Kako doci do posla u ZET-u

Autor Mali, Kolovoz 12, 2008, 21:16:10

Mali

Vidim da imamo razno-raznih tema vezanih uz ZET, pa me zanima tko je od Vas imao kakvih iskustava i kako doci do posla u ZET-u, naravno osim "mitologije" i VIP nacina.

Ivan1983

sad je kasno natječaj je bio 24.07 u vijesniku koliko znam primali su 40 vozača autobusa ;) ;)

tomobrad

Citat: conecto  u Siječanj 06, 2009, 12:47:21
A što se tiče ovih mnogobrojnih koji jedva čekaju posao u ZET-u ne znam tko jamči za njihovu kvalitetu, a i pitam se gdje su bili prije 10-15 godina kad ih se mikroskopom nije moglo pronaći.

Ja jedva čekam posao u ZET-u (ako dragi Bog da), ali prije 15 godina nisam ni znao za sebe...

conecto

Citat: tomobrad  u Siječanj 06, 2009, 13:41:27
Citat: conecto  u Siječanj 06, 2009, 12:47:21
A što se tiče ovih mnogobrojnih koji jedva čekaju posao u ZET-u ne znam tko jamči za njihovu kvalitetu, a i pitam se gdje su bili prije 10-15 godina kad ih se mikroskopom nije moglo pronaći.

Ja jedva čekam posao u ZET-u (ako dragi Bog da), ali prije 15 godina nisam ni znao za sebe...

Dobro došao što prije! Takve mlade kolege koji vole taj posao ja bih volio vidjeti u firmi, jer je ta ljubav osnovni preduvjet da će netko taj posao prije svega pošteno a onda i kvalitetno obavljati. No najbolje je unaprijed biti svjestan da to nije baš posao snova kako se nekima čini, a takvim je postao prije svega zato što je situacija u državi takva kakva je. Dok je u Zagrebu radilo masa firmi (bio je najjači industrijski centar bivše države) nitko nije htio čuti za posao u ZET-u (tako bi bilo ponovo da se nekim čudom jednog dana sve preokrene), a upravo mnogi od njih danas dolaze u ZET. U 20 godina za volanom upoznao sam mnogo vozača i mnoge koji dolaze poznajem otprije pa znam što pričam. Mnogi pridošlice preko debelih veza nisu došli baš previše orni za posao pa ti je ružno gledat kako još uz to dobivaju prednost u mnogim stvarima. Mnogi se vuku po bolovanjima (ima takvih i starih radnika) što u ZET-u još uvijek prolazi bez sankcija pa moraš radit i za njega uz manje slobodnih dana. Posebna priča je u ove dane oko Božića i Nove godine, onih koji se bave poljoprivredom nema u njihovoj sezoni, oni koji imaju vikendice na moru nestaju već u lipnju... A to je mana rada u ZET-u, pa ako radiš pošteno dok drugi praznuju ti voziš i na to bi trebao biti unaprijed spreman. Istina, dosta toga pokrpaš tokom godine kroz godišnji odmor kojeg je sasvim dovoljno, a u ovo jadno vrijeme velika je stvar dobra i redovna plaća, božićnica, regres (iako to imaju svi u Holdingu koji rade i puno manje). Najgore mi je kad nešto takvo napišeš na ovom forumu pa dobiješ odgovor u stilu "mnogi bi bili sretni da rade u ZET-u" (što je zapravo bolesni stil "ako ti nije dobro uzmi knjižicu" samo drugim riječima), a da nisu to nikad ni probali raditi.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

tomobrad

Jako mi se sviđa taj posao, i sada imam osjećaj da bih to radio besplatno i za Božić, Novu godinu, Uskrs... Ali mislim da kad bi poćeo raditi (po pričanjima na forumu) da bi se to promijenilo. A osim toga, mora se i nekako preživjeti...

conecto

Citat: tomobrad  u Siječanj 07, 2009, 13:16:48
Jako mi se sviđa taj posao, i sada imam osjećaj da bih to radio besplatno i za Božić, Novu godinu, Uskrs... Ali mislim da kad bi poćeo raditi (po pričanjima na forumu) da bi se to promijenilo. A osim toga, mora se i nekako preživjeti...

Ma nije sve tako sivo! Sve mi se znalo zgadit milijun puta, znaš se osjećat tako jadno, mnogo toga bi se dalo popravit pa znam zacvilit i na ovom forumu, a kukamo i mi drajveri međusobno po firmi. Ali kad pogledaš malo optimističnije ima puno ljudi kojima je i gore  što u Hrvatskoj nije problem naći (ovo tvoje preživljavanje), a i ne znam što bih i ja volio raditi više nego ovo. Želim i tebi puno sreće da ti se to i ostvari ako to toliko želiš, iako mi je opet to toliko jadno što je to postalo prilično teško. Baš me zanima na kaj pucaš, Podsused ili k meni u Dubravu?
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

igor 409

Citat: conecto  u Siječanj 07, 2009, 13:02:24
Citat: tomobrad  u Siječanj 06, 2009, 13:41:27
Citat: conecto  u Siječanj 06, 2009, 12:47:21
A što se tiče ovih mnogobrojnih koji jedva čekaju posao u ZET-u ne znam tko jamči za njihovu kvalitetu, a i pitam se gdje su bili prije 10-15 godina kad ih se mikroskopom nije moglo pronaći.

Ja jedva čekam posao u ZET-u (ako dragi Bog da), ali prije 15 godina nisam ni znao za sebe...

Dobro došao što prije! Takve mlade kolege koji vole taj posao ja bih volio vidjeti u firmi, jer je ta ljubav osnovni preduvjet da će netko taj posao prije svega pošteno a onda i kvalitetno obavljati. No najbolje je unaprijed biti svjestan da to nije baš posao snova kako se nekima čini, a takvim je postao prije svega zato što je situacija u državi takva kakva je. Dok je u Zagrebu radilo masa firmi (bio je najjači industrijski centar bivše države) nitko nije htio čuti za posao u ZET-u (tako bi bilo ponovo da se nekim čudom jednog dana sve preokrene), a upravo mnogi od njih danas dolaze u ZET. U 20 godina za volanom upoznao sam mnogo vozača i mnoge koji dolaze poznajem otprije pa znam što pričam. Mnogi pridošlice preko debelih veza nisu došli baš previše orni za posao pa ti je ružno gledat kako još uz to dobivaju prednost u mnogim stvarima. Mnogi se vuku po bolovanjima (ima takvih i starih radnika) što u ZET-u još uvijek prolazi bez sankcija pa moraš radit i za njega uz manje slobodnih dana. Posebna priča je u ove dane oko Božića i Nove godine, onih koji se bave poljoprivredom nema u njihovoj sezoni, oni koji imaju vikendice na moru nestaju već u lipnju... A to je mana rada u ZET-u, pa ako radiš pošteno dok drugi praznuju ti voziš i na to bi trebao biti unaprijed spreman. Istina, dosta toga pokrpaš tokom godine kroz godišnji odmor kojeg je sasvim dovoljno, a u ovo jadno vrijeme velika je stvar dobra i redovna plaća, božićnica, regres (iako to imaju svi u Holdingu koji rade i puno manje). Najgore mi je kad nešto takvo napišeš na ovom forumu pa dobiješ odgovor u stilu "mnogi bi bili sretni da rade u ZET-u" (što je zapravo bolesni stil "ako ti nije dobro uzmi knjižicu" samo drugim riječima), a da nisu to nikad ni probali raditi.

Možda si me krivo shvatio kad sam napisao da je grad pun ljudi koji jedva čekaju posao u ZET-u no to se odnosilo na ove kako ti kažeš "pridošlice preko debelih veza koji nisu došli baš previše orni za posao". Uostalom nisu svi stvoreni za vožnju, pa ako netko nije za to bolje ga je maknuti na zadovoljstvo i ZET-a i putnika (samo tko će mu onda vratiti "početnu investiciju"). A da je danas posao u ZET-u mnogima san je činjenica i vjerujem da bi ti ljudi puno odgovornije i s puno više volje radili taj posao nego "pridošlice s debelim vezama".

ivo

Da upravu si mnogi bi savjesno obavljali posao zet-u da se mogu zaposliti, ali ako jednog dana i uspijete doći u zet, vjerovatno vas čeka ugovor na određeno vrijeme tj. 6 mj. što nije loše kad vas nebi poneki prometni djelatnici trovali sa pričom ako odeš par dana na bolovanje sigurno vam neće produžiti ugovor i onda se događa da vozač koji dobije gripu i temperaturu 39 nikako neželi otići doktoru jer bi ga sigurno poslao na bolovanje, pa tako iscrpljen (a poznato je koliko gripa iscrpi čovjeka) vozi pun zglobni autobus ljudi po dubravi misleći da time čuva radno mjesto, naravno da pojedinci nasjedaju na takve priče raznih dušebrižnika i tako ugrožavaju sebe i putnike, to mi je ispričao jedan vozač u dubravi koji kaže da mu noga otpadne nebi išao na bolovanje, a da će gripu izdržati za volanom, ja mislim da ugovor na određeno nema tu svrhu nego da se provjere ljudi i za stalno prime najbolji samo mi nije jasno zašto nije dovoljno 6 mj. nego se već više od 2 godine nijednom vozaču nije ponudio ugovor za stalno nego se svakih 6 mj. produžuje opet na 6 mj. i tako u nedogled.

Konj

Bok! Znima me da li netko zna kada i gdje će biti javno objavljen natječaj za ZET?
Kako je najavljeno prošli tjedan,kako je bilo da traže 40 vozača.

Unaprijed hvala!

ipiljek

Ja sam vidio prošlu srijedu u Večernjaku! :)
18.3.2009. MAN SG220 POSLJEDNJI PUT U PROMETU, TE UJEDNO I MOJA ZADNJA VOŽNJA S NJIM NA LINIJI 124 !!

Ivan

Pa da, morati će biti novih vozača, nema smisla kupovati ovoliki krupni broj autobusa ako neće biti novih linija i pojačanja na postojećima, a sa time dolazi i potreba za dodatnim vozačima...

Konj

Da znam za to, to je bilo u članku o Zet-u i ja sam to vidio a ne znam gdje će biti
objavljen formalni natječaj jer ni u tom članku od prošle srijede ne piše
gdje se prijaviti i koje dokumente treba priložiti.

Ako je netko obaviješten o tome , unaprijed zahvaljujem!

8) 8)

Shole

Nazovi kadrovsku službu ZET-a na telefon i pitaj koje sve uvjete moraš ispunjavati i koje papire moraš predati zajedno sa molbom.

brunok

moraš ispunjavat uvijete da si zaposlen u holdingu, jer je raspisan interni natječaj u današnjem biltenu sam pročitao za 45 vozača
to vam je to pozzz :P

Konj

Hvala vam lijepa na informacijama... Držite mi fige!


8) 8)