala ekipa.



elez

Citat: vozilo SSC  u Srpanj 05, 2017, 21:22:30
Ugasit je, podmirit dugove, prodat imovinu i raspisat natječaj za koncesiju te izabrat novog prijevoznika.
I sta ces onda dobit? Privatnika koji bi pucao nenormlane cijene bez ikakve subvencije. Mislim da to nema smisla. Firmu treba uredit tako da se prvo pročisti visak uhljeba u kancelarijama koji primaju velike plaće za hlađenje muda. Zatim treba grad, kao većinski vlasnik, postavit neke uvjete kako moraju radit i di ulagat pare iz fondova, dobiti... Ali kao sto je man313 rekao, čelne ljude to ne zanima.
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...