Bosnaexpres Doboj Jug - razno

Autor lav, Prosinac 07, 2007, 20:01:16

lav

Bosnaexpres Doboj Jug
Matuzici bb
tel/fax: +387 32 691 331

www.bosnaexpres.ba

Bosnaexpres Doboj Jug je u stečaju 2 godine.Šta se tiče voznog parka znam da su kupili na kredit 2 nova busa,riječ je o Scania Irizar Centry.Pa nisu mogli otplatiti i banka je te buseve poplijenila.Znam da imaju neke stare Setre S 215 HD,209 HD,neke Manove,Neoplan Cityliner (2komada),i još neke stare neoplane.Mislim da više nevoze za Njemačku.

busfan

Nisam znao, znam da sam jednom u Münchenu vidio njihovu 215 HD

tamlover

Možda krene na bolje i njima...
Preuzeto iz tiska, vijest od prje mjesec i nešto dana.

"Dvogodišnja agonija prijevoznika "Bosnaexpress" iz Doboj Juga završena je prodajom firmi ,,SA Tours" iz Sarajeva. Sarajevska kompanija platila je 851 hiljadu KM. Prije dvije godine proglašen je stečajni postupak nekad  renomiranog autobusnog prijevoznika ,,Bosnaexpress" kako bi se u tom momentu izbjegla likvidacija. Bosanskohercegovačko loše pravilo da stečaj najčešće znači likvidaciju ovaj put se nije potvrdilo. U preduzeću je bilo 97 radnika, a gubitak je iznosio 5,5 miliona KM, a sveden je na 3,7 miliona KM. Prema pisanju ,,Dnevnog avaza" tokom stečaja u firmi je radilo 18 radnika koji će ovih dana biti prijavljeni na biro rada. Nakon dva pokušaja prodaje, preduzeće je dobilo novog vlasnika ,,SA Tours" iz Sarajeva koja ga je kupila za 851.000 KM. "Novom vlasniku predajemo firmu bez ikakvih obaveza. Vlada ZDK je zbrinula radnike, a iz stečajne mase će biti namireni ostali troškovi" kazao je Hazim Škapur, stečajni upravnik u Bosnaexpressu...."
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

markost

Ova mini Setra 208 je jučer bila u Splitu.

lav

#4

maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

jura_bura

#6
setra u St na liniji za Doboj



***

Tomek


busfan


Tomek

Neki novi midibus vozio danas liniju iz Rijeke za Bosnu. Mislim da se radi o Cobri, ali nije 100%

lav

Citat: Tomek  u Svibanj 24, 2008, 00:37:38
Neki novi midibus vozio danas liniju iz Rijeke za Bosnu. Mislim da se radi o Cobri, ali nije 100%
Danas sam ga vidio na jednoj benzinskoj pumpi radi se o ARBUS-u

mate

Arbus...registracija 859-E-590...linija Zagreb - Teslic...



MB...turska proizvodnja...registracija 859-E-920...



stipe15

Oho,znači imaju oni i novijih i boljih autobusa osim onih starih setri..... :)

lav

Citat: stipe15  u Srpanj 26, 2008, 21:29:34
Oho,znači imaju oni i novijih i boljih autobusa osim onih starih setri..... :)

Bosnaexpres Doboj Jug odkada je dobila novog vlasnika SA Tours-a,obnovila je vozni park.Naime svi stari autobusi su rasprodani Setra S 215 HD i Neoplan Jetliner prodanu su Zet Toursu Doboj Jug,Setra S 312 HD Usora Toursu ostali neznam gdje su prodani.Od voznog parka posjeduju Setra S 215 HD,317 HDH,328 DT,Mercedes Tourismo,ARBUS,Mercedes Sprinter,Neoplan Skyliner......to sam za sada vidio sigurno imaju još nešto