FlixBus

Autor Paško, Rujan 28, 2015, 17:31:13

Marko NS

Jel zna neko mozda kad ce poceti otprilike da voze za Srbiju ? I hoce li Sirmiumbus da prodaje Karte ili ce isto da voze .
Hvala unapred .  :D

VanhoolTX

Sto se tice BIH,jos neke linije prema njihovom sajtu su:Kao prvu sam uspio primijetiti liniju za Luksemburg,koja bi trebala poceti 17.6,polazak svake subote,povratak nedeljomDalje,linija za Cirih,pocev od 15.6 svakodnevna.Pa jedna zanimljiva veoma,za Poljsku subotom i nedeljo.Onda,Prag svakodnevna pocev od 15.6.Od 15.6 takodjer krecu linije i za Francusku,koju bi trebali voziti Francuzi i nasi zajednicki.Jos od tog datuma,pocinje se voziti i za Belgiju i Holandiju.Dodao bih i Berlin od 15.6.
Iskreno,pomalo sam se zacudio,prije 2 dana nije bilo ovoliko gradova u opticaju,sad odjednom mnogo njemackih i ostalih evropskih gradova je tu.Jos cudnije je to sto direktno marketinga nije odradio,jedino se Biss prek oFB-a izreklamirao da ce voziti za njih.Ono sto je sigurno za ovo je potrebno jos firmi,odnosno vozila.3 Tourisma je Biss nabavio za Flix trenutno.Ali,ovo meni mirise na nesto drugo,ali o tom ne bih jos dok ne istrazim..
Za Srbiju,neko ce sigurno poceti ovo ljeto (ocekujem) voziti,kao i u BIH.

Marko NS

#92
Svakako svaka cast Flixbusu i Biss Toursu i da imaju mnogo uspeha . Ali cisto sumnjam da ce uspeti pojedinim Prevoznicima kao stu Kantic i Bakic i ostale da preotmu posao zbog nekoliko vecih razloga. :)
Svakako hvala na informaciji za Srbiju ako saznate nesto vise napisite . :)
Hvala unapred.  :D

Frik85

Podpisal Centrotrans Sa FLIXem

VanhoolTX

To je ono sto mi je ''mirisalo'',zvanicno jos nista al' sam uvjeren da jest.Jer po onom sto Flix nudi samo oni mogu biti za ostale drzave.
@Marko NS Nema na cemu.Evo ti mustuluk za Srbiju,prvi kooperant je Europa Bus Valjevo.Ne bih me cudilo da TX Astromega koju su nabavili nedavno ode u zeleno.
https://www.flixbus.hr/tvrtka/partneri/autobusni-prijevoznici

Marko NS

 Hvala vam na odgovoru VanhoolTX   :D
Pitacu vas i ovde posto ste ljubitelj Van hoola jel znate koji je njihov godiste .
Hvala unapred.  :)

VanhoolTX

U relativno kratko vrijeme na Balkan su dosle 3 ex Megabus TX27  Astromege.Jenda u Gold Tours,ostale dvije u Srbiji u vec nevedenu firmu kao i Sirmiumbus.Na temi http://www.autobusi.org/forum/index.php?topic=3953.90 mozete procitati oopremi koja je u svakoj plavoj Megabus Astromegi ista.
Eh sad,odlazak Megabusa iz Europe je prosle godine bio nakon Brexita.Imali su Astromege redom:10 Belgija (vecinom koristene na linijama Benelux-London,one su jedine preostale prema mojim informacijama ali u Englesku prebacene,godiste 2012 ili 13),10 Njemacka (Decembar 2014,pocetak 2015,sve prodane),23 Italija(Jun-Jul 2015,sve prodane),Francuska 10(kada su dolazili u Njemacku u to vrijeme nabavljene).
Prodavane su kod svakoga,na stoku Van Hool-a,pa na Evobus stokovima,i dvije kod VDL-a.Sad zavisi u kojem su vozene godiste.Al' u biti 2014 ili 2015.Imao je Megabus u Francuskoj i Belgiji jos TDX 21 Altana,oni su preostali jos na linijama London-EU koje su imali jos od prije veceg dolaska u Europi.
Mlada su vozila,dobro su prelazila godisnje 250000-300000 km.
I da,fin broj Astromega je zavrsio kod holandskih prevoznika,koji su malo izmijenili unutrasnjost te poceli voziti za Flix.Ako u Srbiji budu radiile za Flix,mogle bi dozivjeti promjenu unutrasnjosti prema Flix normama.Inace,vjerovatno ce te se zacuduti sto ih je Evobus prodavao,sam EvoBus ima 6% udjela u Flixu,tako da je tu sigurno bilo nekog dogovora,Megabus vec godinama nije uzeo turistickog Mercedesa ili Setru.
Malo opsirnije,al eto neke veze Flixa i Megabus-a ujedno.


VanhoolTX

Citat: Frik85  u Lipanj 05, 2017, 22:31:11
Podpisal Centrotrans Sa FLIXem
Potpisao je zvanicno,Ayats i jedan MAN su u Fluxbis semi.Uskoro ocekujem jos vozila u njihovoj semi.Inace ko je pratio EU ''fernbus'' scenu mogao je prepoznati da ce Touring/Eurolines pasti,pa sam i u jednoj varijanti dolaska Flixbusa u BIH ocekivao ovu situaciju da ce CTS raditi za njih.S obzirom da CTS ima dosta svojih linija,vjerovatno ce i njih zeljeti intgrirati u sistem Flixbus-a kako bi privukli sto vise putnika.Inace,,u zadnje vrijeme su i oni bili pali s putnicima optuzivajuci '' nelojalnu konkurenciju'' i ''nelegalne taxi prijevoznike'',to se moze naci u njihovim izvjestajima.
https://www.klix.ba/biznis/flixbus-upostavlja-liniju-sarajevo-dortmund-povratna-karta-155-km/170614031

Tomek

Mislim da se u BiH smanjio broj putnika prije svega zbog zrakoplovnih prijevoznika poput Wizz Aira koji je prije 2 dana obilježio milijuntog putnika od 2013. otkad leti iz Tuzle, a sad se šire i na Sarajevo..

Marko NS

Jel zna neko mozda na kojoj liniji vozi Knezevic Prevozeva Setra 431 DT ?
Hvala unapred  :D

Kolega garažer

PROMET Split

sniff

Austrijanac i Talijan

Frik85

Fudeks Srbija I Faniani Slovenija sta ušla u flixbus

VanhoolTX

Flixbus polagano ulazi i u zeljeznice,osnovali su kompaniju Flixtrain GmbH.Uspostavili su saradnju s privatnim zeljeznickim prevoznikom Locomore,odnosno i on je bio pred bankrot te su ga oni navodno preuzeli.Dakle u skorije vrijeme bi mogli ocekivati u zelene vozove/vlakove u Njemackoj a ko ce znati,mozda i nekad u cijeloj Europi..

VanhoolTX

http://www.mnovine.hr/promo/cakovec-varazdin-dio-flixbusove-zelene-linije-direktno-povezani-s-osijekom-svakodnevno-49kn/
Osijek,Čakovec,Varaždin prvi gradovi u domacoj unutrasnjoj autobusnoj mrezi u HR.Ja sam nasao i jos jednu liniju,ali nisu nju spominjali Split-Pula.Neko vise info?
https://meinfernbus.de/unser-angebot/linien/941.html