Obols trade, Teočak

Autor busfan, Veljača 02, 2009, 10:06:32

aaaaa

pretprosle sedmice sam vidio njihov MAN u Sarajevu, otišao je prema Ilidzi odnosno MOstaru i iskreno pomalo sam se razocarao, vidi se da je "kuckan" s obje strane u zadnje dijelu a i motor ima jako los rad, takodje prateca osovina koliko sam uspio vidjeti ne stoji najbolje....

damir fido


tomekk

Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

damir fido

Danas u Tuzli a imaju 2 ovakva.




mate

Jutros na liniji Vlasenica - Munchen (kooperant Hasanovicu)


shef

Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Tomek

A danas Setra S217HDH na liniji Vlasenica-Munchen

mate

MAN na liniji Vlasenica-Munchen


damir fido

Imaju i ovog Sprintera odavno.



a za onu Setru 217 HDH je neko napisao da ima Detroit motor a koliko ja znam to bi trebao biti dvotaktni dizel motor.Da li bi mogla biti istina.

Majstor

Sto se tiče godista busa moguće je 2002.g. u NorthWest  / americku / kompaniju isporucen kontigent Setra 217hdh buseva ; ali u izvedbi ko Special ( dupli mali farovi itd )
Sve su bile opremljene sa Detroid motorima Series 60 ( sa elektonski upravljanim motorom ) kao i sa Allison automAtic mjenjacima i naravno američki standarniziranim izgledom
Jedna vrata , duplo vozacko staklo sa klimom ispred 2 os. u bunkeru itd
Možda je koja i ostala u Europi a možda je i došla u Ulm nakon neke tvornicke greške pa ostala iuređena za Europu ( bila je nedavno jedna 417 HDH sa opozarenim straznjim dijelom vozila )
A možda je i kakva probna našla kupca na Balkanu ?
Samo mi sudite pošteno !

martin

#25
S 215 HDH koja je u ČZT ex PROMET MAKARSKA takodjer ima DETROIT MOTOR ...
SETRA Fahrzeuge Omnibusse mit Stil

Shole

#26
Nije toliko stvar u tome što je to Detroit Diesel pa sad to zvuči kao nešto posebno, pa i stare Dubrave D14 su se radile sa 10 vrsta motora,  a svi mislimo da su imale samo MB, Fapa ili TAM,  interesantno u svoj to priči je to što je to DVOTAKTNI DIESEL MOTOR kakve u našim krajevima imaju samo Wartburg i Trabant. Doduše čak ni oni jer su to dvotaktni otto motori

Servis

Ovo je već offtopic ali da nastavimo: u američke setre se ugrađivao Detroit Diesel motor, ali pošto je u pitanju Series 60 to je više-manje normalni četverotaktni motor.

Izvori:

http://en.wikipedia.org/wiki/Detroit_Diesel_60
http://wiki.answers.com/Q/Is_a_60_series_Detroit_diesel_a_2_cycle_or_4_cycle_engine

Ali da, DD su postali poznati po svojim dvotaktnim dizelima, a ovo nema veze s tim. Dakle, ništa neobično ovdje i idemo dalje. ;)

damir fido

Skoro su dobili prevoz radnika Termoelektrane Tuzla umjesto Gips-a pa evo slike od toga.






damir fido