Rashodi

Autor nukleusri, Prosinac 01, 2007, 14:17:58

MAN truck bus

Meni je na Urbanwayu puno ljepša maska u odnosu na Citelisa. Osim te 3 točke, bit će sa dizel motorom u ZG pa bi trebali biti bolji u odnosu na ZG Citelise. byeg
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

545

Citat: tramvajac 92  u Travanj 23, 2017, 08:56:34
* klimatizirani su
* niskopodni su
* bolji dojam ostave na prosječnog putnika (koji se ne kuži u buseve kao mi tu).

Iskreno, i meni je Citelis gadan, Urbanway manje (ali u ovoj boji bi valjda i najljepši bus bio gadan).
Dodao bih još da su jeftiniji od MAN-a i MB-a, pa tu profitira prijevoznik.

Ali i prva dva razloga se mogu odnositi na MAN i MB.
Mislim da pare igraju ključnu ulogu u nabavci tih "kontejnera na kotacima".

Bože me sacuvaj tih autobusa. Ja ih i u Zgb i u Ri izbjegavam gdje god mogu.
Srećom, tamo gdje živim 97% voze samo MAN I MB, pa mogu birati s kojim ću do grada.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk


Dreamwalker

Jednu, ali po meni i najbitniju stavku ste zaboravili: Služi svrsi kao i bilo koji drugi autobus. Jel te prevozi od točke A do točke B? Prevozi. I to je najbitnije. Ostale rasprave koje su se već bezbroj puta vodile su nepotrebne.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

545

Citat: Dreamwalker  u Travanj 23, 2017, 11:35:47
Jednu, ali po meni i najbitniju stavku ste zaboravili: Služi svrsi kao i bilo koji drugi autobus. Jel te prevozi od točke A do točke B? Prevozi. I to je najbitnije. Ostale rasprave koje su se već bezbroj puta vodile su nepotrebne.
Recimo da me vozi.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk


elez

Ljudi previše komplicirate, sta vas briga koji je znak na maski busa, glavno je da vozi i da te preveze do odredišta. Udobnost ti nije potrebna za gradski bus jer ionako nisi u njemu duze od pola sata, najvise 1 sat. Udobniji trebaju bit prigradski i međugradski.
Dakle, rasprave su bezvezne, kupuje se ono sta ti je ekonomski prihvatljivije i tocka. Meni je zao sto mi u ST imamo mercedesa koji nista ne valjaju. Za cijenu tih 15 Citara moglo se 30 Iveca kupit i svi zadovoljni. A vjerujte mi da su svi oni tu negdi po izdrzljivosti i trajnosti.
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Korisnik linije 34

Citat: NP-549  u Travanj 22, 2017, 21:41:22
A osim toga,  sramota te je doć na stanicu krcat ljude sa 20 i kusur godina starim busom sa drvenim stolicama.  Ljudi se voze sat vremena i 600 kuna plaćaju pokaznu, a ja ih vozim sa prapotopnim vozilom.   U Brgudu  587 nije htio u rikverc pa su me gurali.

Isti taj 587 je u petak ujutro, oko 7:30, vozeći istu tu liniju 23 na Biviu iskrcao sve putnike, jer se srednja i stražnja vrata nisu mogla otvoriti. Bio sam u busu iza (696, linija 30) pa su se ti putnici ukrcali kod nas. Sad ne znam tko ga je vozio, ali po meni se to moglo odraditi do kraja (ako je problem uistinu bio samo sa vratima kako su rekli putnici). Ono što mi je zanimljivo je od kud taj bus na toj prigradskoj liniji, dan ranije 728 odradio tu vožnju...totalna suprotnost :)

mivano

Možda je 728 imao turističku vožnju pa je bilo "daj šta daš".

LD470

#397
Zadnji put na liniji. Pozdrav 642.




Starliner *****

Ma nece valjda u rashod? :o

NP-549

Oće oće

Boki651

Hoće li ovaj DD napokon iz Garaže? Proljeće odavno počelo, a njega niggdje nema, iako u gradu ima turista, a i kruzeri će uskoro.

kico101

( OT )
680 viđen danas kod Towera pun školaraca.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

lussin

Bio je angažiran i za jednu svadbu

Starliner *****

Da li je kako moguće otkupiti ispravan autobus namijenjen rashodu?

Shole

Prije se znalo prodavat kad su se rješavali kompletne serije. Zadnjih desetak godina od sveg što su rashodovali šta god se moglo spasit stavljeno je u skladište za preostale autobuse.  Koliko mi je poznato, sad bi se trebali lagano rješavat EL serije, navodno će ostat samo 649 i 650,  pak kad oni bude za otpis onda bi se možda mogao kupit cijeli bus jer njihovi djelovi neće nikom koristiti.