Iveco-Irisbus Cacciamali Urby

Autor Ivan, Siječanj 05, 2009, 19:58:36

mansg313

Slažem se ali da su baš od svih proizvođača uzeli ovu rugobu... ???tu nešto smrdi

man750

#31
Citat: Ivan  u Veljača 03, 2009, 16:17:50
Citat: mansg313  u Veljača 03, 2009, 14:32:36
Moje mišljenje je sljedeče te su busve uzeli samo da bi netko mogao oprati lovu na njima kao što to često biva,bio sam sa 603 na 280 i bus kao bus iznutra nije loš fino ide,koči samo mi se 3000ccm motor čini slabim za takvo vozilo :-\
Ma takav motor sa 176 KS (mislim da toliko ima) je sasvim dovoljno snažan, pa nisu oni jako teški... Kod njih se za motore još i najmanje bojim.

Iako je korupcija kod ove gradske vlasti sveprisutna, mislim da se kod nabavke ovih ipak gledalo i na realne potrebe, ZET-u je trebalo nekoliko minija...
Ipak bi sprinteri u APD i crafteri u APP bili ljepši, a i kvalitetniji
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

Tomek


Tomek

Evo i slike od danas - dva komada su u centru za vozila Hrvatske u V.Gorici


Ivan

#34
Citat: man750  u Veljača 03, 2009, 17:38:06
Ipak bi sprinteri u APD i crafteri u APP bili ljepši, a i kvalitetniji
Crafter nije ista stvar, nije kao ovaj prilagođen pravom JGP-u (barem ja ne znam ima li ih takvih), ali mogao bi biti npr. VW-Kutsenits City...


Ne znam, ja sam se provozao u starijem gradskom Sprinteru u Novom Mestu i dobrano je skakutao i lomio kosti, a nije me ni impresionirao izradom, tako da ne znam koliko minibus može biti puno bolji od Urbyja koji se sasvim solidno drži na cesti, i inače unutra izgleda dosta kvalitetno, zagrebački su još i niskopodni i imaju klimu... A izgled je stvar ukusa, i ako neće imati tehničkih problema (ne nadam se previše, ali još vjerujem da su ovo zadnjih tjedana još samo dječje bolesti), meni su ovakvi kakvi jesu sasvim u redu...

tamlover

Mercedesova putnička kombi vozila su živi užas. Plaćaš zvijezdu a ni do koljena nije VW-u. Nadovezujem se na Ivanov komentar o Sprinteru.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

svicar

Citat: tamlover  u Veljača 03, 2009, 22:47:19
Mercedesova putnička kombi vozila su živi užas. Plaćaš zvijezdu a ni do koljena nije VW-u. Nadovezujem se na Ivanov komentar o Sprinteru.

Reci na koja putnicka kobi vozila mislis,posto su Sprinter i LT jedno te isto

conecto

Citat: Tomek  u Veljača 03, 2009, 21:07:22
A i puno, puno skuplji!

Postoje dvije verzije jeftinijeg i skupljeg - jedno može skupo u startu, ali u konačnici jeftinije nakon pet ili više godina! U ZET-u toliko puta viđeno, najbolji primjer je relacija MAN-Ikarus!
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

tamlover

Citat: svicar  u Veljača 03, 2009, 23:07:08
Reci na koja putnicka kobi vozila mislis,posto su Sprinter i LT jedno te isto

Sprinter i Vito, što se mene tiče provjereno puno ispod cjenovne razine.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Tomek

Uspoređujući ZETove invalidske Sprintere koji su odlični kombiji i Dailyje vozači rađe voze 6 godina stare Sprintere nego 2 godine stare Dailyje. Toliko o tome!

tamlover

Citat: Tomek  u Veljača 04, 2009, 18:31:34
Toliko o tome!

Tomek, Tomek jesi primjetio da sam ih uspoređivao s Ivecom? Rekao sam da preveć koštaju s obzirom na to kaj nude. Dakle, postoji bolja kupovina od njih sasvim sigurno. A pritom nisam mislio na Iveco.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

svicar

Citat: tamlover  u Veljača 04, 2009, 17:55:07
Citat: svicar  u Veljača 03, 2009, 23:07:08
Reci na koja putnicka kobi vozila mislis,posto su Sprinter i LT jedno te isto

Sprinter i Vito, što se mene tiče provjereno puno ispod cjenovne razine.

Sprinter i LT su jedno te isto,po potrebi se mogu ugraditi zracni jastuci da bi bli udobniji,Vito(nema veze koje genracije je)su Spanski prozvodi i oni su kako sunce tog dana sja,a posto sunca dosta imaju nisu bas raspolozeni da rade,tj.stalno je sjesta :'( i drijemaju,tako da je Vito neki poluproizvod.Zadnja generacija je nesto bolje,ako gledamo T4 i T5.oni su nesto bolji.Udobnost se dobiva narudzbom,.nije isto dali je Sprinter 213 ili 313,prvi je laski i sa time i meksi,a drugi je tezi,i ima jace opruge,to ce se osjetit u voznji.

sokre


buSHunter795

I ja sam to izrezao iz novina. Koja sramota... :-\

Tomek

Danas je naš Zetonja vozio gb95 na liniji 150. Napravio sam jedan krug i sve što mogu reći je grozno. To nije neudobno, neudobno je prema ovom bubrežnom izbijalu udobno. Već među vozačima kruži šala da je niskopodni dio straga napravljen za svinje na sajam voziti..
Katastrofa. Već vidim ubrzo pritužbe po novinama oko katastrofalno neudobnih novih ZET-ovih vozila.
Drugo, još gore, zašto vikendom na 150 voze uopće 2 komada? Pa Crafter je veliki vikendom na toj liniji, da ne govorim o ovom čudu.
I treće, osim neudobnosti, jeftina talijanska unutrašnjost se na više mjesta može vidjeti, a zatezanje ručne prilikom otvaranja vrata je tragikomično jer čim vozač malo prerano spusti ručnu bus se zgasi  ;D