Croatia Bus Zagreb - rasprava, linije, razno

Autor shef, Siječanj 27, 2014, 09:12:34

Dreamwalker

Tako je. Advent je u pitanju. No, nije samo CB imao puno biseva na linijama. Promet Makarska, Autotrans i Puntamika su imali na više polazaka biseve, a na nekim polascima i po 5 autobusa je išlo. Puntamika je već drugi vikend zaredom morala unajmiti bus od malih privatnika kako bi mogli zadovoljiti potražnju.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

tramvajac 92

Siguran sam da iz Varaždina/Čakovca neće trebati bis  ;D

Tlimfocit

Citat: Dreamwalker  u Prosinac 18, 2017, 08:43:12
Tako je. Advent je u pitanju. No, nije samo CB imao puno biseva na linijama. Promet Makarska, Autotrans i Puntamika su imali na više polazaka biseve, a na nekim polascima i po 5 autobusa je išlo. Puntamika je već drugi vikend zaredom morala unajmiti bus od malih privatnika kako bi mogli zadovoljiti potražnju.

Da da jasno. Makarani su u isto vrijeme išli s (barem) 3 busa put Splita, Šibenčani 2.....

Tlimfocit

Katni Neoplan od Pajsera danas na Zg-St u 16?

smogovci.bbb2

Danas sam u 07:10h kod Lisinskog vidio VOLVO od Croatia bus u shemi Eurolines. Nisam u priči oko CB pa eto isprika ako je ovo stara priča
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Dreamwalker

Citat: Tlimfocit  u Prosinac 22, 2017, 23:36:36
Katni Neoplan od Pajsera danas na Zg-St u 16?

Mislim da su od Pajsera unajmili cijeli vozni park jer je jučer Starliner II, a danas i Cityliner vozio CBove linije.
Citat: smogovci.bbb2  u Prosinac 23, 2017, 10:29:14
Danas sam u 07:10h kod Lisinskog vidio VOLVO od Croatia bus u shemi Eurolines. Nisam u priči oko CB pa eto isprika ako je ovo stara priča
Croatia Bus i Touring (kojem je CB vlasnik) su dio Eurolines alijanse, već dugo godina. Imaju nekoliko buseva u Eurolines shemi koji, koliko znam, voze linije za Švicarsku.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

ist

Danas je oko 13 na splitski kolodvor stigao bijeli bus bez ikakve oznake. Imao je isprintani papir na kojem je pisalo Dugopolje-Split i zelene tablice, čini mi se probne. Mislim da je bisirao na njihovoj liniji iz Zagreba. Bio je pun

lussin

Nase zelene obicno znace izvoz, ne vjerujem da je takav bio na liniji. Zanimljiv prizor sve u svemu

mate

Jedino ako je vozio s austrijskim zollkama, one su zelene, a i to je onda jos zanimljivije

tramvajac 92

S obzirom u kakvom su im busevi stanju, ne čudi me da su morali unajmiti još buseva.
Prošli tjedan sam imao priliku voziti se s njima - Barbi Maestro 2os su dali na Kotoribu. Vozač je sasvim uredu (doduše djelovao je kao da ne zna najbolje sa automatikom raditi, ali dobro). Autobus iz vana izgleda sasvim uredu, ali je iznutra prilčno loš - sjedala imaju potrgane ručke, fale ukrasni elementi i slično. Opremljen je KIEL sjedalima (53 sjedala), ima solidan razmak između njih i slično. Bus hitno treba radionu i pranje iznutra. Samo još jedan detaljić - zadnji krovni prozor je cijelo vrijeme bio otvoren.  :)evil


A Pajser je i prije znao poslovati sa CBom.

lussin

Kao sto sam napisao kod Mandija, njegov Travego je vozio jucer za CB

ist

#641
Citat: mate  u Prosinac 24, 2017, 07:46:27
Jedino ako je vozio s austrijskim zollkama, one su zelene, a i to je onda jos zanimljivije

Mislim da jest. Eno ga parkiranog preko puta Prometove garaže s ostalim busevima Croatia busa pa ako netko u Splitu ima volje i vremena, neka ga snimi

mateovk4

Citat: ist  u Prosinac 23, 2017, 22:21:47
Danas je oko 13 na splitski kolodvor stigao bijeli bus bez ikakve oznake. Imao je isprintani papir na kojem je pisalo Dugopolje-Split i zelene tablice, čini mi se probne. Mislim da je bisirao na njihovoj liniji iz Zagreba. Bio je pun


Prinova , a ima ih još .


Sent from my iPhone using Tapatalk

mate

Kako sam cuo dolazi nekoliko novih Volva 9700, koji bi ugl. za Touring vozili, navodno sve na HR tablice

mateovk4

5 došlo još 20 u najavi , zasad svi 2017 godište euro 6.


Sent from my iPhone using Tapatalk