Vozila koja nisu više aktivna

Autor man750, Studeni 16, 2009, 08:50:25

nexus

Slike su genijalne, vraćaju sjećanja.. :)

Citat: Shole  u Ožujak 03, 2011, 08:58:31
Strava.  Šteta da su takve kvalitete, jer nisu tako stare da bi morale bit loše.  Tablice su HR, i to ako se ne varam BP ili tako nešto na ovom Citroenčiću što je barem sredina 90-ih.  Dal netko zna kad je došao ovaj polovi SL200 ?

Ako su tablice BP, to može biti sam početak 90-ih jer ih je toliko bilo već promjenom starih tablica.. Sredinom 90-ih su se po Puli već dijelile Dx registracije, mi smo recimo na autu kupljenom 95. imali DI. :)


tamlover

Nažalost nam to ništa ne govori o godini jer taj Citroen bi i danas teoretski mogao voziti s istom tom tablicom. Al sve nekako vuče na početak 90-ih.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

nexus

Citat: tamlover  u Ožujak 03, 2011, 16:41:28
Nažalost nam to ništa ne govori o godini jer taj Citroen bi i danas teoretski mogao voziti s istom tom tablicom. Al sve nekako vuče na početak 90-ih.

Samo sam htio reć da je donja granica početak 90-ih, gornju je, naravno, nemoguće odrediti..

Jasenko

Maky, hvala za podatak!

Možda je na fotki (Karolina) g.b.174  (Pu-559-DD)  MAN SL200. Druga dva prethodna (po g.b.), darovi grada Triera mislim da  nisu(?)

Ovakvih fotki ima dosta, ove dvije su bile namijenjene smeću, kao i mnoge druge, ali slučajem sačuvane. Bit će ih još. 

Jasenko


Jasenko


Jasenko

Nova informacija. Rashodovani dio voznog parka Pulaprometa od prije koju godinu (TAM i MAN) prodani je građevinskim tvrtkama u Slavoniji i Bosni za prijevoz radnika. Nadam se da će forumaši bliži tim krajevima razriješiti nastavak vijesti.   bus123

Jasenko

Kad već nema popisa prvih sedamdesetak autobusa po garažnim brojevima, možemo analogijom i po fotkama.
Slučajno nabasao na jednu razglednicu na adresi ispod.
FAP G-80


nexus

#38

Jasenko

Da se nadovežem s istim. g.b. 114



http://www.flickr.com/photos/stephen_rees/5367895692/#


Imam sličnih skeniranih fotki, ali iz tuđe privatne kolekcije pa bi njihovim objavljivanjem  >hammer<
Možda jednom dobijem dozvolu  :)evil

Jasenko

Zasad najraniji poznati g. b., fap g80 (g. b. 45). Nažalost fotka ne smije u objavu.

tamlover

Koji su razlozi za tu zabranu koju si od dotične osobe dobio? Ne znam pretpostavlja li da bi jednom na tome mogao zaraditi ili je nešto manje materijalističko u pitanju... Ili ti nisi bio u prilici ni pitati za dopuštenje  ::|
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Jasenko


Jasenko

Ikarus IK-160 g.b. 155, na polju u selu Bibići, izrezan i odvezen na otpad. Trećina još čeka na polju, ako već i nije odvučena.

Jasenko

Evo kvalitetnije fotke koju dugujem. Nažalost, nema ga više.