Linije - razno 2017

Autor Dreamwalker, Siječanj 13, 2017, 17:22:06

tramvajac 92

#75
Zašto ne može s perona na kojem je ln 217? Tako i tako idu u istom smjeru.

Citat: CONECTO430  u Ožujak 27, 2017, 18:00:02
I koliko dođe povratna karta kad se ide sa Kv.Trga? 4kn jedan smjer i 4 drugi? 4kn je i u drugoj zoni?

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
16 kn.
4+4+4+4=16.

Dreamwalker

#76
Zbog toga što se linija 217 i 290 preklapaju u 10 polazaka, a 237 i 290 u 2 ili 3. Veseli me što će ova linija vikendom kretati odvojeno od 217 ili 237. Inače linije s Kvatrića koristim samo do Vukovarske i najviše volim to što svi idu u isto vrijeme.

Bit će zanimljivo vidjeti kako će riješiti polaske s istog perona u isto vrijeme. Nešto mi se čini da će 237 brzo doživjeti neke promjene.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

421

http://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/novi-aerodrom-sutra-otvara-vrata-svim-putnicima-dosadasnji-ulaz-na-pleso-zatvoren-znate-li-kojim-cestama-odsad-morate-doci-do-tudmana/5819011/

Neiprostive  greške koje dovode u zabludu i probleme davatelju usluge:


Zašto ne ZET-om za četiri kune s Kvaternikova trga?

Javni prijevoz
Za kraj je ostao put javnim prijevozom. ZET je prošli tjedan uveo direktnu autobusnu liniju 290 s Kvaternikova trga do Zračne luke. Do aerodroma ima 17 stanica, a nakon toga bus ide dalje do starog terminala, izlazi na Zagrebačku ulicu i onda radi krug preko velikogoričkog groblja te se vraća prema zračnoj luci i Zagrebu. Put do aerodroma traje 30 minuta, tako da je dovoljna jedna polusatna karta za četiri kune i još jedna za četiri kune za povratak. Put sa ZET-om je time najjeftinija opcija jer se do aerodroma i natrag dođe za osam kuna. Ipak, građani ovise o voznom redu, kao i o mogućoj gužvi koja nastupa u vrijeme kada ljudi idu na posao ili s posla. U slučaju prometnih zastoja građanima je jedna karta od četiri kune "na knap", tako da bi put mogao biti i duplo skuplji. Ipak, i dalje se radi o najjeftinijoj opciji, koja iznosi 16 kuna. Iz ZET-a poručuju kako će se sve informacije o novoj liniji objaviti danas, od voznog reda pa na dalje.

Uz standardno krivo preimenovanje ulice Grada Vukovara u Vukovarsku ulicu na objavljenoj karti. i ti šetaču, i ti...

Baš me zanima da li će učenici i učenice Zrakoplovne škole Rudolfa Perešina ostati na istoj trasi kao i dosad ili  polasci biti s Kvaternikovog trga ili pola sa terminala  GK a pola sa terminala Kvaternikov trg?


Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

tramvajac 92

Citat: Dreamwalker  u Ožujak 27, 2017, 18:13:55
Zbog toga što se linija 217 i 290 preklapaju u 10 polazaka, a 237 i 290 u 2 ili 3. Veseli me što će ova linija vikendom kretati odvojeno od 217 ili 237. Inače linije s Kvatrića koristim samo do Vukovarske i najviše volim to što svi idu u isto vrijeme.

Bit će zanimljivo vidjeti kako će riješiti polaske s istog perona u isto vrijeme. Nešto mi se čini da će 237 brzo doživjeti neke promjene.
rofl
Pa, moglo se je složiti i bolje. Svakih 30 min, pa se lijepo uskladi.

smogovci.bbb2

Ako 290 zaživi, nema šanse da voze samo 3 zgloba. Pitanje je da li sad zrakoplovna škola treba imati posebnu liniju sa GLK kad postoji redovna. I mislim da će nekako krpati izlaske iz APD do proljetnih školskih praznika a onda da će ti reducirani VR ostati do ljeta. Jer ovo stanje sa otvaranjem novih linija koje ne prati i nabava novih vozila ne znam koliko može potrajati a da se sistem skroz ne uruši
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Dreamwalker

Citat: 421  u Ožujak 27, 2017, 18:42:46

Uz standardno krivo preimenovanje ulice Grada Vukovara u Vukovarsku ulicu na objavljenoj karti. i ti šetaču, i ti...


Moj grijeh, moj grijeh, moj preveliki grijeh :(

Citat: tramvajac 92  u Ožujak 27, 2017, 19:11:41
rofl
Pa, moglo se je složiti i bolje. Svakih 30 min, pa se lijepo uskladi.

I nek onda nabace utrku po Heinzlovoj ;D

Ne znam zašto ova 237 ne ide taktom 15 45 15 45. Isti vrag, a ne bi sve linije išle u isto vrijeme.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

STIB

Na stanici Heinzelova jutros. 290 na displeju, ali ne i naljepnica na stupu, a voznog reda isto nema:



(via Tapatalk)
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

STIB

Izgleda da 290 ujutro ima problema s održavanjem voznog reda. Polazak u 7:40 je kasnio skoro 5 minuta, a slijedeći koji je trebao krenuti u 08:15 je u to vrijeme tek bio kod Vet. fak. u dolasku.


(via Tapatalk)
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

STIB

Citat: STIB  u Ožujak 27, 2017, 17:06:19
Pojavila se linija 290 i na popisu linija s KT...
...ali umjesto rasporeda vožnji iz kojeg se mogu vidjeti i prolazna vremena na pojedinim stanicama tamo stoji pdf vozni red!?
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

tramvajac 92

#84
Od danas novi polasci na 164:
Uz postojeće polaske, autobusi linije 164 ostvarivat će i polaske sa terminala Savski most u 9.55, 18.25 i 20 sati, a iz Horvata u 10.40 i 20.40 sati.
(zet.hr)

Stanovnici Horvata su se prošli tjedan žalili na radiju da im fali polazaka, a u roku od tjedan dana su i dobili. Na ZETovoj stranici je vozni red linije 164 skriven - ne pojavljuje se ni na popisu linija.

Citat: STIB  u Ožujak 29, 2017, 09:41:54
...ali umjesto rasporeda vožnji iz kojeg se mogu vidjeti i prolazna vremena na pojedinim stanicama tamo stoji pdf vozni red!?
Njima treba neko vrijeme da to slože. Tako je i 148 (Reljkovićeva - Hercegovačka - Bosanska) bila par dana, pa su onda upisali i tako.

Dodatak: pojavile su se nove karte linija po terminalima, pune grešaka. Npr, na terminalu Britanski trg piše da tamo staje linija 2 (umjesto 1), i tramvajske linije su navedene samo sa jednim okretištem. Fale linije u prolazu kroz terminale (npr. u Sesvetama, na Črnomercu...)

Ne postoji nacrt terminala na Črnomercu, Savskom mostu i Glavnom kolodvoru (gdje i nije baš pregledno i lako naći bus koji trebaš)

Portos

Citat: STIB  u Ožujak 29, 2017, 09:06:10
Izgleda da 290 ujutro ima problema s održavanjem voznog reda. Polazak u 7:40 je kasnio skoro 5 minuta, a slijedeći koji je trebao krenuti u 08:15 je u to vrijeme tek bio kod Vet. fak. u dolasku.

Očekivano. Sa Domovinskog mosta iz 2 trake u jednu pa kroz rotor. Dok se ne završi puni profil Radničke biti će tih problema. Vjerojatno i popodne kasne u smjeru Velike Gorice.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

STIB

Citat: STIB  u Ožujak 29, 2017, 09:02:58
Na stanici Heinzelova jutros. 290 na displeju, ali ne i naljepnica na stupu, a voznog reda isto nema
Popodne se pojavio vozni red sa svih 5 linija (216, 276, 217, 237, 290)
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

STIB

Ne izgleda baš razumno da je na liniji 290 isti vozni red radnim danom i vikendom.
Bus koji je s KT trebao krenuti u 11:10 stigao je iz VG već u 10:50, dakle imao je 20 min. pauze.
Moram usput pohvaliti vozača koji je iskrcao putnike ispod Martićeve (kod cvjećara) i ostao tamo, pa nije smetao ostalim linijama!
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

tamlover

Citat: STIB  u Travanj 01, 2017, 12:11:16
Moram usput pohvaliti vozača koji je iskrcao putnike ispod Martićeve (kod cvjećara) i ostao tamo, pa nije smetao ostalim linijama!

Šteta što to ne padne na pamet nekima koji svjesno krenu kao treći bus na izlaz sjeverno od Rakovčeve pa zagrade pješacima zebru, ponekad i promet iz Rakovčeve. Sad je već prilično zagužvano na tom "terminalu", pa bi trebalo razmisliti o uvođenju reda na tom izlaznom stajalištu južno od Rakovčeve - nepropisno parkiranje, cvjećari sa svojim buketima skoro pa na cesti...
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Ivan

Citat: STIB  u Travanj 01, 2017, 12:11:16
Ne izgleda baš razumno da je na liniji 290 isti vozni red radnim danom i vikendom.
Bus koji je s KT trebao krenuti u 11:10 stigao je iz VG već u 10:50, dakle imao je 20 min. pauze.
Moram usput pohvaliti vozača koji je iskrcao putnike ispod Martićeve (kod cvjećara) i ostao tamo, pa nije smetao ostalim linijama!
To podsjeća na vozni red 281 koji je isprva bio identičan radnim danom i vikendom poslije produženja na Glk, kao da nisu znali da je gužva bila već i za Žitnjak, radnim danom se nije moglo ući niti se stizalo vozni red a bus je stajao u prazno po pola sata vikendom. 

Potpuno mi je nejasno kako mogu raditi istu grešku na isti način. Očito nitko ne razmišlja o tome, a lakše im je ubaciti nepotrebnog vozača vikendom u promet umjesto da imaju dosta raspoloživih smjena radnim danom kad se sve teže podnosi neke linije...

Slično je i sa 148 za koju će vjerojatno prije ili poslije kao i za 145 zaključiti da je potpuno nepotreban dodatni bus samo zbog nje dok i susjedne linije imaju previše odmora. Ista greška, isto rješenje...