Kvarovi Prometovih autobusa

Autor maky, Studeni 23, 2007, 00:37:12

elez

Jesu ga uspili popravit ili je NIKE opet imao posla (vidio sam ga oko 14:50 na putu prema pazaru)
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Neko

Citat: elez  u Siječanj 18, 2017, 19:58:47
Šjor Neko, svi su oni rasklapani al MAN bolje trpi neodrzavanje i napravljen je "robusnije" nego CITARO koji je po meni šminkerski bus sa tragicno losim motorima i getribama... O unutrašnjosti da ne govorim... Ima dosta MAN-ova kojima motori lose zvuce al voze i dalje dok Citaro odma stane (pregledaj malo temu Kvarovi pa se uvjeri sam). Nije da favoriziram marku al MAN je zakon za mene i tocka. Iza njega ide Iveco koji je po meni extra bus za solidne novce

Šminkerski bus je bio autobus godine 2008. u Europi. A udobnost, izolaciju buke, ne trebam ni spominjat. Neki misle kad za volanom stisneš gas i ne čuješ motor jer je straga i jer je dobra izolacija da nema snage, da ne valja i slične budalaštine. Toliko o tome.

man323

Citat: Neko  u Siječanj 19, 2017, 15:43:16
Šminkerski bus je bio autobus godine 2008. u Europi. A udobnost, izolaciju buke, ne trebam ni spominjat. Neki misle kad za volanom stisneš gas i ne čuješ motor jer je straga i jer je dobra izolacija da nema snage, da ne valja i slične budalaštine. Toliko o tome.

Citaro je proglašen "Bus of the year" dva puta - 2007. i 2013.
Za razliku od Citara, MAN-ov A21 je osvajao iduće titule:
-"Bus of the year" 1999.,
-"Bus of the year" 2005.,
-reddot Design Award 2005.,
-"Bus of the year" 2015.
Mislim da je ovo dovoljno rečeno, jer i sama logika nalaže da MAN ne bi sigurno dobio ovoliko nagrada za jedan te isti autobus da ne valja.

Neko

Citat: man313  u Siječanj 19, 2017, 16:42:41
Citaro je proglašen "Bus of the year" dva puta - 2007. i 2013.
Za razliku od Citara, MAN-ov A21 je osvajao iduće titule:
-"Bus of the year" 1999.,
-"Bus of the year" 2005.,
-reddot Design Award 2005.,
-"Bus of the year" 2015.
Mislim da je ovo dovoljno rečeno, jer i sama logika nalaže da MAN ne bi sigurno dobio ovoliko nagrada za jedan te isti autobus da ne valja.

Da, ali Promet ima samo Citaro koji je bio bus of the year 2007, a nema ni jedan nagrađivani MAN model 2005 2009 2015.

man323

#604
Ne lupetaj gluposti. Promet ima Lion's City-e iz 2007., i upravo su takvi osvajali nagradu. Isto vrijedi i za najnovije lavove.
I sada je dosta off topica. Over and out.

elez

Neko jel ti imas neki problem? Cini mi se da imas, ides tu gonit vodu na svoj mlin jer favoriziras Mercedesa dok ja ne favoriziram nikoga nego kazem svoje mišljenje. Ako ti se ne sviđa zadrzi to za sebe i ne opterećuj mene i ostale sa tim.
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

sniff

Citaro očito traži više njegovanja nego Man, ali odlični su autobusi i jedan i drugi ako se dobro održavaju.
Inače, vozio sam se u 244 na liniji 47 ljetos. Sjedio sam na motoru i zvuk je preglasan blago rečeno :-X ....

josipgrgin

Prometu tribaju autobusi kao sto je Avtomontaza 220 peri deri cvrsti bus koji ne zahtjeva veliku brigu oko odrzavanja a to njima ide u prilog a  pogledajte g.b.688 jos se vuce po cesti a koliko mu je godin.Ovi svi novi busevi puni kompjutera elektronike pa svako malo nisto falije, sve sto je suvremenije to je kompliciranije i skuplje za odrzavat, samo nema vise starih buseva za nabavit.

Blackadder

Linija br. 17 danas oko 17:00. Nešto prije 18 h još je bio tu u istoj pozi.



roko

Oko 5 ipo nije bilo mestara a bus je tu staja. Zasto imaju crvene blatobrane.

roko

#610
#267 se pokvaria na 8. Gasia se stalno. 5 min nakon sta su svi izasli je krenia dalje valjda prema garazi.

XDonald

#216 je zaminio #267 na osmici a #177 na 17ki mijenja #275 zadnja 2 dana.

RegioBus

#304 jutros na stanici kod Parka mladeži. Isprike na kvaliteti slike...


roko

Slika preuzeta sa stranice Nike transport d.o.o neznam sto je bilo.

Paško

#261 izdahnuo prije 5 minuta na liniji 15, a imao je još samo tri stanice prije kraja radnog dana.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!