Iveco Urbanway

Autor MAN truck bus, Kolovoz 05, 2017, 17:49:43

MAN truck bus

Evo vrijeme je, da otvorimo i njihovu temu. Iveco Urbanwayi posjeduju motor Iveco Cursor 9 sa 360ks i automatskim Voith mjenjačem sa 4 brzine. Ima ih 5 i garažni brojevi su:

401-->ZG-5615-GI
402-->ZG-5616-GI
403-->ZG-5617-GI
404-->ZG-5618-GI
405-->ZG-5619-GI

Posjeduju ručicu retardera sa 3 stupnja. Sustav vrata,isti je kao i na Citelisima,jedino stanična ostane uključena nakon vračanja ručice (kao kod MANa i Mercedesa). ATRON šteka , ne registira da se vozilo kreće, pa vozač mora sam prebaciti vožnju. Klima radi odlično. Kamere se nalaze po cijelom autobusu,pa kontroliraju i vozača. Da nebi mislili da ne radi, desno krilo prvih vrata je zablokirano od strane vozača  ::| glavauzid . Staklo vozačevo se da, podešavati gore dole. Validator kod prvih vrata ne očitava kartice.
Evo par slika današnjih.  byeg
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

citaro

#1
Upravo sam se provozao u njemu i dojmovi su pozitivni, nemam nikakvih zamjerki. Cini se jedino da je atron bio neispravan, jer se vozac zalio drugom da ce ga mijenjati zbog toga, ali to nije do busa.


podgora

Sta mu je sa dispejon

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

smogovci.bbb2

Evo i 403 na 229
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Ivan

Citat: podgora  u Kolovoz 05, 2017, 19:11:38
Sta mu je sa dispejon

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Pa ništa novo, to je LED umjesto dosadašnjih većinom flip-dot tako da na sunčanim slikama izgleda drugačije nego uživo ljudskom oku.

No druga stvar, nije mi inače jasno zašto je ZET uzeo takav manji displej koji izgleda kao da je za Crossway, nisam još to vidio na Urbanwayima drugdje.

smogovci.bbb2

Odličan je ovaj Urban (gb 403). Startan, tih, juri ko šprih, klima fenomenalna perfeto E hoće li takav i ostati umnik2
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN truck bus

Da,klima najbolja! 402 ljepo ide u brdo bez problema,kao da je ravnica. Jedino su vrata malo spora s elektronikom,ali brzo će se i to razradit. Sad očekujemo detaljno poslikanu kabinu od @421.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

822DoDo

Necemo zamarati kolegu 421 kad nema potrebe. Kabina ti je identična kao i Citelisova
Das Beste oder nichts. MB

MAN truck bus

Ne bih baš rekao,ali uredu.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

elez

Bravo, svaka čast za ovu temu i slike i detaljne opise busa. Meni se sviđa al neću ništa unaprid zaključivat o njemu. I klima u svakom Ivecu je fenomenalna, u našima i nakon 4 godine Prometovog održavanja i dalje hlade odlično.
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Shole

#10
Imaš slike kabine u riječkom podforumu od naših Urbanwaya

EDIT:

Citat: NP-549  u Listopad 26, 2015, 16:04:56
Vozački prostor solo Citelisa (Zglobni je isti, samo je drugačija naljepnica kapaciteta gore)








smogovci.bbb2

I danas jedan Urban vozi na 229, pa eto ako ima neki tehnički potkovan forumaš volje da se provoza i napiše svoje dojmove o autobusu, slijedeći polasci sa Gl. kolodvora su u: 11:40, 13:00, 14:25, 16:05,  17:40, 19:00, 20:40. Autobus stoji na peronu 10 u Koturaškoj cesti (istočno od izlaza iz pothodnika, gore uz željezničku prugu)
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

smogovci.bbb2

I danas 403 na 229
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

citaro

Sad vidim da mi se u zadnjem postu ne vide 2 fotke, pa ih evo ovdje:

Dreamwalker

Danas sam ga i ja isprobao i reći ću da mi se čini da smo dobar bus dobili. Vozio sam se u 402 na 201. Dizajnerski je prekrasan, kako izvana, tako i iznutra. Sviđaju mi se krem i bijeli detalji jer razbijaju sivu monotoniju. Ovjes mi se također sviđa jer je, tipično za Iveco (ne brojim u to kantice) udoban. Motor je za svaku pohvalu. Lijepo vuče, dobro je uparen s mjenjačem i ima onaj specifični Iveco zvuk, a ne tipičan grubi dizelaški.
No ja imam jednu veću i dvije manje zamjerke. Veća zamjerka su sicevi. Mislim da bi bilo puno bolje da su uzeli Fainsu jer mi se ovaj Kiel doima nekako lako lomljiv. Usto, i kut sjedenja koji je vidljiv na prvoj slici nije prirodan, moram reći da tako nešto prvi put vidim u autobusu. No, to ću pripisati ZGH-u koji nije naručio Fainsu iako je ZET u tenderu to tražio.
Druge dvije zamjerke su manje, ali idu prema proizvođaču:
1. Vozačeva kabina nema staklo, a samim time kao da je i nema. Iako je Urbanway za 3 klase bolje sređen od Citelisa (protiv kojeg ja od prvog dana nemam ništa protiv), ovaj detalj je bolje riješen kod Citelisa.
2. Završna obrada. Ne znam jel je to traženje dlake u jajetu ili je to ostalima normalno, ali bus koji je došao prije mjesec dana iz tvornice i vozi tek 2 i pol dana liniju u realnom prometu ne bi smio imati ovakav luft na jednom rukohvatu (ne na svima) kao na slici 2. A primjetio sam i to da je poklopac jednog zvučnika spigan kod montaže al nisam stigao slikati.

No dobro, to su prvi dojmovi. Dug je put pred njim i nadam se da će ostavit dobar dojam i da će jednom za svagda maknuti predrasude o Ivecu.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421