Čazmatrans – novosti i rasprava

Autor Tomek, Studeni 21, 2007, 00:50:47

Dreamwalker

"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

sniff

#571
Viđen jedan potpuno novi Crossway na Aveniji Dubravi, ima na vrhu prozora natpise www.čazmatrans.hr i kupi kartu online( nešto u tom smislu), srednja vrata su mu dvokrilna, s time da je desno krilo duplo uže od lijevog. Vidio sam ga izdaleka, pa ga nisam mogao uslikati.

Marek

BJ-469-GS, još nije dobio garažni broj.


volvobus

Jeli popravljen onaj Iveco koji je imao udes sa kamionom DA 670 CZ mislim da je bio

mate

Jos 4 Setre serije 500 u ČZM - 2 515, i jedna 516 i 517 ;)

Dreamwalker

Prije 10tak minuta u Slavonskom Brodu na kolodvoru viđena bijela Setra S 415 GTHD redizajn BJ-372-GS. Pretpostavljam da je prinova. Imam sliku ali je kriminalna pa vam prepuštam da ju hvatate.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

sniff

Imamo li niskog 3ax Eurolinera u klasičnoj shemi ? BJ-681-GN; prekjučer viđen na Bjelovar-Zagreb.

lussin

991- Neoplan Cityliner N1216HD- BJ-600-GS. Novi model!

mate

Davnih dana stigao, samo sto nikako pod objektiv da naleti, bio kao izlozbeni model na Danima otvorenih vrata AH...

MAN19464

Priča se da Čazmatrans preuzma školski prijevoz na području grada Velike gorice, od Autoturista.?
Možda neko ima tu informaciju?

sniff

BJ-664-GN, g.br. 957 je malo stariji MB Intouro 0560, tko zna, možda bivši 631  ;D

travel0101

#581
Danas sam slučajno čuo priču da će do kraja godine Arriva preuzeti Čazmatrans. Zna netko više o tome ili je dezinformacija.

mate


zlepur1

To bi bilo malo previše.Čista dezinformacija. Inače ni Hr ni EU zakoni ne dopuštaju stvaranje monopola iz razloga poticanja tržišnog natjecanja i raznovrsnosti ponude.Zamisli kako bi to izgledalo.Imaš jednog jedinog prijevoznika bez konkurencije.Malo previše ,zar ne.
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.

Dreamwalker

Citat: zlepur1  u Rujan 16, 2017, 00:16:37
To bi bilo malo previše.Čista dezinformacija. Inače ni Hr ni EU zakoni ne dopuštaju stvaranje monopola iz razloga poticanja tržišnog natjecanja i raznovrsnosti ponude.Zamisli kako bi to izgledalo.Imaš jednog jedinog prijevoznika bez konkurencije.Malo previše ,zar ne.

Iako se u načelu slažem da je ovo lažna informacija, bar u ovom trenutku, htio bi nekaj napisati na ovu temu.


Ova boldana rečenica ti ne stoji. Moraš gledat globalnije, a ne tak jako lokalno. Ja bi povukao ovdje paralelu sa zrakoplovnim prometom. U zračnom prometu neka predviđanja govore da će Europa imati za par godina samo 3 velika legacy prijevoznika (Lufthansa, British Airways i Air France) te nekoliko LCC prijevoznika (Ryanair, easyJet, Wizz, Eurowings...). Ostalih malih poput Croatia Airlinesa neće biti. Croatia Airlines bi trebala biti pripojena Eurowingsu. Sva događanja vode tome.

Ajmo sad to preseliti u autobusni sustav jer nam se u ovom trenutku isto takve stvari događaju. Imamo Arrivu koja je dosta jaka u Hrvatskoj, imamo Flixbus koji polako skuplja prijevoznike oko sebe, imamo Croatia Bus koji je uzeo još jednog velikog globalnog igrača. I na kraju imamo grupu Čazmatrans koja je isto jaka. Ako ne gledamo lokalno, nego globalno tj. da Autotrans i Panturist više nisu Autotrans i Panturist nego da je to sve Arriva (evo ti jučer Petrove slike), a SBU, Brioni, Vincek,... nisu više to nego su Flixbus¸(uostalom, svi njihovi autobusi imaju zelene stickere bez obzira na starost, karte za sve njihove tuzemne linije se prodaju i u flixovom sustavu, a čak mi se čini i da sve njihove tuzemne linije imaju i flix numeraciju) i mi imamo 4 velika prijevoznika. Očekujem u slijedećih 5 godina da će se sve te firme i dalje širiti. Ja vjerujem da je Čazmatrans sa svojim firmama dovoljno jak da bude zasebna alijansa. No, ukoliko Čazmatrans posustane i bude primoran da ga netko od velkih igrača preuzme, ako ga ne unište, i dalje nemaš monopola.
To što bi za Slavoniju imali monopol, to ti je isto kao što sad Arriva ima na Kvarnerskim otocima.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421